چاپ مطلب چاپ مطلب

انجام ۹۳۲ زایمان طبیعی با اجرای طرح تحول نظام سلامت

همای گیلان:معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان از انجام ۹۳۲ زایمان طبیعی همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های استان خبر داد.

 6728

 محمدتقی آشوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز طرح تحول نظامت سلامت اظهارکرد: این طرح دستاوردهای زیادی به همراه دارد که کاهش هزینه پرداختی از سوی بیماران مهمترین بخش در اجرای این طرح است.

 وی با بیان اینکه پیش از اجرای این طرح ۴۰ درصد هزینه درمان از بیمارانی که به بیمارستان دولتی مراجعه می‌کردند، دریافت می‌شد گفت: با اجرای این طرح بیمار در شهرها تنها ۱۰ درصد و در روستاها تنها پنج درصد هزینه را پرداخت می‌کند.

وی حضور متخصصان در بیمارستان‌ها، بهسازی فضای فیزیکی بیمارستان‌ها، استقرار پزشکان در بیمارستان‌ها، پرداخت مطالبات پرسنل و افزایش زایمان طبیعی را از مهمترین دستاوردهای این طرح عنوان کرد.

آشوبی از ساماندهی وضعیت ویزیت بیماران در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های استان خبرداد و گفت: در این راستا پزشکان متخصص در هر ساعت می‌توانند هشت بیمار را ویزیت کنند.

وی با اشاره به پرداخت مطالبات پرسنلی بیمارستان‌های دولتی استان خبر داد و گفت: مطالبات خرداد و اردیبهشت پرسنل بیمارستان‌ها پرداخت شد.

آشوبی با بیان اینکه کاهش زایمان سزارین و افزایش زایمان طبیعی از محورهای اصلی طرح تحول نظام سلامت است گفت: از آغاز اجرای این طرح در استان ۹۳۲ زایمان طبیعی و ۳۳۸ زایمان سزارین در استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه طبق آمارها سال گذشته ۴۰ درصد زایمان‌های انجام شده در استان از نوع زایمان طبیعی بود گفت: این آمارها در سال جاری به ۴۲ درصد تاکنون رسیده است.

آشوبی افزایش تعداد بیماری در گروه بیماری‌های خاص را از دیگر برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت بیان کرد.

/ایسنا

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …