چاپ مطلب چاپ مطلب

هم زمان با آغاز ماه مبارک رمضان؛ ۲۰ هزار بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز عمده فروشی و مراکز پخش استان گیلان انجام شد

همای گیلان:مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از اجرای بیش از ۲۰ هزار بازرسی در اجرای طرح ضیافت در استان خبر داد.download

علیرضا حسینیان با اشاره به اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان و کنترل قیمت ها در بازار گفت: طرح نظارت و کنترل قیمت کالاهای اساسی در طرح ضیافت ماه مبارک رمضان مانند هر سال از آغاز ماه مبارک رمضان در استان گیلان آغاز شد.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح نظارتی در حوزه کالا و خدمات با حضور فعال بازرسان ادارات صنعت، معدن و تجارت، اتاقهای اصناف و با مشارکت ناظرین افتخاری و انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان از ابتدای تیر ماه آغاز شده و تا ششم مرداد ماه ادامه دارد.

حسینیان با اشاره به نظارت مستمر قیمت کالاهای اساسی و اولویت دار نظیر مواد پروتئینی، لبنیات، حبوبات، غلات، شکر ، زولبیا و بامیا، رشته خشکار، سبزی، آش و حلیم گفت: هدف اصلی از اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان تشدید بازرسی ها، رصد و پایش بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه و غیر قانونی کالا و خدمات است.

مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تصریح کرد: در راستای اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان از آغاز تیرماه تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۲ واحد صنفی، انبار، مراکز عمده فروشی، تولیدی ها و مراکز پخش بازرسی شد که از این تعداد ۹۳۸ مورد منجر به تشکیل پرونده به ارزش بیش از یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال شده است. وی افزود: پرونده های تشکیل شده جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

وی همچنین از اجرای گشت های مشترک توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت ، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، اتاق اصناف ، مرکز بهداشت و اداره کل استاندارد در اجرای این طرح خبر داد و افزود: تاکنون ۱۵۳ مورد گشت محسوس و نامحسوس در اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در سطح استان صورت گرفته است.

حسینیان افزود: یکی دیگر از برنامه های مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت حضور مستمر و فعال بازرسان سازمان و اتاق اصناف در محل نمایشگاه های عرضه کالا ، فروشگاه های اتکا ، رفاه ، تعاونی فرهنگیان و تعاونیهای ادارات بوده است و خوشبختانه طی بررسی های عمل آمده کمترین

آمار تخلفات از نمایشگاه های طرح ضیافت ماه مبارک رمضان در استان گزارش شده است.

حسینیان با اشاره به دریافت گزارشات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ گفت: در مدت زمان اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان تا کنون ۷۲۱ مورد شکایت مردمی به این سامانه گزارش شده است که با نظر کارشناسان و بازرسان سازمان از این تعداد ۳۲۹ مورد منجر به تشخیص تخلف گردید و پرونده های آنان نیز جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به بازرسی های صورت گرفته بیشترین گزارشها و شکایات مردمی در ایام ماه مبارک رمضان مربوط به گرانفروشی سبزی و عدم کیفیت نان بوده است.

 

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …