چاپ مطلب چاپ مطلب

مشروح سخنان مهندس جعفرزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه افزایش ۳۴ درصدی قیمت حامل های انرژی/تقدیر از عملکرد استاندار در برف/پیگیری شهرستان شدن خمام

نشست خبری مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت با اصحاب رسانه صبح امروز برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت ضمن تبریک ایام دهه فجر و همچنین تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ,رمز موفقیت نظام اسلامی را اطاعت پذیری از ولایت مطلقه فقیه دانست.

به گزارش خبرنگار دیارمیرزا مهندس جعفرزاده در خصوص بودجه ۹۳ و همچنین عضویت نمایندگان گیلانی در کمیسیون تلفیق گفت:از ۵۲ عضو کمیسیون تلفیق ۵ عضو آن گیلانی هستند و هرچقدر یک استان نمایندگان بیشتری در کمیسیون تلفیق داشته باشد مطمئنا جایگاه آن استان در گرفتن سهم بیشتر بودجه نیز بیشتر خواهد بود.و خواهش بنده از اصحاب رسانه این است که به نمایندگان برای عضویت در کمیسیون تلفیق فشار بیاورند.

انتقاد از نوع بودجه نویسی دولت

DSC_0081وی با اعلام اینکه از دولت یازدهم می بایست بابت به موقع رساندن بودجه تشکرکرد ادامه داد: از بودجه سال ۹۳ راضی نیستم. و به معنای واقعی کلمه بودجه نبوده است.دولت تدبیر و امید بودجه مناسبی را تدوین نکرده و بخش زیادی از این بودجه در واقع کپی بودجه سال ۹۲ کشور است و انتظار این است که این نقض در بودجه نویسی سال ۹۴ جبران شود و نوع نگاه به بودجه باید تغییر کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص اعتبار هزینه ای و همچنین تملک و دارایی استان گفت:اعتبار هزینه ای بودجه برابر با ۲۰۴ میایارد تومان بوده که درصد رشد آن برابر با ۱۸٫۴ درصد است.اعتبار تملک و دارایی استان برابر با ۱۶۶٫۶۵ میلیارد تومان است که با کاهش ۳۶ درصدی مواجه بوده است.همچنین کل اعتبارات ملی برابر با ۴۴۱ میلیارد تومان است که رشدی ۱٫۸۳ درصدی را به خود دیده است.درنهایت وی جمع کل اعتبارات تملک دارایی ولی و استانی را برابر با ۵۲۶ میلیارد تومان اعلام کرد.

جعفرزاده با بیان اینکه بودجه سال ۹۳ یکی از شفاف ترین بودجه ها بوده است اعلام کرد:در بودجه سال ۹۲ ,۴۰ میلیارد تومان ارقام پنهان وجود داشت.

اختصاص اعتبار مناسب به پروژه های عمرانی گیلان

جعفرزاده در خصوص پروژه های بزرگ عمرانی گیلان نظیر راه آهن,آزادراه و سد و آب بند ها بر این نکته تاکید کرد که با توجه به اختصاص فاینانس به این پروژه ها هیچگونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد اگرچه بعید به نظر می رسد راه آهن گیلان در سال ۹۳ پایان یابد.

وی با تاکید مجدد بر این نکته که اتمام راه آهن قزوین-رشت, مشکلات گیلان را حل نخواهد کرد,افزود:تکمیل خط آهن قزوین رشت-آستارا به انزلی مدنظر ما می باشد. ما تنها به دنبال واگن مسافربری نیستیم بلکه هدف ما تغییر و تحول در اقتصاد گیلان و توسعه استان با انتقال خط آهن به بنادر مهم آستارا و بندرانزلی است.

همچنین وی به جلسه مجمع نمایندگان گیلان با رئیس جمهور نیز اشاره کرد و گفت:رئیس جمهور پیشنهاد احداث راه آهن رشت-ساری گرگان را داده اند.
افزایش بودجه آموزش و پرورش و وزارت بهداشت

DSC_0016جعفرزاده با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش و وزارت بهداشت افزایش نسبی خوبی پیدا کرده است گفت: به نظام سلامت کشوربودجه خوبی اختصاص پیدا کرده و آموزش و پرورش با افزایش ۲۲ درصدی اعتبار روبه رو شد.
وی همچنین از اختصاص ۱۷ درصد سهام هلدینگ خلیج فارس برای پرداخت مطالبات بازنشستگان و پیمانکاران خبر داد.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه نباید در خصوص افزایش حقوق کارمندان احساسی برخورد کرد افزود:افزایش حقوق کارمندان متناسب با نرخ تورم موجب افزایش نرخ تورم به صورت تصاعد هندسی می شود.بنابراین باید طوری عمل کرد که نقدینگی افزایش پیدا نکند.و من از همه خواهش میکنم که بگذارند تا اقتصاد دانان کار خودشان را بکنند.
عدم انسجام بودجه در حوزه اشتغال

نماینده مردم رشت با بیان اینکه در بودجه ۹۳ به دنبال ۸ شاخص بوده ایم گفت: لایحه بودجه ۹۳ در حوزه اشتغال برنامه منسجمی نداشت و تحولی در این زمینه صورت نگرفت.و نظر بنده بر این است که دولت بین رعایت قانون و بودجه خوب,رعایت قانون را انتخاب کرده است.
وی همچنین از اختصاص اعتبار ۱۹۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه بخش آبرسانی-گاز و راه روستایی خبرداد.
مهندس جعفرزاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه شاخص اختصاص اعتبارات به پروژه های عمرانی کشور تغییر کرده است افزود: با توجه به شاخص عقب افتادگی و ضرایب دیگر به پروژه ها کمیسیون تلفیق موفق شد اعتبارات بیشتری به پروژه های عمرانی اختصاص دهد.

انتقاد از تخصیص بودجه وزارت ارتباطات به صداوسیما

DSC_0033نماینده مردم رشت با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه به وزارت کشاورزی و وزارت ارتباطات توجه مناسبی نداشته است و وزارت ارتباطات ظلم شده افزود:اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان از بودجه وزارت ارتباطات به صداوسیما در واقع مزد برخی نمایندگان مجلس به این سازمان بابت تاخیر در پخش سخنرانی ریاست محترم جمهور بوده است و برخی از نمایندگان با این کار قصد داشته اند به نوعی از رئیس سازمان تقدیر و تشکر کنند.

وی با بیان اینکه نمی توان هدفمندی یارانه ها را همچون گذشته ادامه داد ,گفت:اگر تبصره ۲۱ لایحه هدفمندی یارانه ها به تصویب مجلس می رسید ما شاهد تورم افسار گسیخته می شدیم که این امر خود خلاف برنامه های دولت تدبیر و امید بود.متاسفانه جمعیت یارانه بگیران از جمعیت کل کشور نیز بیشتر است و در سال ۹۱ فقط ۱۴ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی از بانک مرکزی استقراض شده است.

افزایش ۳۴ درصدی قیمت حامل های انرژی

جعفرزاده در ادامه افزود:حدود ۷ میلیون نفر از مردم ایران نیازی به یارانه نقدی ندارند و دولت باید در ابتدای کار انها را حذف کند.

وی همچنین در خصوص قیمت حامل های انرژی به این نکته اشاره کرد که اگر لایحه دولت به تصویب می رسید ما شاهد افزایش ۸۶٫۷ درصدی قیمت حامل های انرژی می بودیم که همین امر تورم افسار گسیخته ای را به دنبال داشت.اما با تصویب مجلس ماکزیمم افزایش قیمت پنج حامل انرژی ۳۴ درصد خواهد بود که در این بین بنزین کمترین درصد افزایش قیمت را خواهد داشت.

جعفرزاده در خصوص مالیات نیز گفت: با توجه به حضور قوی نمایندگان گیلان در کمیسیون تلفیق مالیات دریافتی از مردم استان گیلان کاهش یافته است.

وجود وفاق و همدلی در بین نمایندگان گیلان

DSC_0002نماینده مردم رشت با تکذیب اختلاف بین نمایندگان استان بر این نکته تاکید کرد که ممکن است اختلاف سلیقه بین مسئولان وجود داشته باشد اما این به معنای عداوت شخصی نیست و همدلی و وفاق خوبی بین مجموع نمایندگان گیلان در مجلس وجود دارد.وی به این نکته اشاره کرد که به اذعان نمایندگان مجلس ,مجموعه نمایندگان گیلان و شمال کشور در سطح بالایی قرار دارند و در سطح کشور حرفی برای گفتن دارند.

وی همچنین از رسانه ها خواست ضمن پرسشگر و نقاد بودن سعی و تلاش کنند که بین مدیران و مسئولان استان وفاق و همدلی بیشتری ایجاد نمایند و از بزرگنمایی اختلافات پرهیز نمایند.جعفرزاده بزرگترین علت عقب ماندگی استان را وجود همین اختلافات دانست.

تقدیر از عملکرد استاندار در برف /انتظار بیشتر از شهرداری رشت

به گزارش دیارمیرزا وی با تقدیر از عملکرد مدیران استانی و شخص استاندار در بحران برف افزود:کار مدیریتی استاندار گیلان بسیار خوب بود و حضور مستمر او در پای کار جای تقدیر دارد و در انتقادها باید انصاف را رعایت کرد.وی بخشی از مشکلات استان را در بخش سخت افزاری و امکانات لجستیکی دانست که این موضوع نیز در جلسه با دکتر نوبخت مطرح شده و درخواست خرید ماشین آلات جدید داده شده است.

نماینده مردم رشت همچنین درخصوص عملکرد شهرداری رشت در بحران برف نیز گفت:از عملکرد شهردار و مجموع مدیران راضی هستم اما از شهرداری رشت انتظار بیشتری داریم و باید در این شهر کار تحولی صورت پذیرد.متاسفانه اقدامات مناسبی برای پذیرایی از میهمانان نوروزی انجام نشده و انتظار بر این بود که به جمع اوری زباله و همچنین زیباسازی شهر توجه بیشتری می شد اما تاکنون اقدامی مناسبی انجام نگرفته و شاهد فرصت سوزی در این زمینه بودیم.

تغییرات مدیریتی استان

DSC_0104جعفرزاده در خصوص انتصابات مدیریتی و تغییرات مدیران در سطح استان گفت:درست است که مردم در ۲۴ خرداد دنبال تغییر بودند اما این تغییر لزوما به معنی تغییر چهره ها و اسامی نیست.بلکه مردم به دنبال تغییر در مسائل اجتماعی و اقتصادی و رفع مشکل تورم و بیکاری هستند.

وی افزود:تغییرات پی در پی مدیران موجب سوختن سرمایه های می شود و این موضوع در بین مدیران استانی دلسردی ایجاد می کند.یک مدیر درصورت همراهی نکردن با مقامات ارشد باید تغییر کند و تغییر یک مدیر به علت منتسب بودن به دولت قبلی صحیح نیست و اگر دولت چنین رویه ای را ادمه دهد ما بدان معترض خواهیم شد.

اختلاس در بنیاد شهید

نائب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در خصوص رقم واقعی اختلاس از این سازمان گفت:از لحاظ قانونی قادر به گفتن جزئیات نیستیم اما خبرهای اسفناک و دردناکی در این باره وجود دارد و در بهار آینده و در صحن علنی مجلس گزارش تحقیق و تفحص قرائت خواهد شد.

استیضاح وزیر در صورت شهرستان نشدن خمام

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص شهرستان شدن خمام که آرزوی دیرینه مردم این شهر می باشد گفت:متاسفانه در این سالها در این زمنیه کوتاهی شده و وزارت کشور تعلل کرده است و خمام باید تبدیل به شهرستان می شد و مطمئنا اگر در سال ۹۳ این اتفاق نیفتد وزیر کشور باید در صحن علنی مجلس در این زمینه پاسخگو باشد.

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …