چاپ مطلب چاپ مطلب

دو نفر خود را به بیرون از هواپیما پرت کردند و زنده ماندند!+فیلم حادثه

همای گیلان:یک فروند هواپیمای مسافربری سپاهان ایر که از مهرآباد به سمت طبس در حال پرواز بود در شمال فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و احتمالاً همه مسافران آن کشته شدند.

خبرهای نیمه رسمی حاکی است که ۴۵ نفر کشته شدند.

بنا بر اخبار رسیده، نیروهای اورژانس در حال تخلیه کشته شده ها هستند.

گفتنی است، این هواپیما در حال بلند شدن بود که دچار سانحه شد و بال هواپیما هم در منطقه تهرانسر سقوط کرده است.

نیروهای آتش نشانی از ایستگاه‌های مختلف تهران به محل سانحه اعزام شده اند.

ظاهراً خلبان این هواپیما اوکراینی بوده است و برخی منابع خبری هم از حداقل ۴۸ کشته در این سقوط خبر می دهند که حدود ۷ یا ۸ نفر آن کودک گزارش شدند.

هواپیمای سانحه دیده دو موتوره بوده و برخی منابع خبری می گویند ظرفیت آن ۵۵ مسافر بوده است.

این هواپیما به شماره پرواز ۵۹۱۵ ساعت ۹ و ۱۸ دقیقه از فرودگاه مهرآباد به مقصد طبس پرواز کرده بود.

اولین تصاویر از این سانحه به شرح زیر است:

 

تیم بررسی سازمان هواپیمایی به محل سانحه اعزام شد

* معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از اعزام تیم بررسی سازمان هواپیمایی به محل سانحه سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ سپاهان خبر داد.

حمید حبیبی اظهار کرد: صبح امروز یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ که در ساعت ۹:۱۸ دقیقه در مسیر تهران – طبس پرواز کرده بود، دچار سانحه شد.
وی تصریح کرد: این هواپیما به شماره ثبت EP-GPA متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان حوالی ورزشگاه آزادی دچار سانحه شد.
وی خاطرنشان کرد: به محض وقوع سانحه تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری به محل سانحه اعزام شده اند و اطلاعات تکمیلی در اطلاعیه های بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.

* صادقی رئیس مدیریت بحران استان تهران نیز گفت: با دوربین مرکز مدیریت بحران در حال مشاهده صحنه حادثه هستم. خیابان شیشه مینا این هواپیما سقوط کرده است. یک تکه بزرگ هواپیما در محوطه و نیمه دیگر در پارک افتاده است. آتش‌نشانی و هلال‌احمر و ناجا در حال پاکسازی هستند. آتش‌سوزی ناشی از سقوط مهار شده است. ابعاد و تعداد تلفات معلوم نیست.
وی تعداد مسافران این هواپیما ایران ۱۴۰ متعلق به شرکت سپاهان‌ایر را ۴۸ نفر اعلام کرد.

رئیس اورژانس کشور: وجود ۵ نوزاد و کودک بین مصدومان را تأیید نمی‌کنیم

* صابری‌نیا رئیس اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ما تعداد مصدومان را ۷ نفر اعلام کرد و گفت: ۳ مصدوم شامل یک خانم و دو آقا توسط امداد هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند. ۴ نفر هم توسط «ون‌»‌های عبوری به مراکز درمانی منتقل شدند. اینکه گفته می‌شود ۵ کودک و نوزاد در بین مصدومان وجود داشتند نیز تأیید نمی‌شود.

پزشکی قانونی: اطلاعی از تعداد تلفات نداریم
*سازمان پزشکی قانونی نیز با اعلام اینکه هنوز اطلاعات دقیقی از تلفات حادثه ندارد اعلام کرد: به محض قطعیت اخبار، اطلاعات لازم را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم.

مدیر بحران استان تهران: جلسه شورای بحران استان به ریاست استاندار تشکیل می‌شود

* مدیر بحران استان تهران با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در شمال فرودگاه مهرآباد تهران با بیان اینکه این هواپیما متعلق به لاین هوایی سپاهان تهران – طبس بوده است، گفت: اطلاعات بیشتر از جان‌باختگان حادثه پس از تشکیل شورای بحران استان به ریاست استاندار اعلام خواهد شد.
وی افزود: تا لحظاتی دیگر شورای بحران استان به ریاست استاندار و جانشین استاندار برگزار می‌شود و امیدوار هستیم تلفات این سانحه را به نحو احسن کاهش دهیم.
مدیر بحران استان تهران خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم تا آخر امروز و بعد از تشکیل شورای بحران و مشخص شدن ابعاد حادثه و علت آن تعداد دقیق جانباختگان این حادثه را از طریق رسانه‌ها به شهروندان برسانیم.

جهانگیریان:هواپیمای سانحه دیده از مسیر منحرف شده بود/۹ مجروح به بیمارستان اعزام شدند

* رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که هواپیمای سانحه دیده سپاهان حامل ۴۰ نفر مسافر به همراه ۸ نفر کرو پروازی بوده است، گفت: ۹ نفر از مجروحان این حادثه به بیمارستان اعزام شدند.
علیرضا جهانگیریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی افزود: صبح امروز یک فروند هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ پس از برخاستن از فرودگاه مهرآباد دچار سانحه شد.
وی تصریح کرد: این هواپیما حامل ۴۰ نفر مسافر و ۸ نفر کرو و خدمه پرواز بوده که ۹ نفر از مصدومان سانحه به بیمارستان اعزام شده‌اند.
وی با بیان این‌که این هواپیما به دلیل انحراف از مسیر دچار سانحه شده است، بیان کرد: تیم بازرسی سازمان هواپیمایی کشوری هم‌اکنون در محل سانحه هستند که پس از بررسی‌های لازم دلیل وقوع این حادثه اعلام می‌شود.

سوختگی وسیع ۳ مصدوم حادثه؛ انتقال به بیمارستان مطهری در صورت لزوم
* دکتر داورانی رئیس بخش بیمارستان امام خمینی گفت: ۳ مصدومی که به این بیمارستان منتقل شدند دارای سوختگی وسیع هستند، اقدامات اولیه درمانی در حال انجام است. اگر حال آنها وخیم‌تر شود به بیمارستان مطهری منتقل می‌شوند. البته یکی از آنها وسعت سوختگی کمتری نسبت به بقیه ولی شکستگی بیشتری دارد.
رئیس سازمان امداد نجات کشور اظهار داشت: تاکنون ۳۵ جسد محل سقوط هواپیما خارج شده است؛ براساس گزارش‌های ۵ مصدوم به بیمارستان پیامبران منتقل شده‌اند.
برخی از مصدومانی که به بیمارستان منتقل شده‌اند از مسافران هواپیما نیستند
* حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات گفت: مصدومانی که به بیمارستان منتقل می‌شوند کسانی هستند که جزو مسافران هواپیما نبوده اند. بیشتر اقدمات فعلی برای رهاسازی کسانی است که در دماغه هواپیما گیر افتاده‌اند. ۲۰ امدادگر در حال فعالیت هستند و نیروهای پشتیبات در حال اعزام هستند. احتمالا اقدامات امداد و نجات تا یک ساعت دیگر ادامه یابد.

فوت یکی از مصدومان در بیمارستان پیامبران
* خانم توکلی سوپروایزر بیمارستان پیامبران به خبرنگاران گفت: ۶ مصدوم به بیمارستان پیامبران اعزام شد که یکی از آنها فوت کرد. ۵ نفر دیگر دچار سوختگی هستند و وضعیت آنها کنترل و به بخش عمومی منتقل شده‌اند.
جلسه ستاد بحران استانداری بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شود
* در حالی اعلام شد که جلسه ستاد بحران در استانداری تهران و به ریاست استاندار برگزار می‌شود که این جلسه بدون خبرنگاران برگزار می‌شود و قرار است نتایج آن متعاقبا به اطلاع خبرنگاران برسد.

جعبه سیاه هواپیما برای بررسی علت سقوط خارج شد
* معاون مدیریت بحران، امور دولت و مسئول هماهنگی امور استان‌ها از خروج جعبه سیاه هواپیما برای بررسی علت سقوط هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ سپاهان خبر داد.
احمد مجیدی اظهار کرد: هواپیمای سپاهان با ۴۸ نفر شامل ۴۰ مسافر و ۸ خدمه بیرون در محوطه فرودگاه مهرآباد در حاشیه شهرک فرهنگیان دچار سانحه و سقوط کرد.
وی تصریح کرد: کمیسیون بررسی سانحه بلافاصله در محل سانحه حضور یافته اند و در حال خروج جعبه سیاه هواپیما به منظور بررسی علت سانحه هستند.
مجیدی تاکید کرد: تنها مرجع تعیین علت سانحه کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری است.

دکتر داورانی: سوختگی ۳ مصدوم این حادثه بسیار بالاست/زنده ماندن ۲ نفر در هاله‌ای از ابهام
* دکتر داورانی رئیس بخش بیمارستان امام خمینی در اینباره گفت: ۳ مصدوم منتقل شده به این بیمارستان همچنان زنده هستند اما درصد سوختی آنها بسیار بالاست به طوری که یکی از آنها بین ۸۰ تا ۹۰ درصد سوختگی دارد و یکی دیگر بین ۵۰ تا ۶۰ درصد سوختگی و نفر سوم نیز دارای حدودا ۲۰ درصد سوختگی است.
وی ادامه داد: زنده مانده دو تن از این مصدومان، در هاله‌ای از ابهام است ولی هنوز وضعیت آنها دارای ثبات بوده و تحت کنترل هستند.

مأموران آتش‌نشانی در حال جداسازی قطعات هواپیما برای یافتن اجساد

* جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی اظهار داشت: در حال حاضر ۷ ایستگاه آتش‌نشانی، تجهیزات و خودروهای تنفسی مورد نیاز ، جرثقیل، لدر و همه خودروهای پشتیبانی در محل حادثه حضور دارند.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیروهای آتش‌نشانی در حال جداسازی قطعات هواپیما هستند تا اگر جسدی باقی‌مانده تحویل عوامل اورژانس دهند. هم اکنون آمار دقیقی از تعداد کشته‌ها در دست نیست ولی هنوز فعالیت نیروها ادامه دارد.

خروج ۴۸ جسد از هواپیما

* حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات کشور گفت: تعداد ۴۸ جسد از هواپیما خارج شده است و در حال تحویل این اجساد به کارشناسان پزشکی قانونی هستیم تا آنها اقدام به شناسایی هویت اجساد کنند.

آتش گرفتن موتور علت سقوط بوده است

* سردار احمدی‌مقدم در جمع خبرنگاران گفت: این هواپیما دارای ۴۰ مسافر و ۸ خدمه پرواز بوده است. شایعاتی که این هواپیما را متعلق به سپاه پاسداران اعلام کرده تکذیب می‌کنیم. براساس اخبار ما، ۴۳ نفر در این حادثه کشته شده‌اند.
وی ادامه داد: این هواپیما به سمت طبس پرواز کرده بود که در جاده کرج و پس از تهرانسر، به دلیل نقص فنی یکی از موتورهایش آتش گرفته و سقوط کرده است.

در حال جمع‌آوری قطعات هواپیما هستیم/تاکنون ۴۰ نفر کشته شدند
* معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که در حال جمع‌آوری قطعات هواپیمای سانحه دیده هستیم، گفت: این هواپیما ۴۰ مسافر و ۸ خدمه داشته است و آمار عجیب و غریب درباره تعداد کشته‌های این حادثه مورد تایید ما نیست.
حمید حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی اظهار کرد: یک فروند هواپیمای شرکت سپاهان ایر در مسیر تهران به طبس پس از بلند شدن از باند فرودگاه دچار سانحه شده و در داخل محوطه صنایع هوایی ایران سقوط کرد.
وی با بیان این‌که این هواپیما ۴۰ مسافر و ۸ خدمه پروازی داشته است، ادامه داد: ۹ نفر از مجروحان حادثه به بیمارستان منتقل شدند که متاسفانه یکی از آنها به دلیل شدت صدمات وارده فوت شده است که با این حساب تاکنون ۴۰ نفر کشته شدند.
وی با اعلام این‌که هم‌اکنون در حال جمع‌آوری قطعات هواپیما هستیم، بیان کرد: با توجه به این‌که هواپیما در داخل محوطه صنایع هوایی ایران، این احتمال وجود دارد که در بین کشته‌ها و زخمی‌ها از کارمندان صنایع هوایی ایران باشند.
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: آمار عجیب و غریبی در رابطه با تعداد کشته‌های این سانحه اعلام می‌شود که مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری نیست.

پروازها در مهرآباد بدون تاخیر در حال انجام است
* مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به سانحه سقوط هواپیمایی سپاهان گفت: پروازهای فرودگاه مهرآباد بر اساس برنامه در حال انجام است.
علی رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی، اظهار کرد: تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد حالت عادی دارد و بر اساس برنامه در حال انجام است.
وی تصریح کرد: با توجه به این‌که هواپیما خارج از فرودگاه مهرآباد سقوط کرده است، پروازهای فرودگاه مهرآباد بدون تاخیر در حال انجام است.
صبح امروز یک فروند هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ هواپیمایی سپاهان به دلیل انحراف از مسیر در شمال فرودگاه مهرآباد دچار سانحه شد و سقوط کرد.

ماموریت مجلس به کمیسیون عمران برای بررسی حادثه سقوط هواپیما

* نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به کمیسیون عمران ماموریت داد تا حادثه سقوط هواپیمای مسافربری را بررسی کند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی پس از پایان نطق‌های میان دستور اظهار داشت: با کمال تاسف اطلاع حاصل شد که در حدود ساعت ۹:۲۰ صبح یک فروند هواپیمای مسافربری که از تهران عازم طبس بود با ۴۰ سرنشین و خدمه پرواز در حوالی مهرآباد سقوط کرده و تعدادی از هموطنان ما به لقاء حق پیوستند و حدود ۹ نفر از سرنشینان نیز به بیمارستان منتقل شدند.
وی ادامه داد: برای خانواده‌های دغدار و معزی، صبر و اجر جزیل و برای برادران و خواهران و تیم پروازی که دعوت حق را لبیک گفتند علو درجات را مسئلت می‌کنیم.
نایب رئیس مجلس در ادامه اظهار داشت: از ریاست و اعضای کمیسیون عمران می‌خواهیم به طور جدی بررسی این حادثه را در دستور کار خود قرار بدهند. البته خوشبختانه با پیگیری‌هایی که دولت و مجلس داشتند شاهد بهبود وضعیت خطوط پروازی و کاهش حوادث بودیم و امیدواریم با تلاش مسئولان خصوصا مسئولان پروازی دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

آمار دقیق جان‌باختگان سقوط هواپیمای مسافربری تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود

* مدیر بحران استان تهران گفت: بعد از تشکیل جلسه شورای بحران استان و مشخص شدن ابعاد حادثه و علت آن، آمار دقیق جان‌باختگان حادثه اعلام می‌شود.
به گزارش خبرنگار سیاسی، مدیر بحران استان تهران با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در شمال فرودگاه مهرآباد تهران با بیان اینکه این هواپیما متعلق به لاین هوایی سپاهان تهران – طبس بوده است، گفت: اطلاعات بیشتر از جان‌باختگان حادثه پس از تشکیل شورای بحران استان به ریاست استاندار اعلام خواهد شد.
وی افزود: تا لحظاتی دیگر شورای بحران استان به ریاست استاندار و جانشین استاندار برگزار می‌شود و امیدوار هستیم تلفات این سانحه را به نحو احسن کاهش دهیم.
مدیر بحران استان تهران خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم تا آخر امروز و بعد از تشکیل شورای بحران و مشخص شدن ابعاد حادثه و علت آن تعداد دقیق جانباختگان این حادثه را از طریق رسانه‌ها به شهروندان برسانیم.

هویت جان‌باختگان سقوط هواپیمای تهران-طبس اعلام نشده است

* مدیر فرودگاه طبس گفت: پرواز هواپیمای مسافربری سپاهان‌ایر تهران- طبس صبح امروز سقوط کرد و لیست اسامی مسافران هنوز در دست بررسی است.
امین‌الله صولتی در بیرجند، اظهار کرد: پرواز صبح امروز تهران- طبس هواپیمایی سپاهان به شماره ثبت EP-GPA دچار سانحه شد.
وی افزود: این هواپیما پس از ۵ دقیقه پرواز در مسیر تهران-طبس از فرودگاه مهرآباد دچار سانحه شد و سقوط کرد.
مدیر فرودگاه طبس تصریح کرد: تاکنون خبرهایی متفاوت از رسانه‌ها و از مسئولان پرواز اعلام شده و هنوز اطلاعات جزئی پرواز در دست بررسی است.
صولتی بیان کرد: گفته می‌شود نماینده سابق طبس نیز در این پرواز حضور داشته اما خبرهایی دریافت شده که یک نفر از مسافران از پرواز امروز جا مانده و مشخصات این فرد نیز هنوز به فرودگاه طبس اعلام نشده است.
وی تصریح کرد: اطلاعات پرواز و اسامی مسافران این پرواز هنوز در دست بررسی است و در اسرع وقت به رسانه‌ها اعلام می‌شود.
مدیر فرودگاه طبس گفت: ۴۰ نفر مسافر این هواپیما اعم از کودک و بزرگسال در این سانحه هوایی جان باختند که هشت نفر آن‌ها خدمه پروازی بوده‌اند و کارشناسان ادارات نیز از جان‌باختگان این سانحه هستند.
صولتی نقص فنی هواپیما در فرودگاه طبس را تکذیب کرد و اظهار کرد: از این نوع هواپیما چهار فروند با علامت ثبت متفاوت در کشور وجود دارد و هواپیمای سقوط کرده امروز، هیچ‌گونه نقص فنی در فرودگاه طبس نداشته و شاید در فرودگاه‌های دیگر استان‌ها دچار نقص بوده است.

اسامی مسافران هواپیمای سانحه دیده تحویل سازمان هواپیمایی کشوری شد

* مدیرعامل هواپیمایی سپاهان از تحویل اسامی مسافران و خدمه پرواز سانحه دیده شماره ۵۹۱۵ این شرکت به سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.
اشتریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی، اظهار کرد: یکی از هواپیماهای ما دچار سانحه شده که دلیل بروز این اتفاق را نمی‌دانم الان هم در حال رفتن به تهران هستیم.
وی ادامه داد: با تیم سازمان هواپیمایی کشوری دلایل سقوط این هواپیما را بررسی خواهیم کرد.
وی در خصوص اسامی مسافران و کرو پروازی این هواپیما نیز گفت: طبق ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری اسامی مسافران و خدمه پروازی را صبح امروز به این سازمان داده‌ام.

هواپیمای سقوط کرده تحت پوشش بیمه کوثر بود/عطایی:خسارت و دیه جانباختگان پرداخت می‌شود

* مدیرعامل بیمه کوثر تأکید کرد: این شرکت بیمه ای خسارت و دیه جانباختگان هواپیمای سقوطه کرده در فرودگاه مهرآباد را پرداخت می‌کند.
عبدالرسول عطایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی، با اشاره به سقوط هواپیمای مسافربری در فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: این هواپیما تحت پوشش بیمه کوثر بوده و پرداخت خسارت آن توسط این بیمه پرداخت می‌شود.
وی افزود: هم اکنون مدیران بیمه مهندسی و خاص بیمه کوثر به همراه کارشناسان درمحل حادثه حضور دارند و در حال ارزیابی خسارت هستند.
مدیر این شرکت بیمه‌ای تأکید کرد:در اسرع وقت و پس از ارزیابی کارشناسی حسب قرارداد منعقده بیمه کوثر خسارت و دیه جانباختگان این حادثه را پرداخت می‌ کند.

اسامی ۵ مجروح سانحه سقوط هواپیما/دو نفر از مسافران خود را به بیرون پرتاب کردند

* به گزارش خبرنگار اقتصادی، پنج نفر از مسافران سانحه دیده شرکت هواپیمایی سانحه دیده زنده ماندند.
به گفته شاهدان حادثه امید مزرعتی خبرنگار باشگاه خبرنگاران کاشان به همراه همسرش در زمان سقوط، خود را  از هواپیما به بیرون پرت می‌کنند و به همین دلیل زنده می‌مانند. همچنین مصطفی مزرعتی تصویربردار باشگاه خبرنگاران کاشان نیز به همراه همسر و فرزندش در این سانحه دچار سوختی شده‌اند.
سه نفر مذکور به دلیل سوختی از بیمارستان امام به بیمارستان پیامبران منتقل شده‌اند.

داورانی رئیس بخش بیمارستان امام خمینی گفته بود: مصدومی که به این بیمارستان منتقل شدند دارای سوختگی وسیع هستند، اقدامات اولیه درمانی در حال انجام است. اگر حال آنها وخیم‌تر شود به بیمارستان مطهری منتقل می‌شوند. البته یکی از آنها وسعت سوختگی کمتری نسبت به بقیه ولی شکستگی بیشتری دارد.

رئیس سازمان امداد نجات کشور گفت: تاکنون ۳۵ جسد محل سقوط هواپیما خارج شده است؛ براساس گزارش‌های ۵ مصدوم به بیمارستان پیامبران منتقل شده‌اند.

برخی از مصدومانی که به بیمارستان منتقل شده‌اند از مسافران هواپیما نیستند
* حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات گفت: مصدومانی که به بیمارستان منتقل می‌شوند کسانی هستند که جزو مسافران هواپیما نبوده اند. بیشتر اقدمات فعلی برای رهاسازی کسانی است که در دماغه هواپیما گیر افتاده‌اند. ۲۰ امدادگر در حال فعالیت هستند و نیروهای پشتیبات در حال اعزام هستند. احتمالا اقدامات امداد و نجات تا یک ساعت دیگر ادامه یابد.

فوت یکی از مصدومان در بیمارستان پیامبران
* خانم توکلی سوپروایزر بیمارستان پیامبران گفت: ۶ مصدوم به بیمارستان پیامبران اعزام شد که یکی از آنها فوت کرد. ۵ نفر دیگر دچار سوختگی هستند و وضعیت آنها کنترل و به بخش عمومی منتقل شده‌اند.

جلسه ستاد بحران استانداری بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شود
* در حالی اعلام شد که جلسه ستاد بحران در استانداری تهران و به ریاست استاندار برگزار می‌شود که این جلسه بدون خبرنگاران برگزار می‌شود و قرار است نتایج آن متعاقبا به اطلاع خبرنگاران برسد.

جعبه سیاه هواپیما برای بررسی علت سقوط خارج شد
* معاون مدیریت بحران، امور دولت و مسئول هماهنگی امور استان‌ها از خروج جعبه سیاه هواپیما برای بررسی علت سقوط هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ سپاهان خبر داد.
احمد مجیدی اظهار کرد: هواپیمای سپاهان با ۴۸ نفر شامل ۴۰ مسافر و ۸ خدمه بیرون در محوطه فرودگاه مهرآباد در حاشیه شهرک فرهنگیان دچار سانحه و سقوط کرد.

وی تصریح کرد: کمیسیون بررسی سانحه بلافاصله در محل سانحه حضور یافته اند و در حال خروج جعبه سیاه هواپیما به منظور بررسی علت سانحه هستند.

مجیدی تاکید کرد: تنها مرجع تعیین علت سانحه کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری است.

هنوز اسامی مسافران پرواز سانحه دیده هنوز تحویل نشده است

* درحالی مدیرعامل هواپیمایی سپاهان از ارسال اسامی مسافران به سازمان هواپیمایی خبر داده که مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هواپیمایی سپاهان هنوز اسامی مسافران و خدمه پروازی هواپیمای سانحه دیده را به ما نداده است.

علی‌پور اظهار کرد:‌ اعلام اسامی مسافران هواپیمای سانحه دیده جزو وظایف شرکت هواپیمایی سپاهان است.

وی در واکنش به ارسال اسامی مسافران به سازمان هواپیمایی نیز گفت: هنوز اسامی مسافران و خدمه به سازمان هواپیمایی تحویل نشده است.

اشتریان مدیرعامل شرکت هواپیمایی سپاهان حدود نیم ساعت پیش گفته بود: طبق ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری اسامی مسافران و خدمه پروازی را صبح امروز به این سازمان دادم.

آخرین اخبار از حادثه هواپیما تا ساعت ۱۲:۲۰ دقیقه منتشر شد/مسافری که از پرواز جاماند

* جلسه کارگروه مدیریت بحران استان تهران در پی حادثه سقوط هواپیما در فرودگاه مهر آباد تشکیل شد.

جلسه مدیریت بحران استان تهران به ریاست حسن کریمی معاون عمرانی استانداری،  سید مجید حسینی راهور تهران، رضا بستو معاون عملیات پلیس؛ علی میزبان رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ محسن سمیعی مدیرکل امنیتی استانداری تهران؛ مسلم عادلی رئیس دبیرخانه شورای تامین استان تهران؛ شاهین فتحی معاون هلال احمر تهران؛ رحمان بهمن زاده مشاور شبکه ۵ تهران؛ غلامحسین آرام معاون امور فنی و عمرانی فرماندار تهران؛ جعفر میعاد فر معاون اجرایی اورژانس کشور، حسن نوری رئیس اورژانس پیش بیمارستانی؛ ستایشی معاون قضایی دادگستری تهران؛ دکتر نازپرور رئیس پزشکی قانونی استان تهران؛ واحدی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهرن، همراه با نماینده فرودگاه مهرآباد و سید هادی کسایی زاده عضو شورای اطلاع رسانی استان تهران برگزار شد.

در این جلسه هر یک از اعضا آخرین اقدامات انجام شده و اطلاعات مربوط به سانحه هواپیمایی را اعلام کردند.

بر اساس این گزارش هم اکنون شهردار تهران؛ استاندار تهران و مدیرکل بحران استان تهران در فرودگاه مهر آباد مستقر هستند. رحمتی طی تماس تلفنی با کارگروه مدیریت بحران استان تهران آخرین آمار ها را ارائه کرد.

در این جلسه اعلام شد: این پرواز که توسط هواپیمای مدل آنتونف ۱۴۰ به مقصد تهران- طبس بوده و متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان است؛ قرار بود ۴۱ مسافر را جابجا کند که یکی از مسافران به پرواز نمی‌رسد و ۳۴ مسافر بزرگسال؛ ۳ مسافر کودک و ۳ نوزاد همراه با ۲ خلبان به نام‌های کاپیتان ایزد پناه و کاپتان برقعیان همراه با ۲ مهماندار و ۲ فنی تمام مسافران و خدمه پرواز را تشکیل می دادند.

پزشکی قانونی تهران اعلام کرد: تاکنون ۳۷ جسد را تحویل گرفته ایم تا هویت آنها شناسایی شود. ۳ آمبولانس از پزشکی قانونی و ۱۰ آمبولانس از بهشت زهرا منتظر دستور بازپرس هستند تا اجساد را به کهریزک منتقل کنند.

اورژانس کشور و تهران هم در این جلسه اعلام کردند: در کل ۹ مصدوم به ۲ بیمارستان منتقل شدند. از این تعداد یک مصدوم جان خود را از دست داد و حال دو مصدوم دیگر خوب نیست. که از تعداد ۸ مصدوم باقیمانده ۴ نفر زن و ۴ نفر مرد هستند.

اورژانس اعلام کرد: ۵ آموبلانس و یک بالگرد در فرودگاه مستقر بودند که سه مصدوم با بالگرد منتقل شدند.

 

About

Check Also

مدیرکل صمت گیلان:  ثبت نام ارزیابی صادرکنندگان نمونه گیلان در ۴۰ گروه کالایی آغاز شد/ تخفیف ۴۰درصدی جهت حضور در نمایشگاه های خارجی برای صادرکنندگان برتر

مدیرکل صمت گیلان:  ثبت نام ارزیابی صادرکنندگان نمونه گیلان در ۴۰ گروه کالایی آغاز شد/ …