چاپ مطلب چاپ مطلب

هیئت فوتبال گیلان چه کمکی کرد!؟ ؛ بالاخره سر داماش بی‌کلاه ماند/ سومین عضو شورای شهر رشت هم کاندید احتمالی مجلس می شود

همای گیلان: هیئت فوتبال گیلان چه کمکی کرد!؟ ؛ بالاخره سر داماش بی‌کلاه ماند!

 تقریبا سه ماه قبل که بحث خرید امتیاز تیم داماش توسط شهرداری رشت مطرح شد، این امیدواری در دل طرفداران تیم آبی‌پوش رشتی ایجاد شد که با به سرانجام رسیدن این موضوع مشکلات مالی داماش برای همیشه حل و فصل خواهد شد

ایران ورزشی نوشت: تقریبا سه ماه قبل که بحث خرید امتیاز تیم داماش توسط شهرداری رشت مطرح شد، این امیدواری در دل طرفداران تیم آبی‌پوش رشتی ایجاد شد که با به سرانجام رسیدن این موضوع مشکلات مالی داماش برای همیشه حل و فصل خواهد شد و این تیم پس از سه فصل به آرامش می‌رسد. اما نه تنها خرید داماش توسط شهرداری رشت عملی نشد، بلکه این سازمان از لحاظ مالی کمک کوچکی هم در جهت مرتفع نمودن بخشی از مشکلات داماش انجام نداد تا مجددا داماش به عابدینی تکیه کند.

قربانعلی (فرامرز) الماسخاله رییس هیات فوتبال گیلان در مورد علت به سرانجام نرسیدن خرید داماش توسط شهرداری می‌گوید: «استارت این موضوع توسط آقایان حاجی‌پور و رسولی، دو نفر از اعضای شورای شهر رشت، زده شد و من با توجه به علاقه‌مندی این آقایان به اتفاق همکارانم به تهران رفتیم و تیم را از آقای عابدینی تحویل گرفتیم تا در اختیار شورا و شهرداری قرار بدهیم. حتی یک روز هفت نفر از اعضای شورای شهر در  جلسه تمرینی داماش حاضر شدند تا این انتقال شکل جدی‌تری به خود بگیرد. به دنبال این موضوع به صورت مکتوب از شورا خواستیم که صفر تا صد این تیم و سپیدرود را در اختیار بگیرند یا حداقل مبلغی به این تیم‌ها کمک کنند، ولی نمی‌دانم پس از آن چه اتفاقاتی افتاد که بحث خرید داماش توسط شهرداری منتفی شد و فقط شنیدم که به سپیدرود یکصد میلیون تومان کمک مالی انجام داده‌اند.»

Image result for ‫هیات فوتبال گیلان‬‎

اسماعیل حاجی‌پور عضو سابق هیات مدیره تیم استقلال شهرداری رشت (داماش فعلی) و در اقع فوتبالی‌ترین عضو شورای شهر برای حل مشکل داماش در این باره می‌گوید: «من دوازده سال عضو هیات مدیره همین تیم بودم و خون دل خوردم تا تیمداری کردیم و به خاطر شرایط بحرانی تیم و شادی دل هواداران وظیفه خود دانسته که در این قضیه ورود کنم اما آقایان که نمی‌خواهم اسمی از آنها بیاورم اول گفتند هزینه خرید و پرداخت بدهی‌های قبلی داماش رقمی در حدود پانصد، ششصد میلیون تومان می‌شود، ولی وقتی که موضوع جدی شد، اعلام کردند یک و نیم میلیارد رقم دقیق هزینه‌های قبلی است.

از طرف دیگر بحث خرید امتیاز داماش اصلا در صحن شورا مطرح نشد که رای بیاورد یا خیر. از سویی دیگر بخشنامه وزارت کشور که تیمداری را برای شهرداری‌ها ممنوع کرده و عدم اتفاق آرا در نزد اعضای شورا و بیان اینکه کارهای مهمتری از تیمداری داریم، باعث شد این موضوع به سرانجام نرسد ولی دنبال آن هستم که با کمک برخی دوستان مبلغی به داماش کمک شود تا این تیم با جذب دو، سه بازیکن خوب از این گرداب نجات یابد و حداقل در دسته اول حفظ شود تا پس از آن اقدامی اساسی در راه‌حل مشکل تیمی که طرفداران فوق‌العاده پرشوری دارد، انجام دهیم.»

محمدعلی رفیعی‌نوده رییس شورای شهر رشت در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری‌های دیگری مثل اردبیل، اراک، بندرعباس و… می‌توانند تیمداری کنند و شهرداری رشت نمی‌تواند، می‌گوید: «آن شهرداری‌ها از قبل تیمداری می‌کردند و ابلاغیه وزارت کشور به حال برمی‌گردد و به همین دلیل خرید امتیاز داماش توسط شهرداری میسر نیست. از طرفی به جهت اینکه تیم خصوصی است و به هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان استان تعلق ندارد، کمک مالی هم نمی‌توان به آن انجام داد.»

ثابت‌قدم، شهردار رشت در این زمینه می‌گوید: «در آن مقطع شورای شهر با ارسال نامه‌ای برای شهرداری نظر ما را در این رابطه جویا شد و ما هم در پاسخ اشاره کردیم با توجه به اوضاع مالی شهرداری و شرایط داماش، این بازی باخت – باخت هم برای شهرداری رشت و نیز برای داماش محسوب می‌شود. ضمن اینکه شفافیت قبل از ورود به مسائل مالی در حوزه‌های مدیریتی و حقوقی این تیم وجود نداشت.»

از صحبت‌های الماسخاله، حاجی‌پور، شهردار و رییس شورای شهر رشت اینگونه برداشت می‌شود که داماش باید دندان طمع خود را از شورا و شهرداری رشت بکند و آنطور که پیداست فعلا امیر عابدینی همچون این سه ساله باید به مدیریتش ادامه دهد، مگر آنکه اسپانسری قدرتمند بیاید و داماش را به مالکیت خود دربیاورد تا بلکه دوران بی‌پولی تیمی که هر روز طرفدارانش حرص و جوشش را می‌خورند، به پایان برسد. البته با در نظر گرفتن تلاش‌های عابدینی در جهت تامین حداقل نیازهای تیم نباید انتقادات نسبت به برخی تصمیمات نادرست فنی و غیرفنی او را نادیده گرفت که این موضوع در چارچوب بحث خرید داماش توسط شهرداری رشت نمی‌گنجد.

سومین عضو شورای شهر رشت هم کاندید احتمالی مجلس می شود

 عضو شورای شهر رشت از احتمال حضور خود به عنوان کاندیدای دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

در صفحه حامیان دکتر فرانک پیشگر در تلگرام منتشر شد: به دنبال جلسات جمعی از مردم فومن با عضو فومنی شورای شهر رشت در محل کار وی، دکتر فرانک پیشگر ابراز علاقه کرد که در انتخابات حضور پیدا کند.

به دنبال قوت گرفتن شایعه حضور پیشگر در انتخابات مجلس، گیل خبر طی تماس با وی صحت و سقم این خبر را جویا شد که پیشگر در پاسخ اعلام داشت: احتمالش زیاد است که در این انتخابات کاندید شود.

Image result for ‫فرانک پیشگر رشت‬‎

گفتنی است فرانک پیشگر در حال حاضر دانشجوی دکترای محیط زیست است.

بدین ترتیب و با ورود احتمالی پیشگر به گود انتخابات مجلس دهم، وی دومین عضو شورای شهر رشت خواهد بود که از حوزه انتخابی فومن و شفت کاندید می شود.

پیش از این شنیده های زیادی از احتمال ورود مهندس مجید رجبی ویسرودی در انتخابات مجلس این حوزه و نیز دکتر رضا جمشیدی چناری از حوزه انتخابی رشت به گوش می رسید.// تابناک

About سردبیر

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …