چاپ مطلب چاپ مطلب

کدام خودرو گران و کدام ارزان شد؟/جدول

گروه اقتصادی: بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که از ابتدای هفته تا کنون قیمت برخی از خودروهای پرتیراژ بازار افزایش یافته است. به عنوان مثال از گروه سایپا شاید افزایش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی پراید ۱۳۱ EX و رشد ۲۰۰ هزار تومانی پراید ۱۱۱ EX بودیم. از همین شرکت تیبا با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی قیمت روبه‌رو شده بود.
untitled
ایران‌خودرویی‌ها نیز در برخی از مدل‌ها با افزایش قیمت روبه‌رو شده‌اند. سمند SE چیزی حدود ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو ناگهان ۵۰۰ هزار تومان و پژو ۴۰۵ حدود ۳۰۰ هزار تومان بالا کشید. در این گروه رکورد گران‌ترین افزایش قیمت مربوط می‌شود به پژو پرشیا است که رشد یک و نیم میلیون تومان بیشتر شده است. از بین خارجی‌ها می‌توان به مزدا۲ اشاره کرد که چیزی حدود ۲ میلیون تومان گران‌تر شده، اشاره کرد. ولی بی‌تردید بزرگ‌ترین کاهش بازار مربوط می‌شود به هیوندای وراکروز کره‌ا‌ی که ناگهان ۸ میلیون تومان پایین کشید.ارزان‌ شده‌ها
بعد از خبرهای بد افزایش قیمت‌، نوبت به خودروهایی رسید که قیمتشان کاهش پیدا کرده بود.
بیشترین افت قیمت در کل بازار مربوط می‌شود به هیوندای که به طرز عجیبی ۶ میلیون تومان ارزا‌ن‌تر شده است. از شرکت رقیب کیا موتورز اپتیما و سورنتو را می‌بینیم که به ترتیب ۲ و ۴ میلیون تومان کاهش پیدا کرده‌اند.رکستون شاسی‌بلند تازه‌وارد شرکت سانگ‌یانگ ۲ افت ۲ میلیون تومان را تجربه کرد.
از بین محصولات ایران‌خودرو سوزوکی ویتارا کلاس ۵ دنده دستی، یک میلیون و ۱۰۰ و مدل کلاس ۸ دنده اتوماتیک آن ۳ میلیون تومان ارزان‌تر شدند. تیانا و ماکسیما از بین پارس‌خودرویی‌ها بودند که هر کدام ۱ میلیون کمتر شدند. در انتها مگان را با ۴۰۰ و تندر۹۰ را با ۲۰۰ هزار تومان افت قیمت می‌بینیم.

مدل

قیمت

پژو پارس سال

۳۴,۹۰۰,۰۰۰

هیوندای i30

۹۲,۰۰۰,۰۰۰

مزدا۲ فول

۷۳,۵۰۰,۰۰۰

کیا سورنتو ۲۰۱۴ فول

۲۱۱,۰۰۰,۰۰۰

کیا سراتو

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …