چاپ مطلب چاپ مطلب

نماینده مردم لنگرود خبر داد کمبود یک میلیارد متر مکعب آب در گیلان

همای گیلان: مهرداد لاهوتی شامگاه شنبه در جمع مدیران این شهرستان، اظهار کرد: آب مورد نیاز گیلان ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب است.

وی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۵ میلیارد مترمکعب آب به دریا ریخته می‌شود، افزود: ذخیره آب در گیلان حدود ۱.۵ میلیارد متر مکعب است.

t3_388457 اب

نماینده مردم لنگرود در مجلس میزان کمبود ذخیره آب گیلان را یک میلیارد مترمکعب عنوان کرد و گفت: باید با مدیریت صحیح آب مورد نیاز کشاورزی را تامین کرد.

وی از تشکیل سازمان آب در لنگرود خبر داد و یادآور شد: کشاورزان لنگرودی برای برطرف شدن مشکلات خود به شهرستان‌های همجوار مانند رودسر و لاهیجان مراجعه می‌کردند که با تشکیل سازمان آب در لنگرود تا حدود زیادی از مشکلات شهرستان برطرف می‌شود.

لاهوتی با اشاره به کمبود آب شالیزارهای لنگرود تصریح کرد: با همت مسئولان و همکاری کشاورزان تا حدود زیادی از مشکلات منطقه برطرف شده است.

فرماندار لنگرود نیز در ادامه جلسه مذکور همدلی، هماهنگی و داشتن تعامل در بین مدیران اداره‌ها را مهم دانست و گفت: همه در برابر مردم مسئول هستیم و در یک جبهه قرار داریم و آن جبهه خدمت به مردم و پیشرفت کشور است.

سیدرضا جوادپور، با اشاره به قانون‌گرایی در اداره‌ها، افزود: اجرای قانون باید برای همه یکسان باشد و نباید در اجرای قانون به دوری و نزدیکی اشخاص توجه کرد و تبعیض قایل شد.

وی به صرفه‌جویی اداره‌ها به‌ویژه در مصرف برق اشاره کرد و متذکر شد: ما سرباز نظام هستیم و مسئولیت صرفه‌جویی یعنی درست مصرف کردن به ما سپرده شده است.

فرماندار لنگرود توجه به برطرف شدن مشکلات آب کشاورزی، آب شرب شهری و روستایی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: مشکلات آب زیبنده مردم خوب لنگرود نیست و ما وظیفه داریم برای جلب رضایت مردم شبانه‌روز تلاش کنیم.

وی از خرید ۷ هزار تن برگ سبز چای توسط کارخانه‌های لنگرود خبر داد و یادآور شد: پول خرید برگ سبز چای در حال پرداخت است که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

جوادپور با اشاره به توجه دولت به چایکاران در سال جاری خاطرنشان کرد: نماد سربلندی و عظمت کشور ما سازندگی است بنابراین سعی کنیم در راستای این هدف گام برداریم./فارس

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …