چاپ مطلب چاپ مطلب

بانوان مهندس و متخصص نقش تعیین کننده ای در حرکت جامعه به سوی توسعه پایدار دارند

همای گیلان:ساختمان استان گیلان ، مهندس عبدالرضا قاسمیان ، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان در آستانه میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) ، هفته بزرگداشت مقام زن و روزمادر ، این ایام خجسته را به کلیه بانوان به خصوص بانوان مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان تبریک گفت .

download

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان ضمن تقدیر از حضور فعال بانوان مهندس در سازمان گفت : این سازمان  حدود ۱۸۰۰۰ عضو دارد که از این تعداد  ۳۴۳۹ نفر را بانوان تشکیل می دهند. بانوان در شش رشته مهندسی ساختمان،  ۸۶۶ نفر در رشته عمران ، ۱۴۶۹ نفر در رشته معماری ، ۲۳۹ نفر در رشته مکانیک ، ۷۷۴ نفر در رشته برق ، ۵۳ نفردر رشته شهرسازی ، ۳۸ نفر در رشته نقشه برداری ، به عضویت سازمان در آمده اند.

مهندس قاسمیان افزود : از این تعداد ، ۱۲۰۵ نفر از بانوان دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی هستند.

وی با اشاره به اینکه شغل های مهندسی ساختمان در نظر بسیاری از افرادجامعه مشاغلی مردانه هستند، تصریح کرد : از این حیث میان زن و مرد در انجام فعالیت های مهندسی تفاوتی وجود ندارد و حضور بانوان مهندس در فعالیت های عمرانی ، همدوش و هم پای مردان ، در کنار حس مسئولیت پذیری بالای آنها می تواند زمینه ساز دستاوردهای شایسته ای باشد که  سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان نیز در سیاستگذاری های خود ، رویکرد و نگاهی  یکسان به بانوان و مردان دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان ، بانوان گیلانی ، خصوصا بانوان مهندس را ، افرادی موفق دانست و تصریح کرد : هر جا در عرصه های علمی ، اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی ، بانوان ورود کرده اند ، توانسته اند تغییرات مثبتی ایجاد نموده و عملکرد بهتر و موثر تری را چه در عرصه های دولتی و چه در بخش خصوصی به همراه داشته باشند.

مهندس قاسمیان ، جامعه ای را موفق دانست که بتواند با ایجاد فضای مناسب از تخصص ، دانش ، توانمندی ، حس مسئولیت پذیری و تعهد  بانوان بهره گیرد و تاکید کرد : ایجاد انگیزه و زمینه های مساعد برای بانوان برای ارتقاء توانمندی ها، در کنار انجام مسئولیت های خانوادگی ، نظیر همسر و مادر بودن ، تسهیل کننده حرکت جامعه به سوی توسعه پایدار خواهد بود و بانوان متخصص نقش تعیین کننده ای در رشد و توسعه جامعه دارند.

 

 

 

About سردبیر ارشد

Check Also

دلار به ۶۰ هزارتومان بر می‌گردد؟

دلار به ۶۰ هزارتومان بر می‌گردد؟ دنیای اقتصاد نوشت: نرخ دلار در بازار سال جاری …