چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون استاندار گیلان: جوانان روستایی گیلان برای جلوگیری از مهاجرت توانمند می‌شوند

معاون امنیتی سیاسی استانداری گیلان گفت: ایجاد فرصت در روستاها و توانمندسازی جوانان روستایی می‌تواند از مهاجرت روستائیان به شهر جلوگیری کند.

 محمد احمدی پور صبح امروز در جلسه ستاد سازماندهی جوانان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزارشد اظهار داشت: بهترین امر در سازماندهی جوانان فراهم کردن شرایط فعالیت اجتماعی آن‌ها در جامعه است.

13940617102737886046894

وی افزود: جوانان بزرگترین سرمایه یک ملت محسوب می‌شوند و رفع  معضلات و کاهش مشکلات جوانان در هر جامعه جزو اولویت به‌حساب می‌آید.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه ۲۸ درصد سن جمعیتی استان بین ۱۹ تا ۳۰ است خاطرنشان کرد: اعتقادات اجتماعی نسل گذشته با نسل امروزی تفاوت بسیاری دارد که این امر خود نگرش افراد در جامعه را مورد تأثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال برای جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است اظهار کرد: ایجاد هم‌افزایی بین دستگاه‌ها، استفاده حداکثری از امکانات موجود و برنامه‌ریزی صحیح آرامش و امید را در بین جامعه افزایش می‌دهد.

احمدی‌پور با بیان اینکه استان گیلان درباره فعالیت جوانان در کشور از فضای مطلوبی برخوردار است، تصریح کرد: توانمندسازی جوانان از سنین پایین می‌تواند هم باعث حضور پررنگ و همچنین ایجاد اشتغال در بین آن‌ها شود.

معاون امنیتی سیاسی استانداری گیلان با اشاره به اینکه بیش از پنجاه درصد جمعیت استان جمعیت شهری را تشکیل می‌دهد خاطرنشان کرد: ایجاد فرصت در روستاها و توانمندسازی جوانان روستایی می‌تواند و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر می‌تواند یک مقوله تأثیرگذار در بحث ساماندهی در جوانان یک استان باشد.

وی افزود: برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های مختلف ایجاد بسترهای مناسب برای رشد و فعالیت جوانان می‌تواند آینده‌ای روشن را در یک جامعه به‌وجود آورد./ تسنیم

About سردبیر

Check Also

بایدها و نباید های انتخابات در گفتگو با ریاست حوزه قضایی بخش رحیم آباد

بایدها و نباید های انتخابات در گفتگو با ریاست حوزه قضایی بخش رحیم آباد بهزاد …