چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون عمرانی استانداری گیلان:از ۲۵ اسفند ۹۲ تا کنون سه میلیون و ۴۵۲هزار و ۹۵۵ نفر گردشگر نوروزی وارد گیلان شدند

همای گیلان:معاون عمرانی استانداری گیلان وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۴هزار و ۲۲۴ نفر وارد گیلان شده‌اند، افزود: از ۲۵ اسفند ۹۲ تا کنون سه میلیون و ۴۵۲هزار و ۹۵۵ نفر گردشگر نوروزی وارد گیلان شدند.shabanpoor

معاون عمرانی استاندار گیلان، گفت: در ۲۴ساعت گذشته ۵۴۷هزار و ۴۴۸نفر در واحدهای اقامتی گیلان اسکان یافته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷٫۴۷ درصد افزایش داشته است.

شعبانپور خاظرنشان کرد: میزان ورود گردشگران در طرح نوروزی ۹۳ تا کنون بیش از ۸٫۶۹ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ۱۵ شهرستان گیلان پذیرش مسافران نوروزی فرهنگی برای اسکان در مدارس به صورت اینترنتی، انجام می‌شود، افزود: تا کنون بیش از ۱۴هزار نفر در مدارس گیلان اسکان یافته‌اند.

معاون استاندار گیلان تلاش برای افزایش رفاه مسافران نوروزی را وظیفه تمامی مسئولان استان دانست و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت طرح نوروزی برای معرفی آداب، سنن، آیین‌ها و فرهنگ اصیل مردم گیلان بهره برد.

شعبانپور گفت: مسافران نوروزی فرهنگی در ۳۶۰مدرسه و ۱۶ شهرستان گیلان اسکان یافته‌اند و مدارس تا ۱۵ فروردین از مسافران نوروزی فرهنگی استقبال می‌کنند.

وی با اشاره به رفع گره ترافیکی در محور منجیل، گفت: محور منجیل به رودبار به طول یک‌هزار و ۸۰۰متر چهارخطه شده و تا پایان سال مابقی این محور به طول ۴ کیلیومتر نیز چهارخطه می‌شود.

معاون استاندار گیلان تصریح کرد: ۱۷۸هزار و ۹۴ نفر از ۲۵ اسفند ۹۲ تا هفتم فروردین ۹۳ از موزه‌ها و شهرک تاریخی ماسوله بازدید کرده‌اند./تسنیم

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …