چاپ مطلب چاپ مطلب

زندگی دوباره دانش آموزان عمره گزار ایرانی؛ یک معلم گیلانی جان ۳۰ دانش آموز عمره گزار را نجات داد

همای  گیلان: اما با لطف الهی به صورت معجزه آسا با فداکاری دو مربی و یک دانش آموز، سی نفر از دانش‌آموزان از این حادثه نجات می‌یابند.

همای گیلان: چند روز پیش نخستین کاروان دانش‌آموزان عمره گزار ایرانی از مدینه عازم مکه بود که در راه راننده اتوبوس در حین رانندگی سکته کرده و در دم جان می‌دهد، اما با لطف الهی به صورت معجزه آسا با فداکاری دو مربی و یک دانش آموز، سی نفر از دانش‌آموزان از این حادثه نجات می‌یابند.

در این حادثه راننده اتوبوس حامل اولین گروه دانش آموزان عمره گزارایرانی (کاروان شهید فلاح عباسی استان گیلان) در مسیرمدینه منوره به مکه مکرمه در حالی که ۱۱۰ کیلومتر سرعت داشته بعد از صحبت کردن با تلفن همراه خود از حال می‌رود و پشت فرمان سکته می‌کند و بعد از دقایقی فوت می‌کند.

به دنبال این اتفاق نادر با هوشیاری یکی از دانش آموزان به نام «مصطفی نباتی» که از خواب آلودگی و نامتعادل بودن حال راننده مطلع می‌شود و این مساله را بامربیان خود در میان می‌گذارد و پس از آن که راننده در اثر سکته بر زمین می‌افتد و اتوبوس با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در حال خروج از جاده و واژگونی قرار می‌گیرد یکی از مربیان فداکار به نام «کوروش شریف» و «عمران کرمی» رییس سازمان دانش آموزی استان گیلان با زحمت و تلاش فراوان و فداکاری جان سی دانش آموز را نجات می‌دهند.

در گفت وگویی که با این سه ناجی که جان ۳۰ دانش آموز را نجات دادند و از وقوع یک حادثه تلخ جلوگیری کردند داشتیم با تمام احساس و وجود این کار را تنها یک «معجزه الهی و توجه حضرت ولیعصر (عج) » می‌دانستند و از این که آنها با همکاری هم این توانسته بودند این کار بزرگ را انجام دهند بسیار خوشحال بودند.

آنهامعتقدند خدا به دل پاک این بچه‌ها و دعای پدرومادرانشان نگاه کرد که این حادثه ختم به خیر شد زیرا اگر این حادثه اتفاق می‌افتاد دیگر جلوی عمره دانش آموزی گرفته می‌شد و خدا نخواست این اتفاق بیافتد و ازاین بابت نیز خوشحال و شاکریم.

در تصویر جمعی، نفر اول با کاور سفید آقای «کوروش شریف» مربی فداکار، نفر دوم آقای «عمران کرمی» رییس سازمان دانش آموزی استان گیلان و نفر سوم «مصطفی نباتی» دانش آموز فداکار./گیلان آنلاین

moarabian 6 12 92(1)

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …