چاپ مطلب چاپ مطلب

مهمان نوازی شهروندان لاهیجان، نشان از مدنیت لاهیجان وندهای عزیز بود

همای گیلان، شهردار لاهیجان گفت: مهمان نوازی و میزبانی شهروندان لاهیجان، نشان از مدنیت لاهیجان وندهای عزیز در نوروز امسال بود.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان ، مسعود کاظمی در جلسه شورای اداری شهرستان لاهیجان و تودیع و معارفه بخشدار مرکزی لاهیجان افزود: استفاده از جوانان و بانوان یکی از قول های رییس جمهور محترم بود که امروز با تأکید ها و حمایت های استاندار گیلان در حال اجرا می باشد و جای تقدیر دارد.
وی با اشاره به تشکیل جلسات ستاد خدمات سفر شهرداری لاهیجان از بهمن ٩۶، اظهار کرد: سعی کردیم شرایط را برای تردد مناسب مردم فراهم کنیم و تذکر امام جمعه محترم مبنی بر آسفالت معابر را در دستور کار قرار دادیم.
کاظمی اضافه کرد: شهرداری با تمام توان شرایط برای میزبانی مطلوب از مسافران را فراهم کرد.
وی افزود: گل آرایی معابر و میادین و کوچه های قدیمی، سفره هفت سین شناور در استخر، برپایی سفره هفت سین بزرگ در جلوی ساختمان شهرداری و کمپ اقامتی، پاکسازی معابر سطح شهر، لکه گیری آسفالت خیابانها، نظافت سرویس های بهداشتی، آماده سازی نمازخانه ها، آماده کردن کمپ های اقامتی، نصب المان های نوروزی در سطح شهر از جمله اقدامات برای استقبال از نوروز ۱۳۹۷ در شهر لاهیجان بود.
کاظمی با بیان اینکه شهرداری لاهیجان برای فراهم نمودن فضای شاد و پر نشاط برای شهروندان و مسافران برنامه های متنوعی تدارک دید، گفت: شهرداری لاهیجان به منظور اجرای موسیقی در مناسبت های مختلف اقدام به تشکیل گروه موزیک کرده است که همزمان با نوروز نخستین اجراهای خود را برای همشهریان و مسافران انجام داد.
وی افزود: گروه موزیک شهرداری لاهیجان هر روز صبح در حاشیه استخر و نقاط گردشگری با اجرای موسیقی زنده و شاد فضای جدیدی را در این منطقه ایجاد کرد و با توجه به طرح شب های روشن لاهیجان که توسط دکتر سالاری استاندار گیلان تصویب و ابلاغ شد، هر شب در کنار خانه روستایی باغ ملی نیز به اجرای برنامه های شاد پرداخت.
شهردار لاهیجان اضافه کرد: اجرای برنامه های هنری و نمایشی و موسیقی در هر روز عصر در حاشیه استخر و هر شب در خانه روستایی باغ ملی با حضور هنرمندان بخش دیگری از برنامه های شهرداری در نوروز ۱۳۹۷ در شهر لاهیجان بود تا شهروندان و مسافران نوروز متفاوتی را شاهد باشند.
کاظمی گفت: همزمان با لحظه تحویل سال به همراه مدیران شهرداری در گلزار شهدا سال نو را با خانواده های معظم شهدا آغاز کردیم تا با شهدای انقلاب تجدید پیمان کنیم و سپس با اهدای سوغات و بسته های فرهنگی از نخستین مسافران استقبال کردیم.
وی افزود: اجرای برنامه رادیویی در صبح در ضلع شمالی استخر و موسیقی در شب های روشن لاهیجان در باغ ملی از برنامه های هنری دیگری در جشنواره نوروزی لاهیجان بود.
وی اضافه کرد: کارکنان شهرداری لاهیجان در این ایام با تلاش شبانه روزی فضای مناسبی را برای استقبال از نوروز فراهم کردند و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر نیز در تدارک وسیع شهرداری برای نوروز ۱۳۹۷ نقش مهمی ایفا کرد.
شهردار لاهیجان اظهار کرد: پخش ویژه برنامه های رادیویی از سیستم های صوت حاشیه استخر، حضور در برنامه های زنده صدا و سیمای مرکز گیلان برای معرفی جاذبه های گردشگری شهر لاهیجان، چاپ نقشه و کتابچه راهنمای گردشگری به دو زبان فارسی و انگلیسی، نظرسنجی های روزانه از مسافران و شهروندان از جمله برنامه های فرهنگی در نوروز ١٣٩٧بود.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است ✍️️به گزارش همای …