چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس شورای شهر لاهیجان خبر داد احداث منوریل در لاهیجان/نامه اعضای شورا به استاندار بی‌پاسخ ماند


رئیس شورای شهر لاهیجان از آغاز مطالعات احداث منوریل در این شهر خبر داد.

 

به گزارش همای گیلان به نقل ازخبرگزاری فارس از لاهیجان، ابراهیم مهربان امشب در جمع خبرنگاران مدیریت شهری را متأثر از مدیریت گیلان و مدیریت گیلان را متأثر از ایران دانست.

وی اظهار کرد:‌ تردیدی نیست که این مدیریت‌ها به هم متصل هستند و مدیریت شهری نیز با شهرداری و شورا در ارتباط است اما گاهی ناهماهنگی وجود دارد.

رئیس شورای شهر لاهیجان با بیان اینکه مدیریت شهری باید مطابق با نیازهای لاهیجان باشد، تصریح کرد: نگاه پذیرشی شهرداری نیز باید به همین صورت باشد.

وی با ابراز گله‌مندی از پاسخ ندادن استاندار گیلان به نامه درخواست ملاقات اعضای شورای شهر لاهیجان افزود: تاکنون نامه‌های زیادی برای درخواست ملاقات از استاندار گیلان ارسال کردیم اما حتی پاسخ نامه ما داده نشده است.

مهربان ادامه داد: وقتی نتوانیم استاندار گیلان را پس از ۴ ماه ببینیم چگونه می‌توانیم درد دل‌ها و مشکلات شهر خود را با مقام نخست استان در میان بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه مجال دیدن استاندار از ما گرفته شده است،‌یادآور شد: قصد ما از این دیدار تنها تبریک گفتن به استاندار گیلان بود.

رئیس شورای شهر لاهیجان هماهنگی برای بودجه سال آینده را از دیگر اهداف ارسال نامه برای ملاقات با استاندار گیلان ذکر کرد و گفت: اما تاکنون موفق به دیدار مقام ارشد استان نشده‌ایم.

مهربان درباره استعفای شهردار این شهر و سپس پس گرفتن استعفای خود اظهار کرد:‌ شهردار لاهیجان بیماری خود را دلیل استعفا ذکر کرد اما پس از ۲۴ ساعت استعفای خود را پس گرفت.

وی با بیان اینکه استعفا حق شهردار است، خاطرنشان کرد: شهردار لاهیجان با رأی ۹ عضو شورا انتخاب شد و ما هیچ نقشی در این استعفای او نداشتیم.

مهربان از آغاز مطالعات احداث منوریل در لاهیجان خبر داد و خاطرنشان کرد: احداث منوریل در توسعه صنایع حمل و نقل تأثیر زیادی دارد.

وی با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی منوریل از بعد توریسم‌پذیری لاهیجان است، یادآور شد: منوریل یک تکنولوژی و سیستم حمل و نقل مدرن بوده که تاکنون در ایران اجرا نشده است.

رئیس شورای شهر لاهیجان با اشاره به اینکه از منوریل در دنیا برای جابجایی مسافر استفاده نمی‌شود، متذکر شد: ‌منوریل بیشتر برای جذب توریسم است.

وی خاطرنشان کرد:‌ مسیری که در لاهیجان برای احداث منوریل تعریف شده کاملاً توریستی است و هزینه‌ای بابت تملک پرداخت نمی‌شود.

مهربان فازهای بعدی ایستگاه منوریل را اتصال آن به تله‌کابین لاهیجان ذکر کرد و یادآور شد: ایستگاه منوریل در لاهیجان از مقابل باغ ملی تا هلال‌احمر و حاشیه استخر است.

وی تأمین اعتبار مطالعات منوریل را استفاده از اوراق مشارکت یا فاینانس عنوان کرد.

این مسئول سرمایه‌گذاری بومی در لاهیجان را برای جذب و ماندگاری گردشگر در لاهیجان تأثیرگذار دانست.

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …