چاپ مطلب چاپ مطلب

پاسخ همسر هاشمی به سوالی در مورد رد صلاحیت احتمالی فرزندانش / فردوسی‌پور در جزیره خارک+تصویر / دختری که سگ وحشی را از پای درآورد +عکس / (تصاویر) ثبت نام محسن و فاطمه هاشمی / داعش کدام شهرها را فتح کرده؟ کجاها را از دست داده؟ / اولین اظهارات جدی خیابانی پس از کاندیداتوری

همای گیلان: پاسخ همسر هاشمی به سوالی در مورد رد صلاحیت احتمالی فرزندانش

 همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی نگران ردصلاحیت همسر و فرزندانم نیستم.

عفت مرعشی در حاشیه ثبت نام فاطمه و محسن هاشمی جهت کاندیداتوری در مجلس دهم با بیان این مطلب تصریح کرد: نگران ردصلاحیت همسر و فرزندانم نیستم، آقای هاشمی را یک‌بار ردصلاحیت کرده‌اند که از نظر ما مهم نیست.

وی افزود:از ردصلاحیت فرزندانم خوشحال می‌شوم.ما که خودمان را میشناسیم. مشکلی پیش نمی‌آید.

محسن هاشمی که به همراه فاطمه هاشمی برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس در ستاد انتخابات کشور حضور یافته بود در جمع خبرنگاران گفت:‌ من و فاطمه با هم ثبت‌نام کرده ایم و تصمیم گرفتیم که در نهایت یکی از ما دو نفر در صحنه باقی بماند.

وی درباره احتمال رد صلاحیت خود یا فاطمه هاشمی اظهار کرد: امیدوارم هیچ مشکلی برای هیچکدام از ما پیش نیاید. اگر ما را تائید نکردند، حتما تمکین می‌کنیم.

فرزند آیت الله هاشمی در پاسخ به این پرسش که شما در کدام لیست قرار خواهید گرفت، اظهار کرد: برخی گروه‌های سیاسی از ما دعوت کردند، اما من مستقل وارد می شوم و نمی خواهم اینجا نامی از این لیست ها ببرم.

وی همچنین افزود: فائزه هاشمی دراین انتخابات شرکت نخواهد کرد.

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید چه اقدامی برای آزادسازی روزنامه نگاران نزدیک به خود انجام داده اید؟ گفت:‌تلاش هایی در این زمینه انجام شده و امیدواریم آن‌ها به زودی آزاد شوند.

محسن هاشمی پس از ثبت‌نام برای کاندیداتوری در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام هفته وحدت اظهار کرد: در ماه‌های گذشته شاهد بودیم که رئیس جمهور آمریکا دست وزیر خارجه ما را می فشرد و هم رئیس جمهور روسیه به دیدار رهبر انقلاب می آید و دست ایشان را می فشارد.

وی ادامه داد: حال که جمهوری اسلامی ایران توانسته است هوشمندانه به تنش زدایی بپردازد و کشور را از خطرات مصون نگه داشته و مصالح و منافع ملی را حفظ کند خوب است در جامعه خودمان نیز که بدلیل اختلافات سیاسی آکنده از کینه ورزی است به اخلاق سیاسی روی آوریم.

وی با اشاره به اینکه احزاب و گروه‌ها باید به سعه صدر به مدارا و تحمل یکدیگر بپردازند اظهار کرد: در هفته های گذشته شاهد بودیم که برخی افراد به بهانه مطرح شدن دیدگاه‌های آیت الله هاشمی رفسنجانی که پیش از این نیز بارها مطرح شده بود از اخلاق خارج شدند و تعابیر تندی در فضای جامعه علیه ایشان مطرح شد.

فرزند آیت الله هاشمی ادامه داد: پدرم بر اساس سیره پیامبر (ص) که به عیادت دشمنانش می رفت جز خیر برای جامعه و به ویژه کسانی که علیه ایشان حرمت شکنی می‌کنند نمی خواهد و از هیچ کس کینه ای به دل ندارد.

وی بااشاره به دلایل ثبت‌نام خودش برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اینجانب نیز هرچند ترجیح می دادم دیگر بزرگان و متفکران پای در این عرصه بگذارند اما به توصیه برخی بزرگان وارد این مسیر شده ام و امیدوارم با حفظ روحیه تعامل و گذشت این مسیر را ادامه دهم.

وی ادامه داد: اکنون که کشور در شرایط حساسی قرار دارد اگر مجلس به وظایف خود در تقنین قوانین و نظارت بهتر عمل کند سرمایه گذاری‌های اقتصادی مناسبی در کشور انجام خواهد شد و فضای اقتصادی مناسب و راهگشا خواهدگشت.

وی ادامه داد: در صورتی که با اعتماد مردم افتخار حضور در مجلس را پیدا کنم تلاش می کنم با استفاده از ظرفیت ها و اختیارات وسیع مجلس گره از مشکلات مردم بگشایم و در اقتصاد ، فرهنگ و سیاست تحول ایجاد کنم که در این مسیر نیز باید با همه دلسوزان و بزرگان کشور صرفه نظر از اختلافات سیاسی تعامل کرد.

فردوسی‌پور در جزیره خارک+تصویر

شبکه ورزش از قبل اعلام کرده بود پنجشنبه ها قرار است برنامه فوتبال ۱۲۰ عادل فردوسی پور روی آنتن برود. با این حساب این برنامه باید شب گذشته پخش می‌شد. تا به حال و در این ساعت، برنامه آن سوی نیمکت حمیدرضا صدر پخش می‌شد. اما صدر به دلیل یک سری مشکلات خانوادگی به آمریکا رفته و چند ماهی در ایران نیست. 
فوتبال ۱۲۰ قبلا جمعه ها روی آنتن می‌رفت اما احسان شیعه، مدیر شبکه ورزش تصمیم گرفته فقط یک برنامه فوتبال خارجی داشته باشد. حالا هم قرار است فوتبال ۱۲۰ عادل فردوسی پور جایگزین برنامه آن سوی نیمکت شود.
ابتدا قرار بود برنامه فوتبال ۱۲۰ از همین هفته پخش شود و در کنداکتور شبکه ورزش هم همین موضوع دیده می شد. حتی احسان شیعه مدیر شبکه هم به خبرآنلاین گفته بود فوتبال ۱۲۰ این هفته پخش می شود ولی عادل فردوسی پور، میثاقی و باقی بچه های گروهش که از قبل برای این هفته سفر با تیم رسانه ورزش به جزیره خارک را در برنامه داشتند، نتوانستند این هفته برنامه را برسانند. 
فردوسی‌پور در جزیره خارک+تصویر
بعد از دوشنبه پر حرف و حدیث که مصاحبه ظریف وزیر امور خارجه با برنامه نود پخش نشد، آن‌ها به جزیره خارک رفته بودند تا یک بازی خیریه برگزار کنند. آن‌ها حتی در برنامه ۹۰ دوشنبه شب هم چند بار گفتند که به زودی برنامه پخش می‌شود و تاکیدشان بر این بود که این برنامه این هفته پخش نمی‌شود.
همین اتفاق هم رخ داد و فوتبال ۱۲۰ شب گذشته پخش نشد تا رضا جاودانی که به عنوان مجری مهمان در برنامه آن سوی نیمکت حضور داشت، در کنار امیر حاج رضایی که هر وقت صدر نبوده به این برنامه می رفته، روی آنتن بروند و رسما برنامه خداحافظی آن سوی نیمکت بعد از حدود ۴ سال پخش، برگزار شود.
 نکته جالب اینجاست که عادل فردوسی پور پس از این همه هیاهو درباره پخش نشدن مصاحبه اش با محمدجواد ظریف، با هم بازی هایش در تیمش رسانه ورزش به جزیره نفتی خارک رفته و با آن‌ها عکس سلفی می‌گرفت، قایق تندرو سوار می‌شد و حسابی فرصت داشت تا دور از این هیاهوها باشد. سفر عادل و تیم رسانه ورزش به منظور حمایت از بیماران کلیوی انجام شد تا آن‌ها در دیداری خیریه به مصاف تیم منتخب خارک بروند. در حاشیه این سفر عادل و تیم رسانه ورزش از نفت کش آمیتا و اسکله تی بازدید کردند. او از هفته بعد ۱۲۰ را هم روی آنتن می‌برد تا پس از سال‌ها، بالاخره یک برنامه دیگر را هم هدایت کند.

دختری که سگ وحشی را از پای درآورد +عکس

تابناک گیلان به نقل از ابنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیکشهر گفت: سگ وحشی سه دختر از اهالی روستای سراهنگی از توابع دهستان چاهان نیکشهر را زخمی و روانه بیمارستان کرد.

 دختری که سگ وحشی را از پای درآورد +عکس

«حسن ذاتی کیخا» روز شنبه پس از عیادت از این بیماران اظهار داشت: این سه دختر زخمی پس از انتقال به بیمارستان ۲۲ بهمن نیکشهر تحت مراقبت پزشکی قرار گرفتند.

 دختری که سگ وحشی را از پای درآورد +عکس

وی گفت: پس از بررسی کارشناسان این اداره مشخص شد که حیوانی که این سه نفر را گاز گرفته سگ وحشی بوده است.

«مریم بلوچ» ۲۱ ساله یکی از دختران مجروح با تشریح این حادثه گفت: دو خواهر خردسال ۱۱ و ۷ ساله به نامهای «ثریا و آسیه برادران» برای تفریح به کنار رودخانه و کوههای همجوار روستای سراهنگی رفته بودند که ناگهان مورد حمله سگ وحشی قرار گرفتند.

وی گفت: با جیغ و سروصدای زیاد آنان و صدای غرغر حیوانی متوجه ماجرا شدم و سریعا به کمک آنان شتافتم و با آن حیوان مقابله کردم.

وی گفت: این حیوان پس از رها کردن دو دختر نوجوان به سمت من حمله کرد و از ناحیه بازو زخمی شدم که در نهایت با کوبیدن ضربات سنگ بر سر حیوان، او را از پای درآوردم.

مدیر داخلی بیمارستان ۲۲ بهمن نیکشهر نیز گفت: سه بیمار که از ناحیه گردن و صورت و دست ها توسط حیوان وحشی گاز گرفته شده بودند به این بیمارستان مراجعه و تحت درمان قرار گرفته اند.

«دادخدا دهقانی» افزود: حال هر سه نفر رضایت بخش است و نگرانی زیادی آنان را تهدید نمی کند.

بخشدار مرکزی، رییس مرکز بهداشت و رییس اداره حفاظت محیط زیست از سه نفر که توسط سگ وحشی زخمی شده بودند عیادت کردند.

شهرستان نیکشهر در ۵۱۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

(تصاویر) ثبت نام محسن و فاطمه هاشمی

فاطمه و محسن هاشمی برای انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی کاندیدا شدند.
 فاطمه و محسن از فرزندان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بعد از ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور برای کاندیداتوری در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.
محسن هاشمی که به همراه فاطمه هاشمی برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس در ستاد انتخابات کشور حضور یافته بود در جمع خبرنگاران گفت:‌ من و فاطمه با هم ثبت‌نام کرده ایم و تصمیم گرفتیم که در نهایت یکی از ما دو نفر در صحنه باقی بماند.
وی درباره احتمال رد صلاحیت خود یا فاطمه هاشمی اظهار کرد: امیدوارم هیچ مشکلی برای هیچکدام از ما پیش نیاید. اگر ما را تائید نکردند، حتما تمکین می‌کنیم.
فرزند آیت الله هاشمی در پاسخ به این پرسش که شما در کدام لیست قرار خواهید گرفت، اظهار کرد: برخی گروه‌های سیاسی از ما دعوت کردند، اما من مستقل وارد می شوم و نمی خواهم اینجا نامی از این لیست ها ببرم.
وی همچنین افزود: فائزه هاشمی دراین انتخابات شرکت نخواهد کرد.
محسن و فاطمه هاشمی: یکی‌ از ما کنار می‌رود
محسن و فاطمه هاشمی: یکی‌ از ما کنار می‌رود
محسن و فاطمه هاشمی: یکی‌ از ما کنار می‌رود
محسن و فاطمه هاشمی: یکی‌ از ما کنار می‌رود
محسن و فاطمه هاشمی: یکی‌ از ما کنار می‌رود

داعش کدام شهرها را فتح کرده؟ کجاها را از دست داده؟

بین الملل > خاورمیانه – ایسنا نوشت: با نزدیک شدن به پایان سال ٢٠١۵ بررسی فتوحات داعش در مقابل شهرهایی که از دست داده است مورد توجه قرار گرفته.

به دلیل تشدید تلاش‌های جهانی علیه گروه تروریستی داعش، این گروه کنترل تعداد زیادی از شهرها و مناطق تحت تصرف خود را از دست داده اما هنوز مساحت قابل توجهی از خاک عراق و سوریه را برای خود حفظ کرده است.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی مهمترین شهرهایی که داعش در حال حاضر در سوریه و عراق تحت کنترل دارد و نیز شهرهایی که در آن‌ها درگیری‌هایی با هدف بازپس‌گیری‌شان در جریان است، مانند شهر رمادی در استان الانبار عراق را ذکر کرده است. رمادی: شهری سنی نشین در فاصله ۱۰۰ کیلومتری غرب بغداد که بزرگترین شهر استان الانبار و مرکز این استان است.

استان الانبار در همسایگی سوریه، اردن، و عربستان قرار دارد. داعش در ۱۷ مه ۲۰۱۵ با حملاتی گسترده و پس از عقب نشینی ناگهانی نیروهای عراقی از رمادی، کنترل این شهر را به دست گرفت. نیروهای عراقی در هشتم دسامبر با کمک حملات هوایی ائتلاف توانستند محله مهمی از این شهر را پس بگیرند و بیست و دوم همین ماه موفق شدند به مرکز شهر برسند. درگیری‌ها در رمادی هم‌اکنون به شدت ادامه دارد. تکریت: این شهر که بیشتر ساکنان آن از اهل تسنن هستند و زادگاه صدام محسوب می‌شود در فاصله ۱۶۰ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد.

نیروهای عراقی در مارس گذشته در یک عملیات نظامی گسترده علیه داعش توانستند کنترل این شهر را که از حدود ۱۰ ماه قبل در دست داعش بود به دست بگیرند. مهاجرت بیشتر ساکنان تکریت که تعدادشان به ۲۰۰ هزار تن می‌رسد و خالی ماندن شهر از غیر نظامیان عامل مهمی در پیروزی این عملیات بود.

سنجار: نیروهای پیشمرگ در ۱۳ نوامبر با حمایت نیروهای هوایی ائتلاف ضد داعش توانستند کنترل این شهر را به دست گرفته و مسیر استراتژیکی افراطی‌ها برای رفت و آمد به سوریه و عراق استفاده می‌کردند را مسدود کنند. داعش در اوت ۲۰۱۴ کنترل شهر سنجار را به دست گرفته و جنایات وحشتناکی در حق اقلیت ایزدی که بیشتر ساکنان این شهر را تشکیل می‌دادند، مرتکب شد.

موصل: دومی شهر بزرگ عراق که در فاصله ۳۵۰ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد و مرکز استان نینواست.

این شهر در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۴ به کنترل داعش درآمد. پیش از نفوذ داعش، تعداد ساکنان این شهر به حدود دو میلیون تن می‌رسید اما پس از ورود داعش به شهر صدها هزار تن از ساکنان از این شهر مهاجرت کردند. موصل بزرگترین شهری است که داعش تاکنون توانسته تصرف کند. در جریان تصرف موصل سلاح و تجهیزات نظامی زیادی در کنار میلیون‌ها دلار پول نقد به تصرف داعش درآمد که قدرت این گروه تروریستی را چند برابر کرد. این شهر هنوز در تصرف کامل داعش است.

رقه: شهری با حدود ۳۰۰ هزار سکنه که از ژانویه ۲۰۱۴ تاکنون پایگاه اصلی داعش در سوریه است و مرکز خلافت خودخوانده این گروه در سوریه محسوب می‌شود. این شهر یکی از اهداف اصلی نیروهای ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و دولت سوریه و نیز جنگنده‌های روسیه است.

حملات هوایی علیه رقه از زمانی که داعش مسئولیت حملات تروریستی پاریس در ۱۳ نوامبر گذشته و نیز انفجار هواپیمای روسی در ۳۱ نوامبر در شرم الشیخ را برعهده گرفته، چندین برابر شده است.

پالمیرا (تدمر): شهری باستانی که دروازه شامات محسوب می‌شود و در فاصله ۲۰۵ کیلومتری شرق دمشق قرار دارد. داعش در ۲۱ مه ۲۰۱۵ کنترل آن را به دست گرفت. از آن زمان تاکنون داعش بسیاری از آثار تاریخی بسیار نفیس این شهر را که در لیست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده بودند، نابود کرده است.

کوبانی (عین العرب): شهری کردنشین در شمال سوریه و در مرز این کشور با ترکیه که به نماد مبارزه با داعش تبدیل شده است. داعش که برای تصرف این شهر عملیات گسترده‌ای را آغاز کرده بود در ۲۶ ژانویه ۲۰۱۵ پس از بیش از چهار ماه درگیری‌ بسیار شدید با نیروهای کرد که از حمایت هوایی ائتلاف برخوردار بودند، از این شهر بیرون رانده شد.

بسیاری از فرماندهان داعش در جنگ‌های جاری در این شهر کوچک کشته شدند. کوبانی یکی از سه کانتون خودمختار کردها در شمال سوریه است که پس از آغاز بحران این کشور، به شکل یک حکومت خودگردان اداره می‌شود. تل ابیض: شهری کردنشین در شمال سوریه و در همسایگی ترکیه که نیروهای کرد در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۵ توانستند آن را پس بگیرند. پیش از آغاز درگیری‌ها در مارس ۲۰۱۱ تعداد ساکنان این شهر به ۱۳۰ هزار تن می‌رسید.

این شهر یکی از شهرهای اصلی امدادرسانی به داعش در رقه و یکی از دو منطقه عبوری در مرز با ترکیه برای قاچاق اسلحه و شبه نظامیان داعش محسوب می‌شد که با تصرف آن توسط کردها این امکان دیگر از داعش گرفته شد. با آغاز روند نزولی داعش و تشدید تلاش‌های جهانی برای نابودی این گروه، پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۶ مناطق بیشتری از تصرف داعش خارج شود و این گروه اگر به طور کامل از میان برداشته نشود دست کم به شکل نیرویی پراکنده و بدون در اختیار داشتن سرزمینی خاص تبدیل شود.

اولین اظهارات جدی خیابانی پس از کاندیداتوری

جواد خیابانی – گزارشگر فوتبال – که برای کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرج ثبت‌نام کرده است، اولین دیدگاه‌های خود را در زمینه اقتصاد ورزش در یک گروه مجازی بیان کرد.

 خیابانی در یکی از شبکه‌های مجازی و در گروهی که عضو آن است، در جواب یکی از اعضا که نوشت بهروز افخمی درباره چهار سال حضورش در مجلس گفته بود با این سطحی که از سیاست بلدم در مجلس یا چرت زدم یا به فیلمنامه فرزند صبح و تختی فکر کردم، این واکنش را نشان داد: «مطمئن باشید در مجلس چرت نمی‌زنم.»

در ادامه بحث هایی که در این گروه اجتماعی می‌شد، خیابانی درباره اقتصاد دولتی و اقتصاد خصوصی هم چند خطی نوشت: «اقتصاد دولتی و اقتصاد خصوصی کدامیک؟ هیچکدام در ورزش ما نتیجه نداده است. دلیل اصلی این است که کشورهای توسعه‌نیافته و حتی کشورهای در حال توسعه نیاز به زیرساخت‌های مالی، تجهیزاتی، فرهنگی، اجتماعی و بنیان‌های اقتصادی دارند. باشگاه‌های خصوصی در این کشورها وابسته به میلیاردرها می‌شوند؛ میلیاردرهایی که به خاطر عدم توان و مقابله به مثل با بودجه دولتی بالاخره شکست می‌خورند. ورزش ایران قبل از اینکه باشگاه‌هایش را به ثروتمندان بفروشد نیاز به این دارد که بنگاه‌های اقتصادی – ورزشی در کشور تاسیس شود تا با کسب درآمدهای مکفی بتوانند بودجه تیم‌هایشان را تامین کنند.

گنج قارون هم که داشته باشی روزی تمام می‌شود و باشگاه و تیمت منحل یا ورشکسته می‌شود. تیم‌های خصوصی باید مکان ارتزاق و کسب درآمد یا فکر تولید محصول یا پدیده‌های ورزشی را داشته باشند. ورزشگاه اختصاصی با بهره‌برداری از فضاهای تجاری، تفریحی و گردشگری، اولین راهی است که ورزش ایران می‌تواند طی کند. یک بنگاه ورزشی اقتصادی باید ابتدا پول بسازد و کسب درآمد کند تا بتواند زندگی کند. در ردیف باشگاه‌های دولتی هم چون هیچ حد و مرزی وجود ندارد، لذا ولخرجی برخی تیم‌ها از کیسه دولت موجب ایجاد تورم در صحنه ورزش شده و عملا‌ باشگاه‌های خصوصی را از بین می‌برند.»

او در ادامه، کشور روسیه را مثال زد و گفت که این کشور هم از نظر او کشوری توسعه‌یافته از نظر اقتصادی در ورزش نیست: «آنها المپیک زمستانی سوچی را برگزار کردند و در ٢٠١٨ جام جهانی را میزبانی می‌کنند اما چون زیرساخت‌های اجتماعی و تشکیلاتی را خیلی کمتر از فرانسه و آلمان و انگلستان و استرالیا و … دارند در فضای قرض و وام و فشار اقتصادی گرفتار خواهند شد. البته پز خواهند داد و مسابقات را هم به نحوی خوب برگزار خواهند کرد اما توازن خرج و درآمدشان موجب آزارشان خواهد شد. فرانسه همین امشب می‌تواند جام ملت‌ها را شروع کند! آلمان همین فردا صبح می‌تواند جام جهانی را برگزار کند! استرالیا می‌تواند در سال سه بار جام ملت‌های آسیا را به انجام برساند. اما کشورهای در حال توسعه چون زیرساخت اصلی را نداشته و ندارند مجبور به هزینه‌های بیشتری هستند و همین اقتصادشان را نابود می‌کند.»

در این گروه، جواد خیابانی با سوالی مواجه شد که بدون شک بارها و بارها آن را تجربه کرده است. یک نفر از او پرسید که از این هجمه‌هایی که علیه شما استفاده می‌کنند ناراحت نمی‌شوید‌ که او این واکنش را نشان داد: «اینها هجمه نیست عزیزم. من هر جمله و کلمه‌ای از مردم کشورم را دوست دارم. آنها بودند که مرا به اینجا رساندند و به همه آنها مدیونم. امیدوارم همه با هم مهربان‌تر بشویم.»// تابناک

About سردبیر

Check Also

بایدها و نباید های انتخابات در گفتگو با ریاست حوزه قضایی بخش رحیم آباد

بایدها و نباید های انتخابات در گفتگو با ریاست حوزه قضایی بخش رحیم آباد بهزاد …