چاپ مطلب چاپ مطلب

مواد لبنی در گیلان به لحاظ سلامت مورد تایید است

همای گیلان:ˈمحمد موقتی مقدمˈ  افزود: در بازدیدهای دوره ای از سوی اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کارخانجات مواد لبنی، سلامت تولیدات این کارخانجات گزارش شده است.

images

وی در رابطه با اعلام خبر مشاهده نمونه هایی از روغن پالم در فرآورده های لبنی پرچرب اظهار کرد: طبق گزارش ها از بازدیدهای مختلف در فرآورده های لبنی گیلان از این روغن استفاده نمی شود.

موقتی مقدم خاطرنشان کرد: بازدیدهای اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کارخانجات مواد لبنی تشدید می شود.

طبق اعلام رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ روغن های جامد نباتی یا روغن هایی که دارای اسید چرب اشباع بالا هستند مثل پالم، در گرفتگی عروق و حتی افزایش سرطان ها موثرند.

رسول دیناروند اعلام کرده که با پیگیری های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در سال جاری، دولت تصویب کرد که میزان واردات روغن پالم به حداکثر ۳۰ درصد برسد و مقرر شده میزان واردات روغن پالم در سال آینده به ۱۵ درصد کاهش یابد و ظرف دو سال، میزان واردات روغن پالم به یک سوم سال ۹۲ خواهد رسید.

۱۲ کارخانه تولید فرآورده های لبنی در استان گیلان فعال است./ایرنا

About

Check Also

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاحیه رویداد صدرا: همکاری نهاد دانشگاه و صنعت با محوریت مناطق آزاد گامی در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاحیه رویداد صدرا: همکاری نهاد دانشگاه و صنعت با …