چاپ مطلب چاپ مطلب

کودک سه‌ساله لنگرودی به سه بیمار زندگی دوباره بخشید

همای گیلان: کودک ۳ساله اهل شهرستان لنگرود که به‌دلیل اختلالات انعقادی دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده برای اهدای عضو جان سه بیمار را نجات داد.

 امیرعلی توحیدی کودک ۳ساله اهل شهرستان لنگرود که به‌دلیل اختلالات انعقادی دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده برای اهدای عضو، جان سه بیمار را نجات داد.

مهدی توحیدی پدر امیرعلی اظهار داشت: پس از اینکه از حیات فرزندم مأیوس شدیم به اهدای عضو فرزندم رضایت دادیم تا اگر امیرعلی در دنیا نیست، حداقل چند نفر دیگر بتوانند حیات بیشتری داشته باشند.

اهدای کلیه و کبد امیرعلی توحیدی باعث حیات مجدد سه بیمار نیازمند اهدای عضو شد و پیکر وی نیز صبح امروز در آرامستان لنگرود تدفین شد.

139409151543448876658364

در آبان ماه گذشته نیز اعضای سکینه نوذری از لنگرود که بر اثر اشتباهات پزشکی و عوارض ناشی از عمل سزارین به کما رفت به چند بیمار نیازمند اهدا شد.

پیوند اعضا در ایران، به‌شکل جدی از سال ۱۳۷۲ شروع شد و در ۱۷ فروردین ماه ۱۳۷۹ در مجلس ششم به تصویب نهایی رساند.

سالانه بیش از یک‌چهارم بیماران ریوی در فهرست انتظار پیوند، جان خود را از دست می‌دهند که تعدادی از آن‌ها جانبازان شیمیایی هستند.

بر اساس بررسی و برآوردهای انجام شده، سالانه ۳ تا ۴ هزار نفر در ایران دچار مرگ مغزی می‌شوند که تنها ۵ درصد از این تعداد، شامل ۱۴۰ تا ۲۰۰ نفر اعضای خود را به بیماران نیازمند اهدا می‌کنند./تسنیم

About سردبیر

Check Also

نظرعلی علیزاده:ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود

ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود سردار نظر علی علیزاده نامزد دوازدهمین دوره …