چاپ مطلب چاپ مطلب

مشکل پسماند استان گیلان تا ۱۵ ماه آینده برطرف می‌شود

همای گیلان: معاون عمرانی وزیر کشور گفت: در یک مشارکت سه جانبه بین بخش عمران وزارت کشور، استانداری و شهرداری طی ۱۵ ماه آینده مشکل پسماند گیلان را حل می‌کنیم.

139407091754221936212604

هوشنگ خندان‌دل در همایش شهرداران گیلان در سالن اجتماعات استانداری با اشاره به پیشرفت رو به جلوی استان گیلان در پروژه‌های استانی و با اشاره به سخت کوشی نمایندگان گیلان اظهار داشت: در حوزه مدیریت شهری شاهد این هستیم که نمایندگان این استان مجدانه برنامه‌ها را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه توجه به مدیریت شهری در دولت و وزارت کشور از موضوعات مهمی است که مورد بحث قرار گرفت، تصریح کرد: کمیسیون خاصی برای بررسی مسائل پایه‌ای مدیریت شهری ایجاد شد تا زمینه‌های تحقق مردم سالاری دینی در کشور گسترش یابد.

معاون عمرانی وزیر کشور تاکید کرد: در کمیسیون لایحه مدیریت شهری، درآمد پایدار شهرداری، اصلاح شوراها و انتخاب شهرداران مورد بررسی قرار می‌گیرد و در موضوع تدوین برنامه ششم بخش عظیمی در مسائل را مورد توجه قرار دهیم و در پیش‌نویس به مواردی مانند گسترش خدمات شهرداری توجه شد.

خندان‌دل با بیان اینکه کمک به شهرداری‌های گیلان در بخش تأمین ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: به حوزه ماشین‌آلات حمل زباله نیز توجه می‌شود.

وی سرانه شهروندی در شهرهای کوچک را کم عنوان کرد و افزود: این امر باعث مهاجرت از شهرهای کوچک به بزرگ‌تر می‌شود و حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ را افزایش می‌دهد.‌

معاون عمرانی وزیر کشور ایجاد جلسات برای تعامل و هماهنگی و همدلی بیشتر را مورد تأکید قرار داد و گفت: نظام توزیع ما برای منابع بر اساس اعتمادی است که مجلس تصمیم گرفته است.

وی با اشاره به موضوع پسماند در گیلان خاطرنشان کرد: انسجام بسیار خوبی در گیلان در این بخش وجود دارد و از سایت‌های دفن زباله بازدید شد و این آمادگی را داریم که در یک مشارکت سه جانبه بین عمران وزارت کشور، استانداری و شهرداری طی ۱۵ ماه آینده مشکل پسماند گیلان را حل کنیم و از سرمایه‌گذران داخلی و خارجی که می‌توانند ورود کنند دعوت می‌کنم تولید برق از باقی ماننده زباله گیلان را در نظر بگیرند.// تسیم

About سردبیر

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …