چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس کمیته امداد رودسر: ۲۵۳ یتیم رودسری زیرپوشش کمیته امداد هستند

روح الله رستم پور گفت: ۲۵۳ کودک یتیم رودسر زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، روح‌الله رستم‌پور بعد از ظهر امروز در جلسه کمیته امداد این شهرستان توجه به نیازمندان و افراد محروم را از سنت‌های پسندیده در دین اسلام دانست.

وی اظهار کرد: طرح اکرام در راستای ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، حفظ عزت نفس و رشد و تعالی فرزندان این جامعه اجرا می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه اکنون ۲۵۳ کودک یتیم زیرپوشش کمیته امداد رودسر قرار دارند، گفت: امسال بالغ بر یک‌میلیارد و ۵۴۳ میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی از سوی حامیان این کودکان جمع‌آوری شده است.

وی تعداد حامیان کودکان یتیم رودسری را یک‌هزار و ۲۱۸ حامی اعلام کرد و متذکر شد: در سال جدید تعداد ۱۸۹ حامی برای حمایت کودکان یتیم جذب شدند.

رستم‌پور کمک‌های جمع‌آوری شده حامیان را برای هزینه فعالیت‌های مختلف فرهنگی، آموزشی اشتغال، تهیه جهیزیه و … ایتام ذکر کرد.

رئیس کمیته امداد رودسر با اشاره به ۲۳ هزار صندوق صدقات و خیرات در این شهرستان، خاطرنشان کرد: مبلغ ۳ میلیارد و ۲۷۰ میلیون و ۸۰۵ هزار ریال در سال جاری از طریق صندوق صدقات برای کمک به نیازمندان و مستمندان جمع‌آوری شده است.

وی به کمک‌های مردمی در قالب جشن نیکوکاری، جشن عاطفه‌ها، عید قربان و عید فطر و… اشاره کرد و افزود: خیران با نیت رضای الهی، عمل به سیره ائمه اطهار (ع) و ریشه‌کنی فقر در جامعه به نیازمندان کمک می‌کنند.

رستم‌پور ارزش اقتصادی کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران در سال جاری را ۲۱ میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۹۰۵ هزار ریال اعلام کرد.

به گفته وی، بیش از ۶ هزار خانوار مددجو زیرپوشش کمیته امداد رودسر هستند.

About

Check Also

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معاونت دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معاونت دانش و پژوهش سپاه …