چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار گیلان از بودجه سه هزار و ۴۶ میلیارد ریالی این استان خبر داد

محمدعلی نجفی با بیان اینکه سال ۹۳ سال اشتغال و توسعه گیلان است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد و فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری فرمودند و مدیریت جهادی باید سرلوحه مدیران گیلان باشد.

139210062135171051813593

وی با بیان اینکه مردم و مسئولان باید دست در دست هم برای توسعه استان و کشور تلاش کنند، افزود: اعتبارات امسال گیلان به سه هزار و ۴۶ میلیارد ریال افزایش یافته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای گیلان از دوهزار و ۶۳۰ میلیارد ریال با ۱۵ درصد رشد به سه هزار و ۴۶ میلیارد ریال رسیده است.

نجفی با تأکید بر ضرورت جذب سرمایه گذاران برای طرح های گردشگری، خدماتی و کشاورزی گیلان گفت: میزان زیادی از اراضی شالیزاری گیلان از محل فاینانس تجهیز و نوسازی می شود.

وی تصریح کرد: کشاورزی گیلان در زمینه تولید برنج، چای، زیتون، نوغان،مرکبات و سایر محصولات دارای ظرفیت های زیادی است که باید به آن ها توجه ویژه ای شود.

استاندار گیلان، اتمام پروژه های نیمه‌تمام را از اولویت های گیلان در سال ۹۳ دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا روند اتمام پروژه های نیمه تمام تسریع شود.

نجفی با اشاره به کاهش ۲۲ درصدی بودجه طرح های ملی استانی، تصریح کرد: این میزان برای بودجه طرح های ملی استانی گیلان ۱۰ درصد است.

وی با بیان اینکه سهم گیلان از اعتبارات تملک دارایی ۲.۷ درصد به ۳.۰۷ درصد از کل بودجه افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: ۶۰میلیارد تومان برای به زراعی و نوسازی باغ های چای گیلان بودجه اختصاص یافته است.

استاندار گیلان با تقدیر از پنج نماینده گیلانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳، گفت: باید تلاش کنیم تا امسال کشاورزی گیلان توسعه یافته و رونق بیشتری داشته باشد.

نجفی با اشاره به اعتبار دولت برای خرید تضمینی چای از باغ داران، گفت: یک هزار میلیارد ریال برای خرید تصمینی چای در سال۹۳ اختصاص یافته است./تسنیم

About

Check Also

مدیرکل صمت گیلان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید: صدور ۳۴ پروانه‌ صنعتی در گیلان در سه ماهه نخست امسال

مدیرکل صمت گیلان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید: صدور ۳۴ پروانه‌ صنعتی در …