چاپ مطلب چاپ مطلب

ه دنبال گم‌شدن مرموز دختربچه دانش‌آموز؛ پلیس انزلی با یک معمای پیچیده مواجه شده است

سرنوشت دختر بچه دانش‌آموز که با تعطیلی مدرسه به طرز مرموزی ناپدید شده پس از گذشت یک هفته هنوز در ‌هاله‌ای از ابهام است.


همای گیلان: روزنامه ی ایران نوشت:

سرنوشت دختر بچه دانش‌آموز که با تعطیلی مدرسه به طرز مرموزی ناپدید شده پس از گذشت یک هفته هنوز در ‌هاله‌ای از ابهام است. ساعت ۱۰/۵ صبح چهارم خردادماه سال جاری پدر دختر ۷ ساله وقتی به مقابل مدرسه دخترانه ای در خیابان معلم بندر انزلی رفت تا دخترش را به خانه ببرد هیچ اثری از مائده کوچولو نبود و مرد به تکاپو افتاد.

پدر مائده وقتی دید کسی از دختر کوچولویش خبری ندارد به داخل مدرسه رفت و سراغ وی را از مدیر گرفت ولی مسئولان مدرسه ابتدایی نیز ادعا می‌کردند نیم ساعت پیش مدرسه را تعطیل کرده‌اند و خانواده‌های دختربچه‌ها به دنبالشان آمده‌اند و آنان را با خود به خانه برده‌اند.
پدر وقتی نتیجه‌ای از مدیر و ناظم مدرسه نگرفت، سریع به بیرون دوید و از چند همکلاسی مائده کوچولو که هنوز منتظر خانواده‌هایشان بودند سراغ وی را گرفت ولی هیچ یک از آنان اطلاعی از سرنوشت دختربچه نداشتند.
پدر مائده کوچولو خیلی زود پلیس را در جریان گذاشت و تیمی از پلیس آگاهی برای بررسی ماجرا وارد عمل شدند و تجسس‌های میدانی خود را آغاز کردند.
تحقیقات شبانه‌روزی کارآگاهان برای یافتن سرنخی از سرنوشت دختر کوچولو بی‌نتیجه ماند زیرا دوربینی در اطراف مدرسه وجود نداشته و کسی نیز شاهد ماجرای مرموز آدم‌ربایی نبوده است.
با گذشت شش روز از گم‌شدن دختربچه دانش‌آموز، پلیس موفق به ردیابی دختر ۷ ساله نشده و خانواده مائده کوچولو که در شرایط بسیار بد روحی و روانی قرار دارند همچنان امیدوارند دخترشان به آغوش خانواده برگردد.
«بهزاد کبرایی آبکنار» پدر مائده که نگرانی امانش را بریده است  گفت: چند روز پیش از ناپدید شدن دخترم، امتحانات پایان سال مدارس تمام شد و مدرسه از خانواده‌ها خواسته بود بچه‌ها چند روزی را برای آشنایی با کتاب‌های سال دوم ابتدایی به مدرسه بروند.
وی افزود: صبح‌ها دخترم را ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه به مدرسه می‌رساندم و ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه نیز به سراغش می‌رفتم ولی آن روز که به مقابل مدرسه رفتم دیدم دختربچه‌ها مقابل در مدرسه منتظر خانواده‌هایشان ایستاده‌اند و در مدرسه نیز بسته است. خیلی تعجب کردم و به جست‌وجوی مائده پرداختم ولی خبری از دخترم نبود. وقتی سراغش را از همکلاسی‌ها گرفتم کسی خبر نداشت و آنجا بود که فهمیدم مدرسه بدون اطلاع خانواده‌ها کلاس‌ها را ۲۰ دقیقه زودتر تعطیل کرده‌ و با خارج کردن دختربچه‌ها از محوطه مدرسه، در آنجا را بسته‌اند.
کبرایی گفت: در ابتدای تحقیقات پلیس چند تن از همکلاسی‌های مائده ادعا کردند پیرمردی را مقابل مدرسه دیده‌اند که با چهره‌نگاری، کارآگاهان موفق شدند پیرمرد را شناسایی کنند ولی مشخص شد آن پیرمرد به دنبال نوه‌اش آمده بود.
وی افزود: روز نخست و روز دوم با کمک برادرم، دوستان، بستگان و همسایه‌ها و با تهیه عکس‌هایی از مائده، همه جای انزلی و حتی بیرون شهر را به جست‌وجویش رفتیم ولی هیچ کس اطلاعی از دخترم نداشت و تلاش‌هایمان تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده و امیدمان به خداست.
پدر مائده در پایان گفت: پلیس آگاهی همکاری بسیار خوبی با ما داشت و تلاش‌های بسیار زیادی برای یافتن سرنخی از سرنوشت دخترمان انجام داد و پس از پایان تحقیقات آنان و پیداشدن دخترم، از مدرسه ابتدایی به خاطر سهل‌انگاری و بیرون کردن بچه‌ها از مدرسه و سرگردانی آنان شکایت خواهم کرد. سرهنگ کارآگاه «فلاح کریمی»، رئیس پلیس آگاهی استان گیلان نیز در این باره به شوک گفت: ماجرای ناپدیدشدن این دختربچه ساعت ۱۱ صبح ۴ خردادماه سال جاری به پلیس گزارش شد که بر این اساس تیمی از پلیس آگاهی مأموریت یافت تجسس‌های ویژه‌شان را آغاز کنند، آنان ابتدا به مقابل مدرسه ابتدایی رفتند و با انجام تحقیقات در آنجا دریافتند در چند متری مدرسه یک ایستگاه تاکسی که همیشه چند خودرو در حال مسافرکشی هستند، قرار دارد و کمی آن طرف‌تر نیز مجتمع مسکونی وجود دارد که نگهبانش همیشه مقابل آنجا حضور دارد یعنی این‌که منطقه، منطقه شلوغی است و اگر آدم‌ربایی صورت می‌گرفت به طور حتم افراد بسیاری شاهد آن بودند و برای جلوگیری از این ماجرا دست به کار می‌شدند. پس یکی از فرضیات کارآگاهان نشان می‌دهد یک آشنا در این ارتباط دخالت داشته است.
سرهنگ فلاح کریمی افزود: سایر تجسس‌ها نشان می‌دهد مائده النگو و گوشواره همراه داشته است که احتمال آدم‌ربایی برای سرقت طلاهایش یکی دیگر از فرضیه‌ها را ترسیم می‌کند.
رئیس پلیس آگاهی گیلان گفت: متأسفانه مدرسه و ساختمان‌های کناری دوربین مداربسته ندارند و اگر حتی یک دوربین آنجا بود، می‌شد به یک سرنخ بسیار مهم در ناپدیدشدن دختر ۷ ساله دست پیدا کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ردیابی‌های کارآگاهان همچنان ادامه دارد و از همه کسانی که اطلاعاتی در این باره دارند درخواست می‌شود با شماره تلفن ۲۱۸۸۵۵۱-۰۱۳۱ پلیس آگاهی استان گیلان تماس بگیرند.
سرهنگ «هرمز عشقی» رئیس پلیس انزلی نیز گفت: پیگیری‌ها برای یافتن دختربچه ۷ ساله از زمان اعلام آغاز شده است و همچنان نیز ادامه دارد و امید داریم هر چه زودتر موفق به یافتن وی شویم.
وی افزود: با توجه به این‌که پلیس به شبکه سراسری متصل است، در صورتی که دختربچه در شهرهای دیگر پیدا شود ما متوجه خواهیم شد.
سرهنگ عشقی گفت: طرح‌های مرتب و هدف‌دار به صورت شبانه‌روزی با استفاده از نیروهای گشت آشکار و لباس شخصی و نیروهای امنیتی ادامه دارد و باید از مدیران و مسئولان مدارس بخواهیم دانش‌آموزان خردسال را به حال خود رها نکنند بلکه باید تا زمان حضور خانواده یا راننده سرویس، منتظر بمانند و از آنان مراقبت کنند.

About

Check Also

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار   فرماندار املش در …

One comment

  1. به امید خدا پیدا میشود