چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شاخص تولید ماشین آلات صنعتی کشور ۱۵ درصد رشد یافت/ گیلان نخستین استان در خدمات کسب و کار شناسایی شد

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد ۵.۱ درصدی آمار تشکیل سرمایه در صنعت نسبت به سال گذشته افزود: امسال در بخش تولید ماشین آلات صنعتی نیز رشد ۱۵ درصدی داریم.


همای خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ علیرضا شاه‌میرزایی عصر چهارشنبه با حضور در نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان در محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند در زیرساخت‌های حقوقی، دستورالعمل ها و ضوابط و تامین زنجیره مالی به توسعه کسب و کار کمک کند.
وی با اشاره به فضاسازی‌های منفی رسانه ای دشمنان اظهار کرد: در مقابل هر جریان مثبتی جریان باطلی نیز وجود دارد شاید در کشور ضعف‌های ساختاری وجود داشته و گاه شاخصه های اقتصادی ناامید کننده باشد اما دولت سیزدهم در تراز نامه‌های بانکی با دستور مقام رهبری سیاست‌های خوبی تدوین کرده که افزایش نقدینگی لطمه ای به تولید وارد نکند.
وی حرکت نقدینگی به سمت تولید غیرمولد را زخمی بر پیکره اقتصاد دانست و افزود: هنر آن است که تزریق پول بر تولید غیرمولد آسیب نرساند، درحال حاضر این سیاست در دولت آغاز شده و بزودی تاثیر آن را در تولید شاهد خواهیم بود.
شاه‌میزایی با بیان اینکه استان گیلان پتانسیل آن‌را دارد که به هاب تجارت خارجی کشور تبدیل شود، عنوان کرد: بسیاری از کشورهای همسایه با تکمیل زیرساختهای موجود این استان مانند تکمیل پروژه راه آهن و آزادراه بدنبال افزایش مراودات تجاری با ایران هستند.
وی با بیان اینکه گیلان به لحاظ زمانی اولین استان کشور در برگزاری نمایشگاه کسب و کار بود، افزود: همچنین از نظر شاخص رتبه ای نیز بعنوان نخستین استان در خدمات کسب و کار شناسایی شد که این خود بیانگر آن است سازمان صمت در این خطه در حوزه های خدمات بازرگانی، مهندسی و کسب و کار عملکرد بسیار بالایی داشته و از بهترین استانها در این بخش است.
وی خاطر نشان کرد : وجود شرکتهای دانش بنیان و خدمات کسب و کار هم نشان می دهد افرادی که در این زمینه شغل ایجاد می کنند از فعالان اقتصادی و مربیان خوب این بخش هستند که از کسب و کار خود مراقبت می کنند، در دولت سیزدهم نیز برای این رویکرد دفتری به نام خدمات کسب و کار ایجاد شده است.
نمایشگاه کسب و کار گیلان از ۲۱ تا ۲۳ دیماه با هدف تبیین و تسهیل در روند ارائه خدمات مختلف حوزه کسب و کار با حضور ۱۰۳ غرفه در محل نمایشگاه بین المللی گیلان برگزار می شود.

با کانال همای خبر همراه باشیدhttp://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد: حمایت جهاد کشاورزی از سرمایه گذاران حوزه زیتون استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد: حمایت جهاد کشاورزی از سرمایه گذاران حوزه زیتون …