چاپ مطلب چاپ مطلب

مرگ دو جوان بر اثر تشنگی پس از ساعت ها سرگردانی در کویر

همای گیلان:ظهر روز بعد خودروی پرادوی گردشگران در حاشیه دریاچه نمک در گل فرو رفته و متوقف شد و تلاش آنان برای خارج کردن خودرو از گل و لای بی نتیجه بود.

با توجه به اینکه هیچ رفت و آمدی در محل گرفتار شدن خودرو وجود نداشت و تلفن های همراه نیز آنتن نداشت ساعت ۱۴ روز جمعه دو نفر از سرنشینان خودرو به نام های رامین بخشی و مازیار حنیفی تصمیم می گیرند مسیری را با پای پیاده طی کرده و کمک بیاورند.

دانیال و سامان نیز دو روز کامل یعنی جمعه و شنبه را در کنار خودرو باقی مانند اما از رامین و مازیار که برای کمک آوردن رفته بودند هیچ خبری نمی شود.

دانیال و سامان پس از اتمام آب شرب خود مجبور می شوند آب شیشه شور خودرو را بنوشند تا آب بدنشان تامین شود. پس از اتمام آب شیشه شور خودرو، سامان بر اثر تشنگی زیاد بی هوش شده و دانیال نیز مجبور می شود از خودرو دور شود تا شاید بتواند کمک پیدا کند.

خودروی پرادوی چهار جوان گردشگر که در حاشیه دریاچه نمک در منطقه حفاظت شده کویر گرفتار شده بود

دانیال پس از طی حدود پنج کیلومتر با پای پیاده با یک لودر متعلق به معدن نمک مواجه شده و از راننده آن تقاضای کمک می کند.

راننده لودر با مشاهده وضع جسمانی نامناسب دانیال بلافاصله به همراه وی و گروهی از کارگران به سراغ خودروی پرادو رفته و سامان را نیز نجات می دهند و آنها را به یک پاسگاه تحویل میدهند.

در این شرایط هیچ خبری از رامین و مازیار نبوده و خانواده های نگران آنها نیروی امدادی و پلیس را در جریان گذاشته بودند.

با پیدا شدن دانیال و سامان مشخص می شود که رامین و مازیار در کویر سرگردان شده اند و روز یکشنبه عملیات جستجو برای یافتن آنها آغاز می شود.

رو یکشنبه نیروهای هلال احمر شهرستان آران و بیدگل با چهار تیم وارد عملیات می شوند و شروع به جمع آوری اطلاعات و گشت زنی می کنند و نیروهای محیط بانی منطقه حفاظت شده کویر در استان تهران و محیط بانان شهرستان آران و بیدگل اصفهان به کمک نیروهای امدادی به جستجوی منطقه می پردازند.

نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده کویر تهران با چندین دستگاه موتورسیکلت و دو دستگاه خودروی پیکاپ به جستجو در منطقه می پردازند اما اثری از گردشگران پیدا نمی کنند.

روز دوشنبه پس از تشکیل ستاد بحران در فرمانداری یک هلی کوپتر نیز به گشت هوایی در منطقه می پردازد و تیم های گشت زمینی به ۱۷ تیم افزایش می یابد اما بازهم امدادگران و محیط بانان موفق به یافتن دو جوان نمی شوند و جستجوها به روز بعد موکول می شود.

نهایتا در واپسین ساعات روز سه شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۱۸ پیکر بی جان رامین و مازیار با فاصله پنج کیلومتر از یکدیگر پیدا می شود.

پیکرهای بی جان رامین و مازیار درحالی پیدا می شود که حدود ۴۰ کیلومتر از محل گرفتار شدن خودرو فاصله گرفته بودند و تنها یک بطری خالی ۱.۵ لیتری آب و مقداری غذای دست نخورده در کنار آنها پیدا شده بود.

رامین و مازیار که روز جمعه برای یافتن کمک با پای پیاده از خودرو فاصله گرفته بودند اشتباها در مسیری به سمت قم حرکت کرده بودند که هیچ جاده، آبادی و پاسگاهی در آن مسیر وجود نداشته است و متاسفانه پس از طی ۴۰ کیلومتر با پای پیاده به دلیل اتمام آب، تشنگی شدید و خستگی مفرط به فاصله پنج کیلومتر از یکدیگر جان باخته بودند.

به دلیل شرایط نامناسب محل کشف اجساد امکان انتقال پیکرهای رامین و مازیار در زمان کشف میسر نبود، لذا اجساد رامین و مازیار روز بعد (چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۱۹) بوسیله هلی کوپتر ابتدا به پزشکی قانونی قم و سپس به زادگاهشان منتقل گردید. مراسم ختم مازیار و رامین امروز (یکشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۲۳) در حسینیه علی اکبر رودهن برگزار می گردد.

About

Check Also

کلاهبرداری ۸۰۰ میلیارد ریالی در رشت دستگیر شد

کلاهبرداری ۸۰۰ میلیارد ریالی در رشت دستگیر شد  فرمانده انتظامی رشت از دستگیری فردی با …