چاپ مطلب چاپ مطلب

 واکنش نماینده ولی فقیه در گیلان به حاشیه های سخنان اخیرش درباره مجتمع آدینه؛ امام خامنه‌ای صدیق دیروز و مولای امروز من است/ واگذاری همه واحدهای مجتمع آدینه تا ۱۵ ماه دیگر انجام خواهد شد / فقط یک واحد مسکونی در لاهیجان دارم و هیچ ملکی دیگری ندارم

 

امام خامنه‌ای صدیق دیروز و مولای امروز من است و از بزرگترین افتخاراتم خدمت در جایگاه نمایندگی معظم‌اله است.اینکه گفتیم اینها همه زیر نظر مقام معظم رهبری است بدین منظور بود که این اموال و املاک ملک شخصی بنده و مربوط به اینجانب نیست و ما فقط امانتداریم همانطور که در زمان حیات آیت الله احسانبخش در اختیار ایشان بوده و بعد از بنده نیز در اختیار مسئول بعدی خواهد بود و خدای نکرده ما نخواستیم بگوییم که تعلل ما و مشکلات از ناحیه رهبری عزیز است و این حرف ما را آقایان تقطیع و بد تفسیر کرده اند.

همای گیلان، نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه پروژه آدینه باید در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد، گفت: واگذاری و راه‌اندازی همه واحدهای مجتمع آدینه تا ۱۵ ماه دیگر انجام خواهد شد.

آیت‌اله زین‌العابدین قربانی در حاشیه نشست با مدیران آموزش و پرورش گیلان به مناسبت هفته امورتربیتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مربیان پرورشی نقش مهمی را در پرورش اسلامی آینده‌سازان کشور دارند، اظهار کرد: آموزش و پرورش رکن نظام تربیتی در جامعه است.

*ائمه جمعه مروج سبک زندگی اسلامی

وی با بیان اینکه آزادی تا مرز قانون اساسی که بیش از ۹۸ درصد مردم به آن رای داده‌اند جزو حقوق ملت در جامعه اسلامی است، افزود: غرب به دنبال ضربه زدن به نظام تربیت دینی در کشور است.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تصریح بر اینکه ائمه جمعه شهرستان‌های استان مرتب در مدارس حضور دارند، گفت: توصیه و تاکیدم بر ائمه جمعه توجه به ارائه و ترویج سبک زندگی اسلامی و نظام خانواده است.
آیت‌اله قربانی با اشاره به اینکه فضای مجازی بدون داشتن سواد رسانه ای از آسیب‌های جدی در مسیر تربیت نونهالان، نوجوانان و جوانان است، تصریح کرد: اخلاق اسلامی در فضای مجازی باید رعایت شود.

*امام خامنه‌ای صدیق دیروز و مولای امروز من است

وی با تاکید بر اینکه اطاعت از ولایت فقیه مهمترین ویژگی مومنان است، اظهار کرد: امام خامنه‌ای صدیق دیروز و مولای امروز من است و از بزرگترین افتخاراتم خدمت در جایگاه نمایندگی معظم‌اله است.
امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: آشنایی و ارادت ما با مقام معظم رهبری به سال ۱۳۳۴ و قبل از پیروزی شکوهند انقلاب اسلامی و در دوران تحصیل و مبارزات با رژیم طاغوت است.

* تحویل مجتمع آدینه به خریداران

آیت‌اله قربانی با اشاره به زمان تحویل واحدهای تجاری مجتمع آدینه رشت به خریداران، گفت: در نهایت و به ترتیب و طبق قرارداد به صورت چند مرحله و در نهایت تا ۱۵ ماه دیگر همه واحدهای مجتمع آدینه را به خریداران محترم تحویل داده و راه‌اندازی می‌نمائیم و پرونده واگذاری واحدهای آدینه بسته می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه هر روز شخصا پیگیر روند اتمام پروژه آدینه هستم، اظهار کرد: از خریداران به دلیل عدم تحویل به موقع واحدها که به دلایل متعدد که مسئولان پروژه نتوانستند واحدها را تحویل دهند عذرخواهی ‌می‌کنیم و به مسئولان دفتر گفته‌ام که خسارت تاخیر نیز طبق قرارداد تمام و کمال به خریداران پرداخت شود.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه مجتمع آدینه وسایر مجموعه‌ها به منظور کسب درآمد برای مصلی، حوزه‌های علمیه و.. احداث شد، افزود: تمام این اموال و دارائی‌ها بصورت امانت در اختیار نماینده ولی فقیه در استان‌ها برای اداره حوزه های علمیه، مصلی، کلاس‌های قرآنی و معرفتی ، کمک به ایتام ، فقرا و نیازمندان و… با نظارت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در موارد فوق‌الذکر هزینه می‌شود.

*تسریع در اجرای آدینه و نظارت نماینده ولی‌فقیه بر امور

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه فقط یک واحد مسکونی در لاهیجان دارم و هیچ ملکی دیگری نداشته گفت: نواقصی از اقدامات و کارهای برخی افراد در گذشته در خصوص مجتمع آدینه باقی مانده بود که بنده در حال برطرف کردن آن نواقص هستم .
وی با تاکید بر اینکه بزرگترین افتخارمان این است که سپر و پشتیبان ولایت فقیه باشیم، افزود: ثواب تمام کارهای خوب را تقدیم مقام معظم رهبری کرده و قصورها و نقصانها را به جان می‌خریم.
امام جمعه رشت تصریح کرد: اینکه گفتیم اینها همه زیر نظر مقام معظم رهبری است بدین منظور بود که این اموال و املاک ملک شخصی بنده و مربوط به اینجانب نیست و ما فقط امانتداریم همانطور که در زمان حیات آیت الله احسانبخش در اختیار ایشان بوده و بعد از بنده نیز در اختیار مسئول بعدی خواهد بود و خدای نکرده ما نخواستیم بگوییم که تعلل ما و مشکلات از ناحیه رهبری عزیز است و این حرف ما را آقایان تقطیع و بد تفسیر کرده اند.

*حوزه بین‌المللی امیرالمومنین(ع) گیلان را قطب فرهنگی منطقه می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به احداث حوزه بین‌المللی امیرالمومنین(ع)، خاطرنشان کرد: این حوزه علمیه، گیلان را در آینده نزدیک به قطب فرهنگی و مذهبی منطقه تبدیل می‌کند که کتابخانه فاخر و ارزشمندم را که تمام سرمایه زندگی‌ام است را وقف حوزه امیرالمونین(ع) کرده‌ام.
آیت‌اله قربانی با اشاره به احداث ۶۲۷ واحد مسکن محرومین در استان گیلان توسط دفتر نماینده ولی فقیه این استان، گفت: این واحدها را در اختیار افراد محروم از روحانی و غیر روحانی قرار داده ایم و قراراست باهماهنگی برادران سپاه و کمیته امداد، تعدادی از این واحدها را در اختیار تعدادی از خانواده های معظم شهدا بگذاریم .

*۴۰سالگی انقلاب اسلامی مایه ناکامی دشمن

وی با بیان اینکه دشمن به ویژه از طریق فضای مجازی به دنبال دو قطبی‌سازی جامعه و نابود کردن بنیان خانواده و اعتقادات مردم است، گفت: ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی نشان از ناکامی دشمن است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه باید اخلاق اسلامی را در فضای مجازی ترویج کنیم، افزود: برخی با بهره‌گیری از فضای مجازی و ارائه اطلاعات ناقص و تقطیع شده، آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

*اشتغال‌زایی اولویت نخست استان باشد

آیت‌اله قربانی با اشاره به مشکلات کشاورزان گیلانی، خاطرنشان کرد: استاندار و مسئولان دولتی با حمایت از برنج‌کاران و چایکاران و کشاورزان گیلانی سبب ارتقای سطح معیشت مردم بصیر و انقلابی و ولایت مدار این استان شوند.
وی با بیان اینکه مردم از برخی عملکردها گله دارند، گفت: اشتغال‌زایی اولویت نخست استان باشد و تمامی مسئولان باید برای تحقق این مهم تلاش مضاعف کنند.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان از علما، نخبگان، متخصصان و مدیران این استان خواست تا خارج از سلایق سیاسی دورهم جمع شده و نقشه و سند پیشرفت و تعالی گیلان را ترسیم، تصویب و اجرا کنند.

*برخورد با گرانفروشان و تکریم کاسبان امین

آیت‌اله قربانی با بیان اینکه مردم از مسئولان انتظار دارند تا تنظیم بازار عید را با دقت بیشتری پیگیری کنند، گفت: برخورد با کم‌فروشان و گرانفروشان بر اساس قانون در دستور کار باشد و پیشنهاد می‌کنم تا کاسبان امین که حامی حقوق مصرف کننده هستند توسط خود مردم شناسایی و توسط مسئولان دولتی تجلیل شوند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت : موافقت شورا با پرداخت کمک مالی به تیم فوتبال داماش رشت/

کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت : موافقت شورا با پرداخت کمک مالی به تیم …

One comment

  1. برای بنده تعجبه که مسولین، نهادها و افراد این همه تلاش میکنن، اماکن و مجتمع های درآمدزایی می سازن ، از خیرین کمک میگرن. بودجه های دولتی دریافت میکنن، تا به ایتام، نیازمندان و فقرا کمک کنن، اونوقت باز هم این هم فقر؟!!
    این طرح ها کی انشاا… تموم میشه؟ فقرا کی بی نیاز میشن؟ ایتام چه زمانی سازماندهی میشن؟ مستضعفان چه زمانی از طریق بنیاد مستضعفان حمایت میشن و مشکلاتشون برطرف میشه؟ و بالاخره کی میشه ما هم بشیم یه ملت، یه دولت در خدمت ملت، نه یه ملت در خدمت سیاستهای دولت .
    تعجبه. این همه دانشمند و فرهیخته داریم. این همه سرمایه و منابع داریم . این ملت فکور ، باهوش، ولایتمدار و قانع رو داریم این همه مسولین تلاش میکنن، باز هم فقیر؟!