چاپ مطلب چاپ مطلب

درجلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود مطرح شد:ترافیک یکی از مهمترین مشکلات لنگرود بود که با اصلاح هندسی معابرو استاندارسازی میادین تا حدودی برطرف شد/افزایش بودجه شهرداری از ۲۴ میلیارد به ۴۴ میلیارد

اختصاصی همای گیلان:در این نشست خبری شیخ طاهررئیس شورای اسلامی شهر لنگرود با توجه به سوره قلم در قرآن مجید به قداست قلم یاد کرد و گفت :شما خبرنگاران انسانها منصفی هستید وباید  در نوشتن و قلم نهادن نیز انصاف را رعایت فرمایید.آنگاه خبرنگاران به پرسش وپاسخ رو آوردند dbcd4dbf-be36-490e-8430-df5c8eb428d4

 

3f855c60-0bea-4556-b9d7-85cccbc15106 7d50f59f-1ae9-47e8-91fc-2d94b4671a38

شیخ طاهر رئیس شورای شهر در خصوص کندی عملیات عمرانی این شهر گفت:یکی از دغدغه های اعضای شورا ومهندس کحالی  شهردار لنگرود در بدو ورودشان رفع مشکل ترافیکی شهر بوده که در این راستا جلسات متعددی با اعضای شورای ترافیک برگزار و اولین گام در این مسیر اصلاح هندسی معابر؛ استاندارسازی میادین و هدایت ترافیک و پس از آن طراحی و ساخت میادین شهر بوده است. که خوشبختانه تا حد زیادی از ترافیک شهر نیز کاسته شده است.

وی در ادامه بیان داشت : ما نیز با شما هم عقیده ایم که عملیات عمرانی به کندی در حال انجام است. قول شهردار محترم اتمام این پروژه ها در هفته دولت می باشد.

شاد عضو شورای اسلامی شهر لنگرود نیز درخصوص آبگیری معابر گفت : حل مشکل فاضلاب شهری ذاتا بر عهده شهرداری نیست و متاسفانه ادارات ذیربط در این راستا به وظیفه اصلی خود عمل نمی کنند.متاسفانه با بودجه فعلی شهرداری معضل آبگیری معابر قابل رفع نیست و نیازمند بودجه میلیاردی است.

مهدی پور عضو شورا لنگرود در خصوص  وضعیت پارکینگ طبقاتی و پارکینگ  جنب پل خشتی  اظهار داشت :طرح پارکینگ طبقاتی در دوره سوم شورا توسط مهندسین داخلی شهرداری تهیه و در شورا به تصویب رسید و کلنگ ان نیز به زمین خورد اما متاسفانه در هنگام اجرا، مشاور طرح پس ازخاکبرداری و آزمایش خاک  زمین را غیرمساعد برای پارکینگ طبقاتی عنوان نمود.

وی همچنین بیان داشت : تمام اعضای شورای شهر به جابجایی  پارکینگ جنب پل خشتی و تبدیل  آن به مکان زیبا  هم عقیده اند. یکی از برنامه های شهردار در اینده نزدیک جابجایی و ساماندهی فضای پارکینگ  است.

 

خانم سروری عضو دیگر شورای اسلامی شهر لنگرود هم در پاسخ سوال خبرنگاردر زمینه تصویب چند درصد از مصوبات شورا عنوان کرد:بر تمام مصوبات شورای اسلامی شهر سه نهاد شهرداری ، فرمانداری و شورای استان نظارت داشته و در صورت مغایرت با قانون ، شورای اسلامی شهر مکلف به قبول و تصحیح مصوبات خود می باشد. لازم به ذکر است عنوان نمایم مصوباتی که منافع شهر و عموم را برداشته اند در پرتال سایت شهرداری برای رویت عموم قرار داده می شوند.

موسوی عضو شورای اسلامی  شهر لنگرود ضمن بیان این نکته که طرح آرامگاه شهدای گمنام  لنگرود  در استان بی نظیر است گفت :  تکمیل مزار شهدای گمنام یکی از دغدغه های تمامی اعضای شورای شهر است. با توجه به اینکه ساماندهی مزار شهدا بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد ، اما این وظیفه بر دو ش شهرداری نهاده شده  ، فاز پایانی این طرح باقی مانده که امیدواریم با حمایت خیرین بتوانیم هرچه زودتر شاهد تکمیل این مکان مقدس باشیم.

چه انجام شده است :

شیخ طاهردر زمینه  کارهای عمرانی انجام شده  در راستای جذب گردشگرخاطر نشان کرد: وضعیت اقتصادی کشور نامساعد است و این وضعیت تمام شهرداری ها را در برگرفته است. شهامت آقای کحالی را تحسین می گویم که در چنین شرایطی در تمام نقاط شهر در حال انجام کار است. پارک فجر نقطه عطف شهر لنگرود است و شهرداری برنامه های زیبایی را برای آن در نظر گرفته و در حال انجام عملیات اجرایی آن می باشد و امیدواریم در هفته دولت بخش زیبایی از این اقدامات به بهره برداری برسد.

شاد هم در پاسخ به سوال خبرنگار که چه اقداماتی برای رفع بوی زباله  در پارک فجر صورت گرفته است افزود: دپوی زباله در پارک فجر انجام نمی شود ،  بوی موجود ناشی از دپوی زباله از سالهای قبل است. شهرداری لنگرود به تنهایی نمی تواند مشکل زباله شهرستان را رفع نماید در این راستا نیازمند حمایت همه مسیولین شهرستان است.

خانم سروری پیرامون بودجه سال جاری شهرداری بیان داشت: بودجه سال گذشته شهرداری ۲۴ میلیارد تومان بوده که امسال آقای کحالی با توجه یه شناخت خود ، آن را به ۴۴ میلیارد تومان رسانده اند که بخشی از آن از طریق وام های پرداختی به مبلغ ۹ میلیارد تومان و محل گمرکی و ارزش افزوده م به مبلغ ۸ میلیارد تومان محقق خواهد شد.

14380610577

About سردبیر

Check Also

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی نمایندگان مجلس گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی …