چاپ مطلب چاپ مطلب

مهندس مسرور در مراسم اختتامیه سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در منطقه آزاد انزلی

همای گیلان:از برنامه های مذهبی و فرهنگی در راستای راستگویی ، وفای به عهد و امانتداری حمایت می کنیم.

mail.google.com

 مراسم اختتامیه سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم استان گیلان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
بنا بر این گزارش : مراسم اختتامیه ایندورهاز مسابقاتقرآنکریمبا حضور مهندس مسرور رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی ، حجت الاسلام و المسلمین عادلی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان ، کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، معاونین و مدیران سازمان ، مدیران کل و مشاوران استاندری گیلان ، حجت الاسلام
شمس الدین امام جمعه بندر انزلی، صفر نژاد فرماندار بندرانزلی ، مسئولان دارالقران بندر انزلی و جمعی از قاریان استان گیلان به همت اداره کل اوقاف وامورخیریه استان گیلان بهمیزبانیسازمانمنطقهآزادانزلیدرسالنهمایشهایمجتمعشهیدمطهریبرگزارگردید.
رضا مسرور رئیس هیأت مدیره ومدیرعاملسازمانمنطقهآزادانزلیبا تشکرازتمامیدستاندرکارانبرگزاری این دوره ازمسابقاتاظهار داشت: استانگیلانظرفیتبالاییدرزمینههایفرهنگیوقرآنیداردوامیدوارمسالآیندهمیزبان برگزاری مسابقات کشوریقرآن در این استان باشیم.
مسرور با بیان اینکه مناطق آزاد می توانند علاوه بر فعالیتهای تجاری و صنعتی در سایر حوزه ها و مشخصا حوزه فرهنگ فعالیت نمایند اظهار داشت: در سالهای اخیر اقدامات موثری برای توسعه فرهنگی ، مذهبی و علمیدر منطقه آزاد انزلی انجام شده وبرنامه های جدید و مناسب در دست اجرای این سازماندر ماه های آینده به بهره برداری خواهند رسید.
وی افزود: این سازمان با همکاری وزارت آموزش و پرورش جهت تجهیز و نوسازی مدارس محدوده منطقه آزاد انزلی حدود ده میلیارد ریال هزینه نموده است. و امیدواریم عقب ماندگی های این حوزه در بخشهای زیرساختی را مرتفع کنیم.
مسرور با اشاره به زیرساخت های ورزشی احداث شده در سطح منطقه افزود : در تلاش هستیم تا مسابقات ورزشی در سطح بین المللی را در این منطقه برگزار نماییم که البته شما در ماه های قبل شاهد میزبانی منطقه آزاد انزلی از مسابقات کشوری بوده اید.
مسرور با اشاره به توسعه زیرساخت های گردشگری ، فعالیت های عمران روستایی ، احداث خانه های عالم در سطح منطقه اظهار داشت : برای توسعه آموزش عالی برنامه های خوبی در پیش داریم و با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت علوم مقرر شده است تا در یک سال آینده دانشگاه های بین المللی در این منطقه داشته باشیم.
مسرور در پایان : سه مقوله راستگویی ، امانتداری و وفای به عهد را از آموزه های دین اسلام عنوان کرد و از صاحب نظران و متخصصان استان دعوت کرد تا برای اجرای برنامه ای عملیاتی ترویج این سه مقوله سازمان را همراهی نمایند و خاطر نشان کرد : غنیسازی برنامه های فرهنگی در راستای توسعه سه مبحث مهم اخلاقی و نهادینه شدن این سه صفت بارز اخلاقی از اولویت های سازمان در حوزه فرهنگ است.
در ادامه این مراسم : حجت الاسلام والمسلمین عادلی مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان ضمن قدردانی از حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی در برگزاری مسابقات استانی قرآن و فعالیت های فرهنگی و مذهبی انجام شده در این منطقه تصریح کرد :مهمترین ابزار مقابله با جنگ فرهنگی دشمن ترویج فرهنگ قرآنی است. و در پناه قرآن می توان از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری نمود.
وی با بیان اینکه : پیش از انقلاب قرآن در کشور مان مهجور واقع شده و پس از آن راه برای تبلیغ دین اسلام و ترویج مفاهیم قرآنی باز شده است ، افزود : مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری فضای کشور باید متاثر از قرآن باشد چرا که دنیای اسلام بیش از هر چیزی به تدبر قرآنی نیازمند است.
در پایان مراسم : از نفرات برتر مسابقات قرآن در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل و اذان در دو رده برادران و خواهران با اهدای لوح و هدایا، تجلیل به عمل آمد.

2

About سردبیر ارشد

Check Also

نتایج رسمی سه حوزه انتخابیه در گیلان منتشر شد/ رشت ، آستانه اشرفیه و رودسر

نتایج رسمی سه حوزه انتخابیه در گیلان منتشر شد/ رشت ، آستانه اشرفیه و رودسر …