چاپ مطلب چاپ مطلب

مرکز رشد فناوری سلامت گیلان، قادر به ساخت تجهیزات پزشکی است

رییس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این‌که تجهیزات پزشکی موجود غالبا وارداتی، کمیاب و با قیمت بالا عرضه می‌شود، گفت: این در حالی است که هم اکنون مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، قادر به ارائه خدمات ساخت این تجهیزات است.

همای گیلان، دکتر مصطفی گل شکن در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان،از اعلام آمادگی مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ساخت تجهیزات پزشکی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های وضع شده اخیر و احتمال کمبود کیت‌های تشخیصی آزمایشگاهی، کیت‌های آنالیزی، تجهیزات پزشکی و … این مرکز آمادگی ارائه خدمات و ساخت تجهیزات مورد نیاز مراکز آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی را دارد.

وی با بیان این‌که تجهیزات پزشکی موجود غالبا وارداتی، کمیاب و با قیمت بالا عرضه می‌شود، گفت: این در حالی است که هم اکنون مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، قادر به ارائه خدمات ساخت این تجهیزات است.

گل‌شکن ادامه داد: تجهیزات مورد نظر قابل رقابت با نمونه‌های خارجی بوده و با قیمت کمتر در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت.

رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه با اشاره به این که مواد اولیه تجهیزات پزشکی در ایران تهیه می‌شود، تصریح کرد: نمونه ایرانی این محصول با مشکلاتی چون کمبود عرضه در بازار، شرایط سخت حمل و نقل، نگهداری، ترخیص و طولانی شدن فرایند حمل و نقل تا ترخیص مواجه نخواهد بود و مقرون به صرفه است.

گل شکن یادآور شد: با توجه به ارزیابی میدانی انجام شده، متخصصین کاربرد تولید داخل را آسان تلقی نموده و استفاده از آن را توصیه می‌کنند.

به گزارش ایسنا؛ مجتمع فناوری پیشرفته پزشکی گیلان با هدف تجمیع شرکت‌های دانش بنیان، هدایت و رهبری آنها جهت اهداف سازمانی در راستای سیاست‌های وزارت متبوع افتتاح شده است. در مجتمع فن‌آوری‌های پیشرفته، مراکز تحقیقاتی در حوزه‌های فناوری سلامت، ستادها و کارگروه‌های فعال در حوزه‌های فن آوری نیز دایر است.

مجتمع فناوری‌های پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی گیلان با نظارت و حمایت همه جانبه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تخصیص ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، با حضور معاون تحقیقات فناوری وزارت بهداشت، در مهر ماه سال ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معاونت دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معاونت دانش و پژوهش سپاه …