چاپ مطلب چاپ مطلب

مژده سخنگوی دولت کسانی که در طرح مهرآفرین قبول شده اند استخدام می شوند

همای گیلان:سخنگوی دولت با اعلام اینکه افرادی که همه مراحل استخدامی طرح مهرآفرین دولت دهم را گذرانده و کد کارمندی دریافت کرده اند در سال ۹۳ به کار گرفته می شوند، گفت: اگر سازمان های دولتی بتوانند منابعی را از محل صرفه جویی بازنشسته شدن سه نفر تامین کنند، با اعلام به دولت می‌توانند نیروهای شرکتی را استخدام کنند.
محمدباقر نوبخت شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: آخرین وضع اشتغال در کشور نشان می دهد از ۷۶ میلیون نفر جمعیت کشور ۲۳ میلیون نفر در سنین کار قرار دارند که ۲۱ میلیون نفر آنها شاغل هستند. ‌حدود ۱۸ میلیون نفر در بخش خصوصی و حدود سه میلیون نفر در بخش دولتی کار می کنند.

nobakhtنوبخت با بیان اینکه ‌حدود ۲٫۵ میلیون نفر نیز آماده به کار هستند، گفت: ‌اکنون با توجه به اینکه کارکنان بخش دولتی بیش از نیاز این بخش هستند دولت تلاش می کند برای جوانان در بخش خصوصی اشتغال ایجاد کند، اما فرصت اشتغال در دستگاههای دولتی فراهم نیست. پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد کارکنان دولت از ۵۵۰ هزار نفر اکنون به ۳ میلیون نفر افزایش یافته است.

او درباره وضع افرادی که همه مراحل استخدامی را در طرح مهرآفرین دولت دهم گذرانده و کد کارمندی دریافت کرده اند، گفت: براساس بند “ب ” ماده ۲۴ قانون خدمات کشوری که به ازای هر ۳ نفر بازنشسته، یک نفر مجوز استخدام دارد تلاش می کنیم همه این افراد را در سال ۹۳ به کار بگیریم.

نوبخت گفت: این در حالی است که مجلس شورای اسلامی طرح مهرآفرین دولت دهم را از نظر قانونی رد کرد اما ما با بررسی که در معاونت توسعه و سرمایه انسانی رئیس جمهور انجام دادیم، اجازه استخدام افرادی که مراحل استخدامی را گذرانده اند براساس قانون خدمات کشوری داده ایم.

او گفت: به همه دستگاهها اعلام کرده ایم که هر دستگاهی توانست از محل صرفه جویی منابعی را تامین کند افرادی که مراحل استخدامی را در طرح مهرآفرین گذرانده اند به کار گیرند. ‌برخی مهندسان کشاورزی نیز که در مزارع کار نظارت را انجام می دادند براساس بند “ب” ماده ۲۴ قانون خدمات کشوری در سال ۹۳ به کار گرفته می شوند. برخی استانها اکنون این کار را آغاز کرده اند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری درباره وضع نیروهای شرکتی نیز گفت: اگر سازمان های دولتی بتوانند منابعی را از محل صرفه جویی بازنشسته شدن سه نفر تامین کنند، با اعلام به دولت می توانند نیروهای شرکتی را استخدام کنند./مهر

About

Check Also

امام جمعه لاهیجان در خطبه های نماز جمعه امروز : ‘عبادت و صبر بر مشقت و بلا ‌’ دو راه اتصال به مقام قرب الهی است/ آقای پزشکیان رئیس‌جمهور همه مردم ایران است

امام جمعه لاهیجان در خطبه های نماز جمعه امروز : ‘عبادت و صبر بر مشقت …