چاپ مطلب چاپ مطلب

مصرف روزانه ۴ میلیون لیتر بنزین در گیلان طی تعطیلات عید فطر

همای گیلان: فردین چراجی بعد از ظهر امروز در نشست شرکت پخش ملی فرآورده‌های ملی استان گزارشی از میزان مصرف بنزین را ارائه کرد.axe13629

وی با بیان اینکه موج دوم سفرهای تابستانی از تعطیلات عید فطر آغاز شده است، اظهار کرد: در تعطیلات عید فطر روزانه ۴ میلیون لیتر بنزین مصرف شد.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه این حجم مصرف نشانه افزایش بی‌شمار حضور مسافران در گیلان بوده است، تصریح کرد: در چهار روز گذشته میزان مصرف بنزین حدود ۲۸ درصد رشد داشته است.

وی متوسط میزان روزانه بنزین در گیلان را بین ۲ تا ۲.۵ میلیون لیتر عنوان کرد و گفت: در مجموع در چهار روز اخیر ۱۵ میلیون و ۷۰ هزار لیتر بنزین در گیلان مصرف شده است.

چراجی ادامه داد: این میزان مصرف نشان می‌دهد که روزانه به طور متوسط ۴ میلیون لیتر بنزین در استان استفاده شده که ۶۰ درصد رشد داشته است.

این مسئول با بیان اینکه بیشترین حجم مصرف بنزین مربوط به رشت بوده است، خاطرنشان کرد: در رشت ۴ میلیون و ۹۲۹ هزار لیتر و لاهیجان با ۲ میلیون و ۷۲۲ هزار لیتر بیشترین میزان مصرف را داشته‌اند.

به گفته وی، وجود حجم بالای مسافر در گیلان مشکلاتی را در زمینه سوخت‌رسانی مانند ترافیک بسیار زیاد و زمان سه تا چهار برابری در مسیر نفتکش‌ها برای رسیدن به مجاری عرضه و کمبود نفتکش‌ها به دنبال داشته است.

چراجی خاطرنشان کرد: این مهم با تدابیر مدیریت منطقه گیلان و همدلی تمام نیروهای عملیاتی و ستادی به نحو احسن مدیریت شد.

وی با بیان اینکه با همکاری تمام نیروها منطقه با بحران کمبود سوخت در هیچ نقطه‌ای از استان مواجه نبوده است، یادآور شد: در این مدت با کمبود سوخت مواجه نشدیم./فارس

نشدیم.

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …