چاپ مطلب چاپ مطلب

گیلان نیازمند ۶۰۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی

همای گیلان: استاندار گیلان با اشاره به وضعیت بیکاری جوانان در گیلان، گفت: این استان نیازمند ۶۰۰۰میلیارد سرمایه‌گذاری تومان صنعتی است

139208170152247231491223.png

محمدعلی نجفی ، با تسلیت سالروز شهادت امام علی(ع)، اظهار کرد: توسعه گیلان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود شتاب می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تورم به ۱۴درصد کاهش یافته است، افزود: دولت تمام توان خود را برای کاهش تورم و بهبود وضعیت اقتصادی کشور بسیج کرده است.

استاندار گیلان رکن تحقق اقتصاد مقاومتی در گیلان را جذب سرمایه‌گذار برای رونق دادن به تولید دانست و گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی گیلان در صورت بهره‌برداری شکوفایی در روند توسعه استان و اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند.

نجفی، توسعه کشاورزی را یکی دیگر از شیوه‌های مناسب برای توسعه گیلان دانست و خاطرنشان کرد: اراضی حاصلخیز کشاورزی گیلان با ایجاد صنایع تبدیلی و مکانیزاسیون کشاورزی می‌تواند از عوامل ریشه‌کنی بیکاری در گیلان باشد.

وی با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی در اجرای طرح‌های توسعه گیلان، تصریح کرد: مشکلات مدیریتی، عدم بازاریابی مناسب، انتخاب نامناسب پروژه، مسایل بانکی از جمله مشکلات موجود در واحدهای صنعتی استان به شمار می‌رود .

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه برای اتمام یک‌هزار و ۱۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام  گیلان نیازمند  ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هستیم، تصریح کرد: مسئولان امر باید کمک های لازم را در جهت توسعه واحدهای تولیدی مورد نیاز در استان داشته باشند.

نجفی، عدم سرمایه‌گذاری مناسب را از دلایل افزایش نرخ بیکاری در استان دانست و افزود: وضعیت فعلی بیکاری شایسته گیلان نیست.

وی با اشاره به جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا این نشست‌ها سبب رشد گیلان شده و در جذب سرمایه‌گذاری اثرگذار باشد.

استاندار گیلان با اشاره به نقش منطقه آزاد انزلی در توسعه اقتصادی گیلان، گفت: گسترش روابط اقتصادی با کشورهای همسایه از طریق فرصت‌های منطقه آزاد انزلی میسر است.

/تسنیم

About

Check Also

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان برگزار گردید

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی …