چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد آتش‌سوزی ۱۰۰ هکتار نیزار در تالاب انزلی / احتمال عمدی بودن حادثه

همای گیلان:مدیر کل حفاظت محیط زیست از آتش‌سوزی ۱۰۰ هکتار نیزار در بخش مرکزی تالاب انزلی منطقه سیاه‌کیشم خبر داد.
خبرگزاری فارس: آتش‌سوزی 100 هکتار نیزار در تالاب انزلی / احتمال عمدی بودن حادثه

 قربانعلی محمدپور  در جریان بازدید از تالاب انزلی اظهار کرد: آتش‌سوزی از عصر روز گذشته بخشی از منطقه حفاظت‌شده سیاه‌کیشم سیاه درویشان تالاب انزلی را در بر گرفته‌است.

وی با اشاره به اینکه سیاه‌کشیم محدوده‌ای در تالاب بین‌المللی انزلی است، افزود: این منطقه بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد و جزو مناطق حفاظت‌شده سازمان حفاظت محیط زیست است.

این مسئول درباره نحوه اطفای حریق در محدوده تالاب انزلی تصریح کرد: به دلیل عدم دسترسی جاده‌ای و آبی به محدوده مورد نظر یک فروند بالگرد اطفای حریق هوا فضای سپاه رأس ساعت ۸ صبح امروز وارد استان شده و عملیات اطفا با همکاری تمام ارگان‌های مربوطه پیگیری شد.

احتمال عمدی بودن حادثه آتش‌سوزی نیزارهای تالاب انزلی / آتش هنوز مهار نشده است.

محمدپور ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که تاکنون بالغ بر ۱۰۰ هکتار از نیزارهای بخش مرکزی تالاب در منطقه سیاه‌کشیم دچار آتش‌سوزی شده که به احتمال زیاد عمدی بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان که شخصاً بر عملیات اطفای حریق نیزارهای تالاب انزلی نظارت دارد، خاطرنشان کرد: با وجود تلاش‌ها این آتش‌سوزی هنوز به طور کامل مهار نشده و امکان گسترش آتش وجود دارد.

به گزارش فارس، در ساعات پایانی شب گذشته بخشی از نیزارهای قسمت مرکزی تالاب انزلی در منطقه سیاه کشیم طعمه حریق شد که برای مهار آن از نیروهای بسیج، پاسگاه‌های حاشیه تالاب انزلی، ارگان‌های سپاه، نیروی مقاومت بسیج، منابع طبیعی، هلال احمر، آتش‌نشانی و مردم محلی درخواست کمک گرفته شده‌است.

 

About سردبیر ارشد

Check Also

رئیس شورای شهر رشت : موافقت شورا با لایحه کمک مالی جهت آزادی تعدادی از زندانیان / تصویب برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری رشت/ تقدیر از کارگران شهرداری رشت که در روزهای برفی فعالیت داشتند

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به لایحه کمک مالی به جهت آزادی تعدادی از زندانیان گفت: اعضای شورا با این لایحه جهت آزادی تعدادی از زندانیان طبق مصوبه کارگروه کاهش جمعیت کیفری به مبلغ پانصد میلیون تومان موافقت کردند.