چاپ مطلب چاپ مطلب

پس از ۱۵ سال مجددا صورت گرفت: ارسال محموله مستقیم صادراتی شرکت نساجی ایران پوپلین به خارج از کشور

همای گیلان:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: اولین محموله صادراتی رسمی و مستقیم صنایع نساجی ایران پوپلین به ارزش ۷۵ هزار دلار از گیلان به ترکیه صادر شد.

index
علی منتظری با اشاره به جایگاه استان گیلان به عنوان یکی از قطب‌های بزرگ صنعت نساجی کشور گفت: محصولات این واحد صنعتی در سال های گذشته از مقبولیت خاصی در کشور و بازارهای خارجی برخوردار بود اما عملاً به دلیل بروز برخی مشکلات، تولید و فروش محصولات آن دستخوش تغییراتی شد و نتوانست به فعالیت خود ادامه دهد.
وی با قدردانی از تلاش مدیران بومی شرکت ایران پوپلین و همت مسوولان استان گفت: شرکت ایران پوپلین در روند تولید روزهای خوبی را سپری می‌کند و هم ‌اکنون با بالابردن کیفیت و رقابت‌پذیری محصولات به سطحی از کیفیت رسیده که صادرات خود را به یکی از کشورهای صاحب نام صنعت نساجی جهان آغاز کرده است.
منتظری افزود: شرکت ایران پوپلین نیاز به نوسازی و بازسازی ماشین‌آلات دارد از این رو با حمایت سهامداران و مسئولان استان زمینه نوسازی و بازسازی شرکت و راه‌اندازی ماشین‌آلات جدید، زمینه های فعالیت گسترده تر و افزایش ظرفیت تولید آن را فراهم خواهیم نمود.
مدیرعامل شرکت ایران پوپلین نیز ضمن قدردانی از تلاش ها و حمایت های مسئولان استان در احیاء مجدد صنایع نساجی ایران پوپلین گفت: این واحد صنعتی هم اکنون با دارا بودن ۴۰۰ نفر نیروی کار سهم بزرگی در تولید انواع محصولات نساجی ایفاء می کند.
باقر لطیفی تصریح کرد: شرکت ایران پوپلین در یک قرارداد با شرکت بازرگانی در کشور ترکیه متعهد به تولید و صادرات ۵۰۰ هزار مترمربع پارچه پنبه ای به کشور ترکیه شده است.
وی ارسال این محموله صادراتی را اولین فروش خارجی ایران پوپلین بعد از پانزده سال عنوان کرد و افزود: تا اوایل دهه هفتاد محصولات تولیدی این واحد صنعتی به کشورهای آلمان، هلند، انگلیس، فرانسه و آمریکا صادر می شد حتی این شرکت در آن کشورها فروشگاه مرکزی دایر کرده بود اما به دلیل کاهش قدرت رقابت پذیری این کارخانجات با کشورهای دیگر و کاهش صادرات ایران پوپلین به کشورهای اروپایی، فعالیت این کارخانه نیز از حالت سوددهی خارج شد.

لطیفی با اظهار خرسندی از حمایت جدی مسئولان استان به ویژه استاندار گیلان، معاون برنامه ریزی استانداری گیلان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل بانک ملی ایران، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران، تأمین اجتماعی استان، برق منطقه ای و شرکت گاز استان گیلان ابراز امیدواری کرد: با روند رو به رشد و احیاء مجدد این واحد صنعتی، ایران پوپلین مانند گذشته بتواند سهم بزرگ خود را در تولید محصولات نساجی، ایجاد اشتغال و درآمد در استان ایفاء کند.
گفتنی است شرکت صنایع نساجی ایران پوپلین سال ۱۳۵۳ تأسیس شد و با راه اندازی اولین سالن تولیدی در سال ۱۳۶۱ وارد چرخه ی تولید شد. هم اکنون این کارخانه با دارا بودن زمینی به مساحت ۲۵ هکتار و ۱۱ هکتار سوله در بخش‌های ریسندگی، مقدمات بافندگی، کنترل پارچه، رنگرزی، تکمیل، متراژ و بسته‌بندی، فعالیت خود را در صنعت نساجی کشور تداوم داده است.

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …