چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون گردشگری گیلان: اقامت ۴.۵ میلیون گردشگر نوروزی در گیلان ثبت شد

همای گیلان: معاون گردشگری گیلان با اشاره به افزایش ورود گردشگران به گیلان، گفت: اقامت ۴.۵ میلیون گردشگر نوروزی در گیلان ثبت شد.

حمید آذرپوربا بیان اینکه بازدید گردشگران از موزه‌ها و اماکن تاریخی گیلان در طرح نوروزی امسال ۲۵درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: ماسوله، قلعه رودخان، موزه میراث روستایی و موزه نظامی انزلی از اماکن تاریخی و موزه‌های پربازدید گیلان است.

وی با بیان اینکه ماسوله بیشترین ورودی گردشگران به اماکن تاریخی گیلان را به خود اختصاص داده است، افزود: ورود گردشگران به اماکن تاریخی گیلان سیر صعودی دارد.

معاون گردشگری گیلان با اشاره به وضعیت مناسب آب و هوا در این استان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم روزهای پرترافیک‌تری را در گیلان شاهد باشیم چرا که بارندگی‌ها در گیلان کاهش یافته است.

آذرپور با بیان اینکه تا پایان هشتم فروردین بیش از ۷۴۵هزار و ۸۴۴ دستگاه خودرو وارد گیلان شده است، تصریح کرد: شاهد افزایش ورود خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته در گیلان هستیم.

وی با اشاره به اقامت ۴میلیون ۱۱۴ هزار و ۳۵۹ نفر اقامت شب گردشگران تا پایان روز هشتم فروردین ۹۴، اظهار داشت: خدمات رفاهی به گردشگران افزایش یافته و این آمار نیز دو درصد رشد را نشان می‌دهد.

معاون گردشگری گیلان با اشاره به افزایش ورود گردشگران به گیلان، گفت: امروز نیز شاهد روند صعودی اقامت گردشگران بودیم و اقامت ۴.۵ میلیون گردشگر نوروزی در گیلان ثبت شد.

آذرپور افزود:  بازرسان و ناظران استانی، یک‌هزار ۲۳۳ بازدید از اماکن اقامتی و گردشگری انجام داده‌اند که میزان بازدیدها ۲۵ درصد افزایش داشته است و نظارت‌ها در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی نیز تشدید می‌شود.

انتهای پیام/ ی

About سردبیر ارشد

Check Also

همزمان با روز زمین پاک توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توسط شهرداری لاهیجان

همزمان با روز زمین پاک توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توسط شهرداری …