چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار گیلان در دیدار مدیران مسئول روزنامه های گیلان: نقد منصفانه باید همراه با دیدن ظرفیت های مثبت باشد و بازتابی اصلاحی ارائه دهد/سطح زیر کشت در گیلان رقم قابل توجهی را نشان می دهد اما عدم بهره وری صحیح امکان توسعه و باروری استعداد در این بخش را با کاهش مواجه کرده است

استاندار گیلان نقد منصفانه را رسالت مهم خبرنگاران و عاملی در مسیر اصلاح امور خواند و تصریح کرد: نقد منصفانه باید همراه با دیدن ظرفیت های مثبت باشد و بازتابی اصلاحی ارائه دهد.

همای گیلان، مصطفی سالاری در دیدار با مدیران مسئول روزنامه های محلی استان گیلان با اشاره به نقش رسانه ها در تنویر افکار عمومی اظهار داشت: تعدد نشریات، سایت ها و پایگاه های خبری در گیلان موجب تسریع روند اطلاع رسانی در تمامی لایه های اجتماعی می شود.

وی با بیان اینکه فعالیت رسانه ها و روشنگری آنها از رویدادهای استان باعث پاسخگویی هرچه بیشتر مسئولان می شود، تصریح کرد: گسترش شبکه های مجازی و الکترونیک در کنار سهولت بخشی برای دسترسی عموم مردم به اخبار و اطلاعات، مشکلاتی را پیش روی نشریات چاپی قرار داده که نیازمند بررسی و آسیب شناسی است.
سالاری اثرگذاری فعالیت در حوزه مطبوعات و رسانه را وابسته به کیفیت کار دانست و افزود: در جهت حمایت از رسانه های معتبر چاپی به زودی طرحی به اداره ها و سازمان های دولتی برای دریافت اشتراک بر اساس نیازمندی های دستگاه ارائه می شود تا بدینوسیله بخشی از مشکلات آنها برطرف گردد.

وی نقد منصفانه را رسالت مهم خبرنگاران و عاملی در مسیر اصلاح امور خواند و تصریح کرد: نقد منصفانه باید همراه با دیدن ظرفیت های مثبت باشد و بازتابی اصلاحی ارائه دهد.
نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به بیان موضوعات توسعه محور استان اشاره کرد و گفت: کشاورزی،صنعت و گردشگری می تواند رونق اشتغال استان را افزایش دهد.
وی افزود: سطح زیر کشت در گیلان رقم قابل توجهی را نشان می دهد اما عدم بهره وری صحیح امکان توسعه و باروری استعداد در این بخش را با کاهش مواجه کرده است.
سالاری علاوه بر نوسان های اقتصادی ،عدم مدیریت صحیح را از مشکلات صنایع گیلان خواند و گفت: بهره گیری از فناوری های ارزان قیمت،بررسی طرح های موفق در دیگر کشور ها و توسعه سطح دانش کارکنان می تواند رشد صنایع داخلی را به همراه داشته باشد.

استاندار گیلان یادآور شد: قانون های پراکنده و جدا از هم در کنار نگاه سلیقه ای برخی دستگاه ها بر رکود صنایع دامن زده و کاغذبازی های اداری انگیزه سرمایه گذاری را کاهش داده است.
وی در بحث گردشگری به ظرفیت های طبیعی و تاریخی گیلان و امکان سرمایه گذاری در جهت بهبود اشتغال و اقتصاد استان اشاره و یادآور شد: اگر توسعه این صنعت بدون برنامه ریزی و زیرساخت دنبال شود ،گردشگری به عامل تخریب استان تبدیل می شود.

سالاری با اشاره به اینکه ۳۲ محور در گردشگری تعیین شده که تنها یک محور به بومگردی اختصاص یافته تصریح کرد: توسعه بومگردی امکان حفظ طبیعت در کنار اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت روستایی را افزایش داده و توسعه پایدار گردشگری را به دنبال دارد.

استاندار گیلان در پایان افتتاح شبکه ریلی استان و تسهیل سفر برای کشورهای همسایه گیلان را فرصتی برای توسعه گردشگری داخلی خواند و افزود: معرفی داشته ها و ظرفیت ها باید مورد توجه فعالان عرصه رسانه قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست مدیران مسئول روزنامه های آوای شمال، گیلان امروز، سوال جواب، خزر، نسیم، گلچین امروز، پنجره نو و معین حضور داشتند که هر کدام به اختصار مطالبی را در خصوص مشکلات موجود و راه های برون رفت از آن اشاره داشتند و خواستار حمایت و توجه استاندار گیلان شدند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

از بازگشت ۹۰ درصدی کاربران ایرانی به اینستاگرام تا صدای بلند تتلو

از بازگشت ۹۰ درصدی کاربران ایرانی به اینستاگرام تا صدای بلند تتلو   🔹بیش از …