چاپ مطلب چاپ مطلب

نوبخت  در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان: اتصال ریلی خلیج فارس به دریای خزر تا پایان سال آینده/ هیچ عذری در رابطه با عدم رسیدگی به وضعیت رودخانه‌های استان گیلان پذیرفته نیست

معاون رئیس جمهور گفت: اقدامات لازم برای تکمیل پروژه اتصال خلیج فارس به دریای خزر تا پایان سال آینده انجام می‌شود.

همای گیلان، محمدباقر نوبخت شامگاه پنج‌شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در رشت اظهار داشت: اولویت سازمان برنامه و بودجه کشور برای استان گیلان حول چهار محور است و نخستین موضوع، سرعت بخشیدن به احداث آزادراه در محدوده منجیل و رودبار است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه آزادراه منجیل و رودبار پروژه‌ای ملی است گفت: آماده نبودن این آزادراه در ایام تعطیلات باعث ایجاد مشکلات مختلفی برای مسافران در این منطقه می‌شود و ضروری است که عقب‌ماندگی‌های این پروژه تکمیل شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تکمیل پروژه مذکور تا پایان سال آینده برای دولت حائز اهمیت است خاطرنشان کرد: برای تکمیل قطعه ۸ این آزادراه، ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است که تامین این مبلغ کار دشواری نیست.

نوبخت با اشاره به اینکه روند تکمیل راه‌آهن قزوین-رشت رضایت‌بخش است افزود: بنده شاهد رضایت‌مندی مسافران از نحوه خدمات‌دهی در ایستگاه راه‌آهن قزوین رشت بودم که این امر نشان‌دهنده تلاش مسئولان مربوطه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: ضروری است که راه آهن قزوین رشت تا اتصال آستارا به کشورهای شمالی ایران پیش برود زیرا از نظر اقتصادی اهمیت زیادی برای استان گیلان و کشور دارد.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه راه‌آهن رشت به انزلی نیازمند سرعت بیشتری است گفت: باید در برنامه‌ریزی‌های خود پیشرفت بیش از ۴۰ کیلومتری این پروژه را مد نظر قرار دهیم و امیدوارم تا پایان سال آینده خلیج فارس از طریق ریل به دریای خزر متصل شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به ده‌ها هزار جوان گیلانی بیکار خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که چه میزان از اعتبارات دولتی باید به استان گیلان تعلق گیرد تا مشکل اشتغال جوانان این استان تا حدی برطرف شود.

نوبخت با بیان اینکه وزیر نفت اقدامات لازم برای پروژه پتروشیمی استان گیلان را انجام داده است تصریح کرد: پروژه پتروشیمی در گیلان باید در حاشیه دریای خزر باشد زیرا خنک کردن دستگاه‌های صنعتی نیازمند وجود آب است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه نزولات جوی در گیلان بیشتر از استان‌های سیل‌زده است گفت: اجرای شیوه‌نامه آب‌بندان‌ها در استان گیلان از بروز بسیاری از مشکلات و خطرات احتمالی جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل ساماندهی رودخانه‌های گیلان تخصیص داده شده است خاطرنشان کرد: هیچ عذری در رابطه با عدم رسیدگی به وضعیت رودخانه‌های استان گیلان پذیرفته نیست.

نوبخت با تأکید بر اینکه باید درکنار پروژه‌های مهم به سایر پروژه‌های استان گیلان نیز رسیدگی شود گفت: عدم تکمیل پروژه ریلی اتصال خلیج فارس به دریای خزر باعث سرافکندگی ما می‌شود و ضروری است که اقدامات لازم در این رابطه انجام شود.

تسنیم

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

مسوول نمایندگی ولی فقیه در دانشکده هوا فضای سپاه: «شهید رییسی» مزد یک عمر مجاهدت خود را از امام رضا (ع) گرفت

حجت‌الاسلام نعمت الله فخری عصر شنبه در مراسم یادبود سیدالشهدای خدمت و همراهانش در مسجد …