سرهنگ علی رمضانی، فرمانده انتظامی رشت از دستگیری قاتل در کمتر از یک ساعت پس از وقوع قتل در این شهرستان خبر داد و افزود: ماموران انتظامی بلافاصله با استفاده از تکنیک‌های عملیات روانی و شگردهای پلیسی، ضارب ۶۳ ساله را خلع سلاح و در کوتاه‌ترین زمان ممکن دستگیر کردند.

همای گیلان، فرمانده انتظامی رشت از دستگیری قاتل در کمتر از یک ساعت پس از وقوع قتل در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی رمضانی با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد درگیری در رشت، بلافاصله ماموران انتظامی به محل مورد نظر اعزام شدند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران پس از حضور در صحنه مشاهده کردند که فردی با اسلحه شکاری در درون حیاط خانه خود ایستاده و ۲ نفر مجروح نیز در حیاط خانه قاتل بر روی زمین افتاده‌اند.

وی تصریح کرد: ماموران انتظامی بلافاصله با استفاده از تکنیک‌های عملیات روانی و شگردهای پلیسی، ضارب ۶۳ ساله را خلع سلاح و در کوتاه‌ترین زمان ممکن دستگیر کردند.

سرهنگ رمضانی با بیان اینکه ۲ مجروح ۳۵ و ۴۵ساله که از ناحیه صورت و گردن جراحت داشتند بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند اظهار داشت: یکی از این مجروحین به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان درگذشت.

رمضانی ادامه داد: برابر بررسی‌های به‌عمل آمده مشخص شد علت درگیری، اختلاف ملکی بین فرد ضارب و چند تن از همسایگانش بوده که این درگیری به داخل حیاط منزل فرد ضارب کشیده شده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت در پایان با اشاره به اینکه متهم ۶۳ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شد خاطرنشان کرد: نزاع و درگیری باعث فرسایش سرمایه‌های اجتماعی و تبدیل همبستکی اجتماعی به گسست اجتماعی شده و از شهروندان خواست اختلافات خود را از طریق بزرگان، ریش‌سفیدان محلی و مبادی قانونی پیگیری کنند.

با کانال همای خبر همراه باشید