چاپ مطلب چاپ مطلب

چند سوال از محمود شکری به بهانه اظهارات چند روز اخیرش ؟/به بهانه اظهارات غیر واقعی محمود شکری نماینده مردم تالش رضوانشهر ماسال

چند سوال از محمود شکری به بهانه اظهارات چند روز اخیرش ؟
 

همای گیلان، به نقل از وارنا، اولین سالگرد پیروزی دولت تدبیر و امید را در حالی پشت سر گذاشتیم که به واسطه رای ۲۲ میلیونی حسن روحانی سالی پر از التهاب و کشمکش برای دولت بود .از اعتراضات دی ماه گذشته تا التهابات ارزی وفیلترینگ تلگرام و خروج آمریکا از برجام تا هجمه های بی محابای مخالفان و منتقدان بی منطق داخلی سالی پرمشقت را برای شیخ دیپلمات رقم زد تا رییس جمهور بار سنگین ۴ سال گذشته را در این یک سال یکجا به دوش کشد .

در این اثنی برخی اصولگرایان با عناوین و ترفندهای مختلف پروژه بی کفایتی رییس جمهور و ناکامی دولت تدبیر و امید را برنامه ریزی نموده تا با پیشبرد سیاست های منفعت طلبانه خود ذهن مردم را نسبت به گام های موثر و تلاش های دولتمردان خدشه دار کنند .

این سناریو توسط اصولگرایان علاوه بر پایه ریزی دربعد ملی در قامت استانی نیز تدوین ومدیریت شده و به کمک برخی چهره های شاخص مخالف دولت علیه استانداران و مدیران همسو و همگام در حال نهادینه شدن است.

رواج تئوری دولت ناکارامد با استفاده از ابزار تبلیغاتی گسترده و تریبون های آزاد و بی غل وغش با چاشنی تهمت و افترا و عدم نگاه کارشناسانه و منطقی از جمله رفتارهای مخرب اینگونه افراد علیه دولت مردمی می باشد .

به فراخور این کنش های هدفمند و آغشته به قصد و غرض سیاسی استان گیلان نیز از حضور و افتراق چنین چهرهایی بی نصیب نبوده و مناصبات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی استان نیز از این بی مهری و التهاب رنج می برد .

اخیرا طی اظهاراتی محمود شکری نماینده اصولگرا و عضو جبهه پایداری شهرستان های تالش ،رضوانشهر و ماسال که همیشه سنگ توسعه استان را به سینه می زند اما خود در طول این شش سال نمایندگی اش گام موثری در جهت توسعه شهرستان های حوزه خود برنداشته است با انتقاد از اجرای طرح بوم گردی در استان گیلان عنوان نمود که طرح‌هایی که هم‌اکنون تحت عنوان بوم‌گردی در استان گیلان اجرا می‌شوند با سبک زندگی مردم روستا و آداب و رسوم حاکم بر مناطق مختلف کاملاً در تضاد است.

وی مدعی شد حجم بسیار زیادی از اعتبارات توسعه روستایی گیلان که می‌توانست به حوزه‌هایی نظیر صنایع‌ دستی اختصاص یابد در طرح‌های بوم‌گردی استان در حال هدررفت است.با توجه به اظهارات عجیب محمود شکری باید اذعان داشت که اصل اجرای طرح بوم گردی، موضوعی ملی و مورد اتفاق نظر کارشناسان حوزه مربوطه است .

در استان گیلان که یکی از پایه های اقتصاد آن گردشگری است ؛پروژه بوم گردی اهمیت بسزایی می یابد و ازاین باب مورد تاکید و حمایت استاندار گیلان می باشد .حال سوالی که از این نماینده اصولگرا مطرح است آنست که از اجرای این پروژه انتقاد کردید و مدعی شدید که اعتبارات در این حوزه به هدر رفته است آیا طرحی جایگزین این پروژه با در نظر داشتن بازه زمانی بهره وری،میزان اشتغال روستایی وتقویت اقتصاد گردشگری ارائه نموده اید؟ یا صرفا به تحریک و تمجید وتشویق مدیران متولی امر بوم گردی همچون بنیاد مسکن استان در راستای کم کاری وسرپیچی از فرامین استاندار در این حوزه می پردازید و برای توجیه رفتار خود، استاندار جوان و پرانگیزه گیلان را به سیاسی کاری و فرصت طلبی متهم می کنید؟!!

آقای شکری خدایی ناکرده اظهارات شما برای این نیست که در آستانه انتخابات مجلس مردم از شما سوال کنند در برابر تلاشهای استاندار «غیربومی» برای توسعه و تحول جدی در اقتصاد منطقه تالش و غرب گیلان ، شما چه کار کرده اید!؟

ازطرفی طی اظهاراتی دیگر از قاچاق و به تعبیری رانت خواری بعنوان خیانت به انقلاب و کشور یاد کرده اید و افرادی را از قوای سه گانه پشتیبان این امر می دانید هر چند نفس قاچاق و رانت خواری به هر شکلی مذموم و نکوهیده است اما این سخن از زبان چه کسی جاری شده و آیا او در حوزه انتخابیه خود در مظان فراهم کردن زمینه رانت نمی باشد ؟!به نظر شما مردم در مواجهه با این دو گانه ، چگونه به نماینده خود در خانه ملت اعتماد کنند ؟!

در حوزه مدیریت منابع آب استان و کیفیت آب و راه روستاهها انتقاداتی مطرح نمودید که عدم لحاظ تلاش دولتمردان در این حوزه ها بسیار جای تاسف و تعجب دارد.

این گفتار فاقد وجاهت قانونی است که از تریبون مجلس مدعی هستید رسما در گیلان مسوول و متولی امور آب نداریم! جناب شکری قرار نیست به جهت دخالت وعدم تحقق خواسته های شما در راستای انتصابات استانی ،مدیران اجرایی و سخت کوش گیلان به فساد و عدم کارایی و ندانم کاری متهم گردند!

آمار و ارقام مراجع مستقل و همینطور منابع رسمی به وضوح شهادت می دهند که طی سالهای اخیر مدیریت و بهره وری منابع آب و شاخص بهره مندی آب روستایی و راه در مناطق روستایی رشد چشمگیری داشته است .

حال شما به عنوان نماینده مردم بفرمایید چه پیگیری هایی برای تخصیص اعتبار در حوزه یاد شده انجام داده اید و چند درصد از وعده های داده شده خود را جامه عمل پوشاندید؟ و چه میزان از جایگاه نمایندگی طی دو دوره گذشته، برای منافع مردم نتیجه بخش بوده اید؟ چه سهمی در فقر زدایی و اشتغالزایی منطقه خود داشتید ؟ امیدواریم پاسخ این سوالات را در برابر افکار عمومی با عدد و رقم ارائه کنید.
آیا به جزتقویت خشونت و جنجال و هیاهو و تهمت و افترا به مسولان عملکرد دیگری در کارنامه شما ثبت گردیده است ؟ نقش شما و برخی اطرافیانتان در ایجاد اختلاف های قومیتی و مذهبی در منطقه چیست؟ تاریخ در مورد میزان کارایی وعملکرد شما قضاوت خواهد کرد …

 

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد 🔹ان‌شاالله با حضور پرشور و …