معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: ۲۰ درصد از مرگ افراد در جامعه بر اثر ابتلا به فشار خون بالاست.

همای گیلان، علی داوودی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مرکز خدمات سلامت جامع بهداشتی غازیان بندرانزلی اظهار کرد: با توجه به تغییر شیوه زندگی، ابتلا به بیماری فشار خون در کشور افزایش یافته است.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی وزارت بهداشت در گیلان همزمان با سراسر کشور از ۲۷ اردیبهشت ماه طرح ملی پیشگیری از فشار خون در سراسر کشور و برای همه اقشار جامعه اجرا می شود.
داوودی با بیان اینکه ۲۰ درصد از علت مرگ در جامعه بر اثر ابتلای افراد به فشار خون بالاست تاکید کرد: باید با انجام برنامه های لازم در خصوص پیشگیری و آموزش های مرتبط برای انجام خود مراقبتی و پرهیز از خوددرمانی ، میزان ابتلا به فشار خون را که به مرگ خاموش معروف است، کاهش دهیم.
وی با اشاره به اینکه پوشش خدمات نظام شبکه بهداشت در بندرانزلی کامل است گفت: طرح تحول سلامت که در دولت تدبیر و امید اجرایی شده تا کنون خدمات چشمگیری را در راستای توسعه مراکز خدمات سلامت به مردم ارائه داده است..
داوودی با اشاره به اینکه خدمات سلامت شهری غیر فعال تر از خدمات نقاط روستایی است تاکید کرد: بهورزان روستاها تمامی اطلاعات مربوط به خانواده های روستاییان را به صورت بانک اطلاعاتی در اختیار دارند در حالیکه در شهرها باید منتظر حضور شهروندان در مراکز خدمات سلامت باشیم.

با کانال همای خبر همراه باشید