چاپ مطلب چاپ مطلب

مشاور رئیس سازمان هواشناسی کشور: اسفند امسال روزهای پربارانی خواهیم داشت


مشاور رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: اسفند امسال روزهای پربارانی در پیش رو خواهیم داشت.

اسفند امسال روزهای پربارانی خواهیم داشت

پرویز رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار«محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: همچنین در ماه‌های فروردین و اردیبهشت نیز بارش‌ها افزایش طبیعی خواهند داشت.

وی با اشاره به بارش‌ها طی دو سال گذشته نسبت به میانگین ۵۰ ساله، اظهار کرد: امسال نیز بارش‌ها در سطح کشور در حد نُرم است و نمی‌توان گفت که بارش‌هایی بیش از حد طبیعی داریم و یا اینکه شرایط ما را غافلگیر کرده است.

مشاور رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه خشکسالی‌های کشور دوره‌های دو، سه و یا پنج ساله هستند، افزود: به طور کلی می‌توانیم بگوییم به دلیل شرایط زندگی شهری و افزایش صنایع و جمعیت‌ها، دمای شبانه کشور حدود ۱.۵ تا دو درجه افزایش یافته است. اما به دلیل اینکه دمای روز، تابش خورشید است تغییر خاصی را مشاهده نمی‌کنیم و افزایش دما بیش از دو تا سه دهم درصد نیست.

رضازاده با بیان اینکه در یک ماه گذشته بارش‌ها در نیمه جنوبی کشور بیش از نُرم طبیعی بوده است، گفت: در الگوهای هواشناسی این میزان بارش مشاهده می‌شد، اما بارندگی‌ها بسیار فراتر از انتظار بود.

وی تاکید کرد: از آنجا که در دی ماه بارش چندانی نداشتیم و فقط در بهمن ماه شاهد بارش بودیم، نمی‌توان گفت که امسال نسبت به سال‌های گذشته تفاوت چندانی داشته‌ایم و یا وضعیت بارش‌ها بهتر شده است.

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …