چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد آسفالت راه‌های روستاهای بالای ۵۰ خانوار در کشور

هما ی گیلان:سید حسین میرشفیع صبح امروز در جلسه راه روستایی گیلان با بیان اینکه اعتبارات ملی برای راه روستایی در بودجه سال ۹۳ در نظر نگرفته شده است اظهار کرد: اعتبارات آسفالت راه‌های روستایی از طریق بودجه استانی تامین می‌شود.13910918000662_PhotoA

وی از تکمیل آسفالت راه روستاهای بالای ۵۰ خانوار در کشور امسال خبر داد و افزود: مجلس مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان برای اختصاص قیر به راه‌های روستایی تصویب کرده است.

میرشفیع گیلان در آسفالت راه روستایی را دارای عقب‌ماندگی خواند و بیان کرد: مشکلات گیلان در بخش راه روستایی بسیار گسترده است.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی خواستار استفاده از ظرفیت اختصاص قیر در بخش راه روستایی گیلان شد و تصریح کرد: اجرای پروژه‌ها در گیلان دارای محدودیت زمانی است.

وی اختصاص اعتبارات و توان اجرایی را از دیگر محدودیت‌های اجرای پروژه‌ها در گیلان عنوان کرد و گفت: ۱۷۰ کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان آماده آسفالت است.

میرشفیع با اشاره به وجود ۸ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی در گیلان، خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان آسفالت است.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی ۴۴ درصد از راه‌های روستایی گیلان را دارای آسفالت عنوان کرد و یادآور شد: ۱۰۲ هزار کیلومتر راه روستایی از ۱۹۳ هزار کیلومتر راه روستایی کشور آسفالت است.

وی با بیان اینکه ۵۲ درصد از راه‌های روستایی کشور آسفالت است، اظهار کرد: امسال تلاش می‌شود آسفالت راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار در گیلان آسفالت شود.

*قیر روکش آسفالت راه‌های روستایی گیلان تامین می‌شود

میرشفیع به برنامه‌ریزی ۵۰۰ کیلومتر آسفالت راه‌های روستایی در مازندران اشاره کرد و افزود: تاکنون ۵۰ کیلومتر از راه‌های مذکور آسفالت شده است.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی از اصلاح ۵۰۰ کیلومتر راه‌های روستایی گیلان در سال ۹۳ خبر داد و بیان کرد: اجرای پروژه‌های روستایی با کمک مردم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از بدهی پیمانکاران با فروش سهام شرکت‌های دولتی پرداخت شده است، تصریح کرد: امسال تخصیص بودجه واقعی‌تر از سال‌های گذشته است.

میرشفیع به محدودیت برداشت شن و ماسه در گیلان اشاره کرد و گفت: اجازه برداشت شن و ماسه از کنار جاده‌ها و معادن کوهی به پیمانکاران داده می‌شود./فارس

About

Check Also

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معاونت دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معاونت دانش و پژوهش سپاه …