چاپ مطلب چاپ مطلب

یک سرقت مسلحانه دیگر در رشت/ اظهار نظر مدیرکل میراث فرهنگی گیلان درباره دولت اصلاحات

همای گیلان: یک سرقت مسلحانه دیگر در رشت

یک طلا فروشی امروز در رشت مورد سرقت مسلحانه قرار گرفت.

رییس پلیس آگاهی گیلان امروز گفت: یک سارق با استفاده از اسلحه کمری از یک طلا فروشی در خیابان منظریه رشت حدود ۲ کیلوگرم طلا و جواهر سرقت کرد.

سرهنگ فرهاد فلاح کریمی افزود: این سارق که امروز به بهانه خرید انگشتری ازدواج به طلا فروشی رفته بود، صاحب و یکی از کارکنان این واحد صنفی را با اسلحه کمری تهدید و طلا و جواهرات را سرقت کرد.

وی با بیان اینکه سارق طلا فروشی متواری است گفت: بنا به گفته صاحب طلا فروشی سارق پیش از این پنجشنبه گذشته هم به بهانه خرید به این واحد صنفی مراجعه کرده بود.

سرقت مسلحانه از اتوبوس شیراز - یزد

رییس پلیس آگاهی گیلان گفت: صاحب طلا فروشی امروز به ماموران پلیس گفته که فرد مظنون قسمتی از چهره اش را به بهانه جراحی بینی بانداژ کرده و دستش را با دستکش پوشانده بود.

سرهنگ فلاح کریمی با اشاره به اینکه طلا فروشان رشت با هماهنگی پلیس به اسپری دفاع شخصی مجهزند گفت: به رغم اتصال آژیر خطر این طلا فروشی به مرکز پلیس و مجهز بودن صاحب این واحد صنفی به اسپری دفاع شخصی وی به دلیل تهدید سارق مسلح و دلایلی دیگر نتوانسته از این امکانات امنیتی استفاده کند.

وی گفت: ماموران آگاهی تلاش می کنند با بازبینی فیلم دوربین های مدار بسته طلا فروشی سارق مسلح را شناسایی و دستگیر کنند.

———————————————————————————————————————-

اظهار نظر مدیرکل میراث فرهنگی گیلان درباره دولت اصلاحات

رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سمینار گیلان، میراث فرهنگی و توسعه پایدار گردشگری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه شرایطی که امروز درکشورتجربه میکنیم برون رفت از دیپلماسی بسته به سمت پساتحریم است اظهار کرد: امروز در شرایطی به سر میبریم که باتوجه به مناسبات نزدیکی که با کشورهای توسعه یافته در حوزه گردشگری داریم، کارهای خوب و ارزنده ای انجام شده و می توانیم انجام دهیم.

وی در ادامه با طرح این سوال که چرا در مقایسه با کشورهای همجوار نتوانستیم همسانی و رقابت لازم را داشته باشیم گفت: پس زدن نگاه گردشگری و فسخ و فجور دانستن این صنعت، نگاهی بود که در گذشته وجود داشته، اما هرچقدر جلوتر آمدیم جنگ تحمیلی و رسوبات به جا مانده از جنگ را نتوانستیم پس بزنیم و هشت سال جنگ تمام زیربناها و زیرساخت های گردشگری از بین برده و از آن جایی که این صنعت شکننده است، نتوانست پیشرفت کند.

مدیرکل گردشگری گیلان با اشاره به دولت هاشمی با بیان اینکه پس از جنگ و در دوره سازندگی اندک اندک آبادانی های کشور شروع شد و مهم ترین موضوع در دولت سازندگی تامین زیرساخت ها و ایجاد عمران و آبادانی در کشور بود گفت: تجربه خوب ما نیز در دولت اصلاحات بود.

وی با تعریف از دولت اصلاحات با بیان اینکه در دولت اصلاحات موضوعی تحت عنوان گفتمان «گفتگوی تمدن ها»، در دستور قرار گرفت و تلاش شد تا مناسبات با کشورهای مختلف را برقرار شود افزود: در همین زمان بود که گردشگری در کانون توجه دولتمردان زمان قرار گرفت و در همین دولت اصلاحات، برنامه توسعه ملی که یکی از تکمیل کننده ترین برنامه ها در نظام کشور شناخته شد.

مدیرکل گردشگری گیلان با انتقاد از سیاست های دولت احمدی نژاد با بیان اینکه متاسفانه هرچقدر از دولت اصلاحات فاصله گرفتیم و به دولت های نهم و دهم رسیدیم نه تنها آن برنامه به فرجام نیکی نرسید بلکه آرام آرام به سمت بی برنامگی پیش رفت گفت: مصوبات حجمی و فعالیت هایی که بیشتر بار نمایشی داشت بخشی از این سیاست ها بود.

وی با انتقاده از تصویب مناطق گردشگری در دولت نهم و دهم با بیان اینکه هفتاد و یک منطقه گردشگری بدون نگاه کارشناسی به تصمیم هیئت محترم وزیران رسید گفت: مناطق گردشگری نیازمند زیرساخت هایی بود که بدون اینکه عقبه کارشناسی و مطالعاتی داشته باشد و بدون دانستن موقعیت زیست محیطی و مناطق چهارگانه محیط زیستی به تصویب رسید.

رضا علیزاده سوستانی با اشاره به انتقادات صورت گرفته از عدم وجود برنامه برای جذب توریست در سواحل خزر گفت: چندین دستگاه و وزارت خانه مسئول مستقیم سواحل هستند و کاش در یک جایی یکپارچگی و انسجام مقررات را می داشتیم و می دانستیم که چه نوع تعیین سرمایه گذاری را داشته باشیم.

وی افزود: حریم شصت متر دریا، شیب آب، حوزه محیط زیست و منابع طبیعی مسائلی است که می تواند سرمایه گذاری در بخش سواحل را تحت تاثیر خود قراردهد.

Image result for ‫رضا علیزاده‬‎

رضاعلیزاده با اشاره به سازمان عمران سواحل که وزارت کشور مسئولیت مستقیم آن را به عهده دارد با بیان اینکه امیدواریم این سازمان، شرایطی را به وجود بیاورد که فرمانبخشی بودن صنعت گردشگری را با تجمیع قوانین و ضوابط و اساسا تسهیل سرمایه گذاری برطرف سازد گفت: سرمایه گذاری در کشور تسهیلات محور است و امروز در قانون بودجه ۹۳ و ۹۴ صراحت موضوع برای پروژه های گردشگری وجود دارد که از محل صندوق توسعه ملی است.

وی با گریزی به پروژه های به یاد مانده از دولت گذشته با بیان اینکه باید سوال شود، این صندوق چقدر منابع تزریق کند، که این پروژه های به یادگار مانده از دولت نهم و دهم تکمیل شود گفت:امیدواریم بتوانیم در دوره ای که حضور گردشگران افزایش می یابد، خدمات گردشگران را ارائه کنیم.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی گیلان با اشاره به واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی با بیان اینکه تعداد ۷۲ بنای تاریخی اخیرا به این بخش واگذار شده گفت: در آینده احیای بناهای تاریخی به خوبی به انجام می رسد.

علیزاده در ادامه با اشاره به اینکه باید از پوسته گردشگری سنتی خارج شویم و گردشگری لجام گسیخته که جز تبعات زیست محیطی و فرهنگی چیزی به جا نمی گذارد را رها کنیم گفت: امیدواریم بتوانیم با یک همگرایی و یک انرژی، بستر سفری را آماده کنیم که به بازارهای گردشگری کمک کند، تا یک سفر سازمان یافته داشته باشیم.

وی در پایان افزود:امیدواریم درعین حال درآمدهایی که میتواند به واسطه گردشگری به لایه های مختلف رسوخ کند نیز داشته باشیم./لاهیجان
//تابناک

About سردبیر

Check Also

نظرعلی علیزاده:ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود

ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود سردار نظر علی علیزاده نامزد دوازدهمین دوره …