چاپ مطلب چاپ مطلب

همایش تجلیل از خبرنگاران گیلان در مجتمع خاتم الانبیاء؛ دفاع استاندار از رسانه مستقل و آزاد/ درخواست عضویت خبرنگاران گیلانی در خانه مطبوعات/ گیلان سومین استان کشور در بین رسانه‌های برتر

 صبح امروز همایش تجلیل از خبرنگاران استان گیلان در سالن شهید انصاری مجتمع خاتم‌الانبیا رشت با حضور مسئولان، خبرنگاران و مدیران اصحاب و جراید برگزار شد.

همای گیلان، استاندار گیلان در این همایش با اشاره به اهمیت کار خبرنگاری اظهار کرد: در هیچ‌ حوزه‌ای مشکلات به‌صورت کامل حل‌نشده و سختی کار خبرنگاری نیز در زمره آن‌ها است.

مصطفی سالاری ضمن تبریک روز خبرنگار اظهارداشت: کار رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی برای خبرنگاران مهم است.

وی افزود: سختی و پیچیدگی کار شما این است که با همه حوزه ها مرتبط است .

سالاری با بیان اینکه در بحث جمهوریت و مردم سالاری رسانه از ارکان مهم آن است، یادآور شد: ایفای نقش در این بخش از الزامات رسانه ها است .
وی ادامه داد: هرچه رسانه آزادتر باشد امکان جمهوریت و مردم سالاری را بیشتر فراهم می‌کند که در مردم سالاری نیز عدالت، تقوا و اسلامیت وجود دارد.
استاندارگیلان با اشاره به اینکه اگر رسانه‌ای مستقل و آزاد نباشد، نمی‌تواند رسالت خود را به درستی اجرا کند، گفت: باید سازوکارهایی که در دنیا رسانه‌ها بکار گرفته اند استفاده کنیم تا رسانه‌ای آزاد و مستقل داشته باشیم.
سالاری با بیان اینکه رسانه باید مطالبات مردم را عنوان کنند، یادآور شد : این اقدام رسانه ها سبب می شود تا کسانی که بر کرسی حاکمیت تکیه کرده اند غافل نباشند.
وی اضافه کرد: ما آمادگی داریم تا در خصوص مطالبات رسانه ها در راستای انعکاس مطالبات مردم بسترهای لازم را فراهم کنیم.

*گیلان سومین استان کشور در بین رسانه‌های برتر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در این همایش با بیان اینکه ۱۷۶ نشریه دارای مجوز، ۹ روزنامه و دوهفته‌نامه در گیلان وجود دارد اظهار کرد: گیلان با ۲۹۳ مجوز صادرشده برای رسانه‌ها رتبه ششم کشور را دارد.

فیروز فاضلی با اشاره به رتبه کمی پایگاه‌های خبری در گیلان افزود: گیلان در این بخش با ۱۱۷ رسانه پس از تهران و آذربایجان شرقی رتبه سوم کشور را دارد.

وی خانه مطبوعات را حق صنفی خبرنگاران دانست و گفت: همه ما برای زندگی و فعالیت نیازمند خانه هستیم و خبرنگاران لازم است در این خانه عضو شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با تأکید بر پرهیز از نگاه ویژه به اهل‌قلم افزود: در بین رسانه‌ها سلایق سیاسی متفاوتی وجود دارد که با رقابت کردن موجب افزایش کیفیت رسانه‌ها شده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان نیز در این همایش با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات در ۱۴ مرداد امسال اظهار کرد: این جشنواره با سطح کیفی بالا در منطقه آزاد انزلی برگزار شد و امیدواریم با همکاری همه‌جانبه استمرار داشته باشد.

کریم خرسندی از تشکیل اتحادیه خانه مطبوعات شمال کشور جشنواره دریای خزر خبر داد و افزود: فرایند برگزاری این جشنواره در حال انجام است و در سال آینده این جشنواره به‌صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود.

*عضویت خبرنگاران گیلانی در خانه مطبوعات ضرورت دارد

وی بر لزوم عضویت خبرنگاران در خانه مطبوعات تأکید کرد و گفت: برای شناخت رسمی مطبوعات و رسانه‌ها ملاک دستگاه‌ها عضویت خبرنگاران در خانه مطبوعات است و تأکید می‌شود خبرنگاران به دلیل حمایت‌های که در آینده قرار است بشوند، در این خانه عضو شوند.

در این مراسم معصومه پاداش ستوده، مجتبی بشری، شاهین آبزن، سیدحسین ضیابری به نمایندگی از خبرنگاران به سخنرانی پرداختند.

در پایان از خبرنگاران پیشکسوت، خانواده‌های شهدای خبرنگار، توزیع‌کنندگان نشریه و فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی استان تقدیر شد./گیل خبر

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان برگزار گردید

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی …