همای گیلان،به گزارش رویداد گیلان مدتیست شایعاتی مبنی بر رفتن نصرتی از شهرداری رشت به وزارت کشور مطرح است. موضوعی که ابتدا نصرتی در مصاحبه ای با یکی از رسانه ها آن را تکذیب و در حد شایعه دانست اما در چهل و هشتمین جلسه علنی شورا این موضوع را تایید و در پاسخ به سوال بهراد ذاکری گفت: تماسها و مذاکرات و استعلام های اولیه وجود داشته است. هر دوستی هم که می پرسد چه برنامه ای دارید توضیح می دهم کاری که شروع کرده ام پیش می برم در هر مقطعی از چند جا تماس ها و مذاکرات وجود داشته است. پیشنهاد دادن با طی مسیر متفاوت است. شایعه نیست. پیشنهاد وجود دارد. اما من هنوز نتوانستم بپذیرم.

این اظهارات متفاوت نشان میدهد که اگر چه نصرتی صراحتا از رفتن حرفی به میان نیاورده اما نسبت به پست پیشنهادی از سوی وزارت کشور بی علاقه نبوده و نیم نگاهی به آن دارد.

فارغ از ماندن و یا رفتن نصرتی؛ موضوعی که اهمیت ویژه ای دارد اتفاقات پس از آن می باشد.

رویداد گیلان در مطالب گذشته در مورد علاقه مندی یک عضو شورا، برای بدست آوردن کرسی شهرداری رشت از قبل از ورود به شورا مطالبی را منتشر کرده بود.

حالا که رفتن نصرتی کمی جدی تر از گذشته شده ، به همان مقدار  تلاش این عضو شورا برای بدست آوردن کرسی شهرداری شدت گرفته است.

شنیده‌‌‌های موثق حکایت از این دارد ، روز قبل جلسه ای در یکی از کافه های شبانه رشت (رافا) که در فضای مجازی بعنوان ، پاتوقی برای تصمیم گیری انتصابات شهرداری معرفی میشود برگزار شد؛در این جلسه که دو تن از اعضای شورا که اولی به جمع شورا نشینان به تازگی ملحق شده و در بدو ورود توانست خواهر خود را به عنوان مشاور شهردار تعرفه نماید و دیگری که حاشیه های زیادی را اخیرا به وجود آورده ؛ جلسه ای مشترکی با یک دلال معروف و به همراه  مدیررسانه میلی، رسما پروژه عبور از شهردار رشت را کلید زدند.

سودای شهردار شدن این عضو شورا با مدیریت دلال معروف که این روزها با وجود نصرتی منافع کمتری در شهرداری دارد وارد فاز جدیدی شده است.

از آنجا که انتخابات هیات رییسه در پیش است معاملات پشت پرده میتواند تاثیر بسزایی در روند یارگیری  این تیم داشته باشد در میان نقش رییس شورا که سودای مجدد ریاست در سر میپروراند میتواند در همراهی با این تیم سرنوشت ساز باشد.

در گزارش بعدی از پشت پرده و جزییات این تیم  و نقش عوامل بیرونی در معادلات شهرداری بیشتر خواهیم نوشت.

با کانال همای خبر همراه باشید