چاپ مطلب چاپ مطلب

ندیمی با اشاره به مصوبه مجمع تشخیص مصحلت نظام: دو مرحله‌ای شدن انتخابات مجلس ضررش برای کشور بسیار است

همای گیلان:ابوذر ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، توضیح داد:‌ دو مرحله‌ای شدند انتخابات مجلس، چند ایراد  دارد که درباره آن با لاریجانی، باهنر، مظفر و حدادعادل که عضو مجمع تشخیص مصحلت هستند، مطرح شده است.

images1

وی با بیان اینکه دو مرحله ای شدن انتخابات مجلس، مشارکت مردم در انتخابات را کم خواهد کرد، ادامه داد: بر اساس مصوب مجمع، در مرحله اول باید کاندیدا ۵۰ درصد آرا را کسب کند تا موفق به حضور در مجلس شود. بنابراین افرادی که تصور می کنند نمی‌توانند رای کسب کنند از اعلام کاندیداتوری منصرف می‌شوند.

به گفته ندیمی با کاسته شدن از تعداد کاندیداتور‌ها، مشارکت مردم در انتخابات کاسته می‌شود که خلاف مشارکت حداکثری مد نظر نظام است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین اظهار داشت: با اجرایی شدن مصوبه مجمع، رقابت انتخاباتی رنگ و بوی خود را از دست خواهد داد و تنها افرادی کاندیدا می‌شوند که می‌توانند رای کسب کنند. در حالی که اکنون کاندیداها با ۲۵درصد آرا می‌توانند وارد مجلس شوند.

وی افزود: از سوی دیگر دو مرحله‌ای شدن انتخابات مجلس، بار مالی دارد و هزینه زیاد به کشور وارد خواهد کرد. بنابراین انتظار می‌رود مجمع تشخیص مصلحت پیش از تنفیذ رهبری، نصبت به تکمیل مصوبه خود اقدام کند.

About سردبیر ارشد

Check Also

فرماندار لنگرود در جلسه مدیریت پسماند شهرستان: فرهنگ‌سازی، آگاه سازی و همراهی مردم در امر مدیریت پسماند وکاهش تولید زباله امری حیاتی است

فرماندار لنگرود در جلسه مدیریت پسماند شهرستان: فرهنگ‌سازی، آگاه سازی و همراهی مردم در امر …