چاپ مطلب چاپ مطلب

افتتاح ۱۴۸۱ واحد مسکن مهر استان گیلان به صورت نمادین در شهرستان لاهیجان

همای گیلان، به گزارش روابط عمومی فرمانداری لاهیجان، صبح امروز پنجشنبه  ۱۰اسفند ۵۲ واحد مسکن مهر شهرستان لاهیجان واقع در روستای ایشکاء دهستان بازکیاگوراب، با حضور استاندار محترم گیلان، قائم مقام محترم وزیر راه و شهرسازی، فرماندار شهرستان لاهیجان، امام جمعه محترم شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
مهندس امیر جانبازی در این مراسم با اشاره به سیاست های دولت محترم تدبیر و امید در خصوص اجرا و اتمام پروژه های مسکن مهر تصریح کرد: در شهرستان لاهیجان نیز اجرای این سیاست های تبیین شده از سوی دولت محترم را در دستور کار خود قرار دادیم.
فرماندار لاهیجان با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح ۱۴۸۱ واحد پروژه مسکن مهر در استان گیلان هستیم، خاطرنشان کرد: ۵۲ واحد از این پروژه بزرگ در روستای ایشکاء شهرستان لاهیجان واقع شده است.
مهندس جانبازی در ادامه افزود: از مجموع ۵۱۸ واحد مسکن مهر شهرستان لاهیجان که در قالب سه نوع قرارداد  «سه جانبه شامل مالکین، پیمانکار و بانک با نظارت نهاد راه و شهرسازی»، «تعاونی» و همچنین «خودمالکی» به اجرا در آمده، ۱۹۶ واحد به متقاضیان واگذار شده است.
وی با ارائه آمار دقیقی از چگونگی ساخت واحدهای مسکن مهر لاهیجان در قالب سه نوع قرارداد مذکور گفت: از مجموع واحدهای مسکن مهر این شهرستان ۱۳۲ واحد در قالب قرارداد سه جانبه، ۳۴ واحد در قالب تعاونی و ۵۲ واحد در قالب خودمالکی تنظیم شده که به ترتیب ۱۱۲ واحد از نوع سه جانبه و ۳۴ واحد تعاونی آن به متقاضیان تحویل داده شد و امروز نیز شاهد واگذاری ۵۲  واحد از نوع خودمالکی آن هستیم.
مهندس جانبازی با غنیمت شمردن فرصت حضور استاندار محترم گیلان و قائم مقام محترم وزیر راه و شهرسازی در لاهیجان تصریح کرد: برای اجرای راه دسترسی مسکن مهر شهرستان به میدان ابریشم که مسیری به طول ۹۰۰ متر بوده و تملک آن تماماً صورت گرفته و کلنگ احداث آن نیز امروز زده خواهد شد، نیاز به اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان داریم.
فرماندار لاهیجان به پروژه تقاطع غیر همسطح واقع در میدان گیل اشاره کرد و یادآور شد: بیش از ۲ سال از آغاز این پروژه حیاتی سپری شده و علی رغم تلاش های صورت گرفته از سوی نهاد راه و شهرسازی، متأسفانه پیشرفت خوبی نداشته است.
وی با بیان اینکه اعتبار پروژه تقاطع غیر همسطح میدان گیل از محل اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است، افزود: با توجه به پیگیری های صورت گرفته نباید مشکلی در خصوص تخصیص اعتبار اجرای این پروژه وجود داشته باشد، ولی به نظر می رسد ضعف اجرا از سوی پیمانکار منجر به کندی روند اجرا و حتی توقف آن شده است.
مهندس جانبازی در پایان اظهار کرد: تسریع اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح میدان گیل با توجه به حجم بسیار بالای ترافیکی که در روزهای مختلف به ویژه روزهای آغازین سال و تعطیلات رخ می دهد، ضرورت دارد.

About عطیه نصرتی

Check Also

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است ✍️️به گزارش همای …