چاپ مطلب چاپ مطلب

گیلان، مقصد اولین سفر استانی رییس جمهور نشد

 

،محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت، خبر از انجام سفر رییس جمهور و هیئت همراه به استان خوزستان به عنوان اولین سفر استانی داد، این در حالی است که حسن تامینی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان استان پیشتر خبر از انجام این سفر به گیلان داده بود.

حسن تامینی رییس مجمع نمایندگان استان گیلان هفته گذشته پس از دیدار استاندار و مجمع نمایندگان گیلان با دکتر روحانی خبر از انجام اولین سفر استانی رییس جمهور به گیلان داده بود اما امروز محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت انجام اولین سفر استانی دکتر روحانی و هیئت همراه را در روز سه شنبه به استان خوزستان اعلام کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سفرهای انتخاباتی حسن روحانی، اظهار داشته بود که : روحانی در دیدار با ما گفت طبق وعده‌ای که داده‌ام، نخستین سفر استانی خود را از گیلان آغاز می‌کنم.

اما اکنون خوزستان، مقصد نخستین سفر استانی رییس جمهور شد و البته کسی حتی نامی احتمالی از گیلان هم نمی برد، بلکه رسانه ها معتقدند دولت یازدهم در حالی خوزستان را به عنوان اولین مقصد سفر استانی خود برگزیده که پیش از این انتظار می رفت استان خراسان رضوی به دلیل متبرک بودنش مقصد این سفر باشد.

حتی مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز به مانند گیلان پیش دستی کرده و خبر اولین سفر استانی رییس جمهور را به استان اصفهان داده بودند اما آن نیز رنگ واقعیت نگرفت و خوزستان انتخاب شد تا روز سه شنبه ۲۴ دی ماه پس از شش ماه گمانه زنی دکتر روحانی برای سه روز عازم خوزستان شود.

قرار است که در این سفر معاون اجرایی رئیس‌جمهور، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، دستیار ویژه و تعدادی از وزرای دولت تدبیر و امید از جمله وزرای نفت، نیرو ، جهاد کشاورزی و راه ‌و شهرسازی، روحانی را همراهی کنند. در این سفر بر خلاف سفرهای گذشته، هیئت دولت جلسه‌ای در استان برگزار نمی‌کند اما شورای اداری استان با حضور مسئولان استانی به همراه رئیس‌جمهور و افراد همراه رئیس‌جمهور تشکیل جلسه خواهد داد

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …