چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه؛ احداث راه ارتباطی کلاچای به قزوین با موافقت سازمان محیط زیست سرعت می‌گیرد

 معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عملیات اجرایی احداث راه ارتباطی کلاچای – رحیم آباد – قزوین با موافقت سازمان حفاظت محیط زیست سرعت می‌گیرد.

همای گیلان، به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدباقر نوبخت عصر امروز در بازدید از پروژه در درست ساخت جاده کلاچای – رحیم آباد – قزوین که دکتر زارع سرپرست استانداری گیلان، دکتر زاهدی استاندار قزوین و جمعی از مدیران سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز حضور داشتند، در گفتگو با خبرنگاران افزود: در قطعاتی از این مسیر در دست ساخت هم در قزوین و هم گیلان با محدودیت های زیست محیطی مواجه هستیم و از آنجا که برای دولت موضوع جلوگیری از تخریب محیط زیست در مسیر پیشرفت و توسعه مهم است این مسئله را مورد بررسی قرار می دهیم تا ضمن رفع این موارد به احداث این طرح سرعت ببخشیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر تنها یک مسیر ارتباطی بین قزوین و گیلان وجود دارد که از ترافیک بالایی در زمان تعطیلات برخوردار است.

دکتر نوبخت اضافه کرد: مسیر در دست ساخت پس از بهره برداری می تواند از ترافیک مسیر فعلی در حال بهره برداری بکاهد و موجب رفاه بیشتر مسافران و مردم استان های قزوین، گیلان و مازندران شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: با هماهنگی رییس سازمان حفاظت محیط زیست و بازدید مسئولان این سازمان از این جاده، تایید شد که این جاده مشکل زیست محیطی خاصی ندارد و قرار شد برخی قطعات آن اصلاح و بازسازی انجام شود و حداکثر تا ۲ماه آینده سازمان حفاظت محیط زیست همه نظرات زیست محیطی خود را اعلام کند.

 وی اظهار امیدواری کرد احداث آن قسمت از جاده که در محدوده گیلان است که نیاز به مجوز خاصی برای تعریض جاده موجود ندارد را با تزریق اعتبارات مناسب با سرعت اجرا کنیم.

 دکتر محمدباقر نوبخت در خصوص روند ساخت سد پلرود نیز گفت: با توجه به سابقه این سد اگر مسئولان و پیمانکار ساخت این سد تعهد دهند که تا سال آینده آن را آماده بهره برداری کنند؛ دولت خودش را موظف می داند با توجه به اولویتی که این پروژه دارد برای آن اعتبار لازم در سال جاری تخصیص دهد تا در سال آینده شاهد بهره برداری از این سد باشیم.

 جاده قزوین- رحیم آباد- کلاچای به طول ۱۷۰کیلومتر بعد از منطقه الموت با ساخت چندین تونل بزرگ و پل‌های متعدد، وارد استان گیلان شده و با عبور از کنارگذر به طول ۷۰ کیلومتر در محدوده گیلان به شهر کلاچای می‌رسد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …