چاپ مطلب چاپ مطلب

۱۴ ساعت عملیات نفس گیر اطفای آتش سوزی علفزارها در رشت و پوشش ۲۷ مورد حریق و حادثه در روز گذشته

به گزارش همای گیلان ، نقل از خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات این سازمان در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به پوشش ۲۷ مورد حریق و حادثه اقدام کردند.

?اطفای ۱۴ مورد حریق علفزار ها و کاه و کلش در رشت و حومه

?شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه روز گذشته ۱۴ مورد عملیات نفس گیراطفای آتش سوزی علفزارها، ضایعات و کاه و کلش بر عهده آتش نشانان رشت بوده است افزود: این عملیات ها بالغ بر ۱۴ ساعت به طول انجامید که در مجموع ۴۴ آتش نشان بهمراه ۱۵ دستگاه خودروی اطفایی و ۲ دستگاه خودروی آبرسان در محل آتش سوزی ها حضور داشتند.

?وی ضمن تاکید بر عوامل انسانی در به آتش کشیدن این آتش سوزی ها افزود: با توجه به گرم ترشدن هوا از شهروندان خواسته می شود تا از آتش زدن علفزارها جهت هرس آن بخصوص جنب منازل مسکونی و تجاری خودداری کنند.

?مومنی ضمن اشاره به دو مورد حریق منزل مسکونی و دو مورد حریق خودرو ادامه داد: آتش سوزی های منزل مسکونی بعلت اتصال در سیستم سیم کشی برق بوده که در این حوادث یک تن از شهروندان”مرد ۵۵ ساله: دچار سوختگی از ناحیه دو دست شد.

?وی ضمن اشاره به دو مورد نقص در قفل درب منزل مسکونی و آسانسور افزود: سه شهروند محبوس شده”۴۸-۴۷ و ۴۳ ساله” خوشبختانه با حضور آتش نشانان به سلامت به مکان امن انتقال یافتند.

?گفتنی است: ۳ مورد عملیات نجات حیوانات از دیگر عملیات های آتش نشانان در روز گذشته بوده است.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار   فرماندار املش در …