چاپ مطلب چاپ مطلب

رستگار: سالانه ۷۰۰ نفر در اثر رانندگی جان خود را در گیلان از دست می دهند

همای گیلان:سرهنگ رستگار اظهارداشت: طبق آمار روزانه ۷۵ نفر در ایران بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند بر این میزان خسارت جانی باید خسارت اقتصادی ناشی از تصادفات را افزود که هشت هزار میلیارد تومان یعنی چهار درصد تولید ناخالص ملی کشور است.axe11820

فرمانده پلیس راه گیلان گفت: همچنین صدمات روحی ناشی از این تصادفات را که اغلب دامنگیر خانواده های داغدار و عزیز از دست داده و همچنین هزینه درمان از کار افتادگی و معلولیت را نیز باید در نظر داشت صدماتی که تا همیشه عمر گریبانگیر خانواده ها خواهد شد و عامل این مهم یک لحظه غفلت، بی احتیاطی و عدم تدبیر است.

وی در ادامه به شهروندان توصیه کرد برای داشتن یک عمر آرامش لحظات را با غفلت سپری نکنند.

رستگار با تاکید بر اینکه رانندگی یک علم و هنر است، اظهارداشت: متاسفانه سالانه ۷۰۰ نفر در اثر حوادث رانندگی در گیلان جان خود را از دست می دهند که جای بسی تاسف است.

وی تصریح کرد: نحوه رانندگی نمونه ای بارز از اخلاق اجتماعی اشخاص است چراکه رعایت قانون و مقررات، احترام به حقوق دیگران، افزایش آستانه تحمل فردی در مقابل محرک های ترافیکی و میزان پاکیزگی و سلامت اتومبیل و ایجاد فضای آرام برای سرنشینان و رانندگان دیگر نمونه هایی از رفتار اجتماعی رانندگان است.

فرمانده پلیس ‌راه یادآورشد: با فرهنگ ‌سازی و استفاده از تمامی ظرفیت ها به ویژه فرهنگی و هنری می توان حوادث جاده ای و به تبع خسارت‌ های مالی و جانی ناشی از تصادفات کاهش ‌داد./مهر

About

Check Also

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد 🔹ان‌شاالله با حضور پرشور و …