چاپ مطلب چاپ مطلب

نشست خبرنگاران شهرستان لنگرود با دادستان شهرستان در روز خبرنگار

اختصاصی همای گیلان:همزمان با فرارسیدن هفته خبرنگار نشست  خبرنگاران با دادستان شهرستان لنگرود برگزار شد.دادستانی لنگرود

در این نشست دادستان شهرستان لنگرود ضمن تبریک روز خبرنگار به این قشر زحمتکش گفت :شغل خبرنگاری همانند شغل یک دادستان، یک امانت است ، امانتی که درآن قلم به دستان شما گذارده شده تا با اطلاع رسانی و آگاه رسانی به مردم چراغ راه جامعه باشید.

امیری دادستان شهرستان لنگرود اظهار داشت : شما خبرنگاران باید در انعکاس مطالب از هرگونه جبهه گرایی، مسائل سیاسی و حاشیه ای بدور باشد و اخبار موثق و قابل اطمینان را انعکاس دهید.

وی بیان داشت : همانگونه که دادگستری یک دستگاه مستقل برای احقاق حق مظلومان است، خبرنگار نیز باید زیر بیرق هیچ شخص و ارگان خاصی نباشد و در بیان واقعیت ها و مشکلات گام بردارد.

دادستان شهرستان لنگرود افزود:یکی از وظایف دادستانی و دادگستری پیشگیری از وقوع جرم است. در ابن زمینه باید آسیب های اجتماعی شناسایی و به مردم شناسانده شود که در این مسیر، شما اصحاب رسانه نقش مهمی را در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم بردوش دارید.

وی در ادامه به نقش خبرنگاران در پیشگیری از وقوع جرم و یاری رساندن به دادستان ها اشاره کرد و گفت : رسانه ها قادرند جنبه ترسانندگی جرم را بیش از پیش در مردم ایجاد کنند و همچنین با اعلام موقعیت ها و مکان های جرم خیز در سطح شهرستان ماموران دادگستری ها را در انجام وظایف خود یاری رسانند.

امیری در ادامه سخنانش گفت : در شهرستان  لنگرود ۵ جرم مهم  در اولویت کاری قرار گرفته است.سرقت، طلاق، ضرب و جرح، اعتیاد و تصادف. مجرمین سابقه دار با همراهی معتمدین محل شناسایی و شناسنامه دار شده اند و سعی شده است گاه گاه  با اخطار به موقع  به این افراد از وقوع جرم جدید پیشگیری به عمل آید.

دادستان شهرستان لنگرود بیان داشت : یکی از معضلاتی که امروزه در اکثر منازل ما وجود دارد و عامل آفت خانواده ها و فرزندان ما شده است ماهواره می باشد. ما باید بتوانیم با ایجاد فضاهای مناسب برای زمان فراغت جوانان و همچنین ورود جوانان در مساجد و محافل معنوی، در رشد روحیه معنوی جوانان بکوشیم.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست های مهم ما در شهرستان، برخورد با مجرمین و افراد  دانه درشت و اصلی در شهرستان است.افرادی که اعتقاد دارند هیچ کس و هیچ ارگانی یارای مقابل با این افراد را ندارند که یقینا با دستگیری این افراد آمار وقوع جرم در شهرستان بسیار پایین خواهد آمد.

وی در پایان سخنانش گفت : سه شنبه هر هفته روز ملاقات عمومی است که در این روز همه مردم می توانند با مراجعه حضوری هرگونه مسائل و مشکلاتی را با ما درمیان بگذارند.همچنین سعی ما براین بوده تا با حضور در روستاها و محلات دورتر، که دسترسی مردم برای حضور در دادگستری سخت تر است ، از نزدیک حضور داشته و ارتباط نزدیک تری را با مردم داشته باشیم.دادستان لنگرود

خبرنگار: فاطمه مشفق

About سردبیر ارشد

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …