چاپ مطلب چاپ مطلب

نامه استاد دانشگاه اوتاوا در پاسخ به نامه دوم امام خامنه‌ای به جوانان غربی

همای گیلان: دنیس رنکورت، عضو هیئت علمی و استاد فیزیک دانشگاه اوتاوا نامه‌ای را خطاب به مقام معظم رهبری در رابطه با نامه اخیر ایشان به عموم جوانان غربی نوشته است.

139409181558304986681274

 چندی پیش حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دومین نامه خود خطاب به جوانان غربی را منتشر کردند. این نامه هم‌اکنون در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مستقل در مقابل بایکوت شدید رسانه‌های موسوم به جریان اصلی در حال پخش است.

این نامه واکنش‌های مختلفی را به خود جلب کرده است. در این بین اساتید دانشگاهی کشورهای غربی نیز از جمله کسانی بوده‌اند که نسبت به این نامه علاقه خود را نشان داده‌اند.

دنیس رنکورت عضو هیئت علمی و استاد سابق فیزیک دانشگاه اوتاوا است. او یکی از اساتید شناخته شده دانشگاه اوتاوا است که چند سال پیش به‌علت برخی اقدامات برای آزادی علمی که از نظر دانشگاه «فعالیت‌های غیرآموزشی» شناخته می‌شد، اخراج می‌شود.

وی در نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری  دیدگاه‌های خود را درباره نامه‌ و شخصیت ایشان بیان کرده است. در ادامه متن نامه دنیس رنکورت را خطاب به مقام معظم رهبری می‌خوانید.

سید علی خامنه‌ای عزیز؛

درست است که من از نظر سن و سال، جوان نیستم اما نامه ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵ شما به جوانان غربی را با شیدایی و علاقه بسیاری خواندم. این نامه قلب و فهم مرا به هیجان آورد.

ایران واقعاً از اینکه رهبری مانند شما دارد خوشبخت است.

ما در کانادا فقط سیاست‌مداران کوچک دورو، مغرض و خودشیفته‌ای داریم که برای نفع شرکت‌های بزرگ و خواسته‌های ایالات متحده رقابت می‌کنند و کسانی که در رسانه ملی شعارهای کلیشه‌ای می‌دهند.

من واقعاً از تحلیل عمیق روانشناسانه و ژئوپولیتیکال شما در مورد ریشه‌های تروریسم بین‌الملل قدردانی می‌‌کنم. من باور دارم که تفسیر شما به‌شکلی بنیادین صحیح است و من از ارتباطی که شما با این حقیقت برقرار کرده‌اید، شگفت‌‌زده‌ام.

من امید دارم که جوانان غربی نامه شما را مطالعه کرده و به آن نگاهی واکاوانه خواهند داشت و امید دارم که این نامه بیداری قلب و ذهن‌ غربی‌ها را سرعت می‌بخشد.

با احترام و سپاس

دنیس رنکورت

//تسنیم

About سردبیر

Check Also

نتایج رسمی سه حوزه انتخابیه در گیلان منتشر شد/ رشت ، آستانه اشرفیه و رودسر

نتایج رسمی سه حوزه انتخابیه در گیلان منتشر شد/ رشت ، آستانه اشرفیه و رودسر …